Home / SPORT / Përgatituni, po ndodh shkëmbimi më i madh në botën e futbollit

Përgatituni, po ndodh shkëmbimi më i madh në botën e futbollit

Sipas The Sun, Chelsea dhe AC Milan do të finalizojnë marrëveshjen e shkëmbimit që përfshin Gonzalo Higuain dhe Alvaro Morata përcjell ORAinfo.

Trajneri i Bluve, Maurizio Sarri, është një adhurues i gjatë i ish-yllit të Juventusit, i cili shënoi kundër Spal në fundjavën e fundit në Serie A.

Sipas tabloidit britanik të dy klubet janë afër finalizimit të marrëveshjes që do të shohë Moratën të kthehet në Itali pas një magjie dyvjeçare në Juventus ndërsa Higuain do të bashkohet me menaxherin që e bëri atë të bëhet golashënuesi më i mirë në një sezon të vetëm Serie A. Në fushatën 2016/17, Higuain shënoi 36 gola në Serie A./ORAinfo/

Shperndaje nese ke nje mik te mire...
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Përgatituni, po ndodh shkëmbimi më i madh në botën e futbollit Përgatituni, po ndodh shkëmbimi më i madh në botën e futbollitRating: 4.8