Home / SPORT / E ofendoi Acerbin, ja çfarë gjesti bën Bakayoko

E ofendoi Acerbin, ja çfarë gjesti bën Bakayoko

Fundi i polemikave. Kjo është ajo që të gjithë dëshirojnë të gjithë pas ndeshjes AC Milan-Lazio.

Siç mund ta keni dëgjuar, Frank Kessié dhe Tiemoue Bakayoko kanë përdorur këmishën e Francesco Acerbi pas ndeshjes për ta tallur atë.

Një sjellje që shkaktoi shumë diskutime në Itali dhe kjo u kritikua jashtëzakonisht nga të gjithë në Itali dhe jashtë saj, përcjell ORAinfo.

Sipas Ansa, Bakayoko e ka marrë në telefon Acerbi natën e kaluar për të kërkuar falje për incidentin: “Unë kam respektin maksimal për ju, ne nuk duam të bëjmë asgjë të keqe”, tha ish-ylli i Chelseas.

Acerbi dukej se e kishte pranuar kërkimin e faljes pasi që kishte postuar një pic në mediat e tij shoqërore duke treguar se përqafonte Bakayoko: “ Fundpolemikat, do të takohemi përsëri në fushë”, Acerbi shkroi në Instagram dhe Twitter./ORAinfo/

Shperndaje nese ke nje mik te mire...
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . E ofendoi Acerbin, ja çfarë gjesti bën Bakayoko E ofendoi Acerbin, ja çfarë gjesti bën BakayokoRating: 4.8