Home / KOSOVA (page 3)

KOSOVA

KOSOVA News

Krerët e shtetit nuk koordinohen për Samitin e Berlinit

Presidenti Hashim Thaçi e kryeministri Haradinaj nuk koordinohen për Samitin e Berlinit. Ka pesë muaj prej kur presidenti Hashim Thaçi dhe kryeministri Ramush Haradinaj nuk kanë zhvilluar takime sy më sy, të rëndomta për përfaqësues shtetërorë, ka thënë të mërkurën një burim i gazetës në Qeveri. Një të tillë pritet …

Read More »

Aksident në autostradë, përfshihen gjashtë vetura

Gjashtë vetura përfshihen në një aksident në autostradën ‘Ibrahim Rugova’. Një aksident zingjiror ka ndodhur pak minuta më parë në autostradën ‘Ibrahim Rugova’. Në këtë aksident janë përfshirë gjashtë vetura, përderisa nuk dihet për persona të lënduar, shkruan Indeksonline. Duhet përkujtuar që reshjet e shiut janë thuajse të vazhdueshme në …

Read More »

Vuçiq nuk pret që Serbia dhe Kosova të arrijnë marrëveshje

Kreu i Serbisë, Aleksandër Vuçiq ka thënë se është varrosur mundësinë për marrëveshje mes Serbisë dhe Kosovës. Vuçiq ka akuza për të gjithë në lidhje me çështjen e Kosovës. Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka thënë se “të gjithë në regjion, si njerëzit në Serbi, Evropë dhe mbarë botën kanë …

Read More »

Partitë shprehen të gatshme për zgjedhje

Partitë mohojnë se po bëjnë fushatë, por janë të gatshme për zgjedhje. Partitë politike parlamentare, kryesisht ato më të mëdha, kanë shpeshtuar takimet me elektoratin e tyre ditëve të fundit. Sipas analistëve, partitë po mundohen të mbajnë elektoratin pranë dhe t’u tregojnë se janë gati për zgjedhje, por sipas tyre …

Read More »

S’ka asnjë indikacion për heqjen e vizave

Nuk ka asnjë indikacion për heqjen e vizave. Presidenti Hashim Thaçi dhe kryeministri Ramush Haradinaj kanë përmendur muajin qershor të këtij viti si optimal për heqjen e vizave nga Bashkimi Evropian, por aktualisht nuk ka kurrfarë indikacioni se vizat do të hiqen, shkruan Gazeta Zëri. Ndonëse janë bërë nëntë vjet …

Read More »