Home / SPORT / UEFA ndikon në tregun e Milanit: Kush do të qëndrojë dhe kush do të largohet?

UEFA ndikon në tregun e Milanit: Kush do të qëndrojë dhe kush do të largohet?

Milani iu referua Dhomës së Arbitrazhit të UEFA-s, pasi klubi nuk arriti të përmbushë kërkesat e bilancit buxhetor në periudhën aktuale të vëzhgimit të përcaktuar në sezonin 2018/19.

Klubi, madje edhe përmes fjalëve të Maldinit, janë deklaruar të qetë për çështjen e tyre.

Një dënim do të dorëzohet, natyrisht, por Milan dhe pronarët e tyre Elliott do të negociojnë me UEFA-n për të nxjerrë në pah përgjegjësinë e menaxhmentit të mëparshëm, përcjell ORAinfo.

Dhe në treg? Leonardo do të duhet të punojë shumë në mënyrë që të ndërtojë një ekip për Ligën e Kampionëve duke qëndruar në rangun e FFP.

Menaxheri brazilian mund ta gjejë veten të detyruar të sakrifikojë disa emra të mëdhenj që mund të gjenerojnë të ardhura. I dyshuari kryesor është Suso, i cili ka një klauzolë blerjeje të vendosur afër 40 milion euro.

Ka katër lojtarë që konsiderohen absolutisht të padëshirueshëm nga Rossonerët: Donnarumma, Romagnoli, Paqueta dhe Piatek.

Kessie, nga ana tjetër, mund të largohet, por vetëm për një ofertë të mirë.

Gjithashtu në tregun e transferimeve janë edhe Calhanoglu, Laxalt, Strinic, Suso, Borini dhe Castillejo. /ORAinfo/

Shperndaje nese ke nje mik te mire...
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . UEFA ndikon në tregun e Milanit: Kush do të qëndrojë dhe kush do të largohet? UEFA ndikon në tregun e Milanit: Kush do të qëndrojë dhe kush do të largohet?Rating: 4.8