Home / BOTA / I këputi dy gishtat oficeres së policisë, çfarë ndodhi sot me Daniel Drobajn?

I këputi dy gishtat oficeres së policisë, çfarë ndodhi sot me Daniel Drobajn?

Protestat e banorëve të një lagjeje në Tiranë shkaktuan kaos në kryeqytet.

19 vjeçari që akuzohet për lëndimin e rëndë ndaj oficeres së policisë Ina Nuka ka apeluar këtë të martë në Gjykatën e Apelit, vendimin e shkallës së parë për masën e arrestit me qëndrim prapa grilave.

Avokati i Daniel Drobajt si dhe ai i protestuesit tjetëer Dorjan Protoduari, kanë bërë sot apelimin e vendimit për ndryshim të masës së sigurisë.

Drobaj akuzohet nga Prokuroria se është ai personi që ka hedhur kapsollën në drejtim të oficeres 26 vjeçare, duke i shkaktuar kësisoj humbjen e dy gishtërinjve të dorës.

Ngjarja ndodhi më 22 nëntor në ambientet jashtë parlamentit, ku protestuesit e zonës së Astirit kryen një tubim kundër prishjes së pronave të tyre në adresë të ndërtimit të Unazës së Madhe të Tiranës.

Sipas avokatëve të dy të rinjve të burgosur, organi i akuzës nuk ka asnjë lloj prove për të vërtetuar fajësinë e djemve, e sidomos atë në rastin e Drobajt, i cili akuzohet për plagosjen e efektives së repartit të shqiponjave.

Shperndaje nese ke nje mik te mire...
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . I këputi dy gishtat oficeres së policisë, çfarë ndodhi sot me Daniel Drobajn? I këputi dy gishtat oficeres së policisë, çfarë ndodhi sot me Daniel Drobajn?Rating: 4.8