Home / Antigona Gashi

Antigona Gashi

Reka-Zaevit: Ku shkruan që shqiptari s’mund të bëhet President?

Kandidati për President të Maqedonisë Veriore, Blerim Reka, në një intervistë për emisionin Pressing ka folur rreth kandidaturës së tij dhe mospërkrahja nga politikanët shqiptarë, që tashmë janë rreshtuar krahas kundërkandidatit maqedonas. Reka thotë se shqiptarët akoma vazhdojnë të jenë inferiorë ndaj maqedonasve, e kjo duhet të ndryshojë. Ai shpjegon …

Read More »

Në zorrë kemi deri 15 kg helme që shkaktojnë sëmundjet më të rënda: Ekspertët zbulojnë se si t’i nxjerrim nga trupi!

Kapsllëqe të shpeshta, tepricë kilogramësh apo mungesë kilogramësh, çrregullim i metabolizmit, diabet, sëmundje të veshkave, sëmundje të dëgjimit dhe të shikimit, sëmundje të lëkurës, të flokëve dhe të thonjve dhe sëmundje të tjera deri te kanceri, janë tregues që zorrët ja janë të ndotura Ilaçi më i mirë natyral është …

Read More »

Shqiptarët në Tuz festojnë me flamurin Kuq dhe Zi, në prag të fitores historike

Ka nisur tashmë festa rrugëve të Tuzit Të bashkuar për herë të parë, shqiptarët në Tuz të Malit të Zi u unifikuan në zgjedhjet që u mbajtën sot. Gjetja e një gjuhe të përbashkët, u prit me gëzim nga të gjithë malësorët, të cilët erdhën nga e gjithë bota për ta votuar numrin 5. Madje me flamuj Kuq e Zi ka nisur tashmë festa rrugëve të Tuzit, të cilët kanë dalur masivisht në zgjedhje. Deri në përfundim të numërimit të votave ku malësorët po e presin fitoren historike, ngazëllimi dhe festa e tyre tashmë ka nisur.

Read More »

Donika fotografohet duke vrapuar në mal, pa grim dhe me rroba sportive, befason me pamjen

Donika po duket larg asaj që e shohim në ekran Është deputete me disa mandate, grua e zonja dhe një figurë mjaftë e diskutuar, shkruan “Kosovarja”. Lëvizjet e saj kanë bërë bujë të madhe edhe në media. Tani, Donika i është kthyer sërish origjinës së saj në politikë, “AAK”-së. Kadaj-Bujupi për tu relaksuar pak nga angazhimet e çdo ditshme në politikë, bënë vrap në natyrë. Pa kaçurrelat që e identifikojnë dhe grimin në fytyrë, Donika po duket larg asaj që e shohim në ekran.

Read More »