Home / SPORT / Shkarkohet Sarri? Ky është trajneri i ri i Chelseas

Shkarkohet Sarri? Ky është trajneri i ri i Chelseas

Chelsea thuhet se mendon të emërojë ndihmësin e Maurizio Sarri, Gianfranco Zola si trajner për pjesën tjetër të sezonit.

Sipas Sport Mediaset, ish-trajneri i Napolit Sarri është në presion pas humbjes 6-0 të së dielës në Manchester City dhe pret pronarin Roman Abramoviç për të marrë një vendim për të ardhmen e tij përcjell ORAinfo.

Transmetuesi vazhdon të thotë se Zola mund të mbajë ekipin deri në fund të sezonit para se të emërohet një ’emër i madh’, ngjashëm me mënyrën se si Manchester United solli lojtarin e preferuar të tifozëve të vjetër Ole Gunnar Solskjaer./ORAinfo/

Shperndaje nese ke nje mik te mire...
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Shkarkohet Sarri? Ky është trajneri i ri i Chelseas Shkarkohet Sarri? Ky është trajneri i ri i ChelseasRating: 4.8