Home / INTERESTING / “Kur New Yorku ishte një fshat”, publikohen imazhet interesante (Foto)

“Kur New Yorku ishte një fshat”, publikohen imazhet interesante (Foto)

New Yorku sot është një nga vendet më të zhvilluara, ku ngrihen kulla nga më të lartat në botë.

Gjithsesi, shumë pak njerëz e dinë se shumë vite më parë, ky vend ka qenë thjesht tokë bujqësore, ku ngriheshin disa ferma.

Muzeu i koleksionit online të Qytetit të New Yorkut zbulon një sërë fotosh që tregojnë se si dukej qyteti në atë kohë.

Galeria përmban ilustrime dhe fotografi të kodrave New York City, të cilat më vonë u shkatërruan për të krijuar atë që është sot. /tch/

Shperndaje nese ke nje mik te mire...
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . “Kur New Yorku ishte një fshat”, publikohen imazhet interesante (Foto) “Kur New Yorku ishte një fshat”, publikohen imazhet interesante (Foto)Rating: 4.8