Home / TECH / Ky ndyshim i Facbook dhe Messenger do t’i gëzoj të gjithë

Ky ndyshim i Facbook dhe Messenger do t’i gëzoj të gjithë

Ndryshime në rrjetin social, Facebook dhe messenger.

Facebook njoftohet se është gati të prezantojë modalitetin e errët për aplikacionin Messenger, duke e bërë atë platformën më të fundit të mediave sociale ndjekëse të trendit, pasi Twitter dhe Reddit njoftuan versionet e tyre më herët.

U zbulua për herë të parë testimin e fshehtë të modalitetit së Facebook-ut në tetor të vitit të kaluar kur Jane Manchun Ëong publikoi disa pamje të Facebook Messenger që tregonin aplikacionin me një sfond të zi dhe menunë e bisedave.

Facebook nuk u përgjigj në asnjë pyetje të menjëhershme në lidhje me këtë modifikim, transmeton lajmi.

Megjithatë, ashtu siç pohon CNet, Facebook javën e kaluar më në fund testoi modalitetin e errët, por gjiganti teknologjik nuk elaboroi më tutje.

Pas Facebook Messenger edhe Microsoft, Google Chrome dhe Ëhatsapp po besojnë të ndjekin të njëjtin trend.

Shperndaje nese ke nje mik te mire...
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Ky ndyshim i Facbook dhe Messenger do t’i gëzoj të gjithë Ky ndyshim i Facbook dhe Messenger do t’i gëzoj të gjithëRating: 4.8