Home / KURIOZ

KURIOZ

KURIOZITETE

Deputeti slloven befason kolegët nga Parlamenti Evropian, merr duartrokitjet e tyre (Video)

Ndërsa përfundoi sesioni i fundit i Parlamentit të tanishëm Evropian, një deputet slloven mori mundësinë për të dhënë një shfaqje muzikore. “Është përgjegjësia jonë të mbajmë Evropën së bashku. Le të rindërtojmë Notre-Dame dhe Gëzuar Pashkët”, tha Lojze Peterle për kolegët e tij, shkruajnë mediat e huaja, përcjell Telegrafi. Ai …

Read More »

Alibaba shpërndan postën me anë të “njohjes së fytyrës”

Kompania kineze “Cainiao Network”, degë e gjigantit Alibaba në sektorin e shpërndarjes, njoftoi aplikimin e teknologjisë së njohjes së fytyrës për shërbimet e transportit. Në Kinë, në kohën e dërgimit, secili dërgues është i detyruar të identifikojë veten duke paraqitur dokumentin e tij të identitetit. Siç njoftohet, shërbimi i ri …

Read More »

Zhytësi britanik që ndihmoi në nxjerrjen e 12 nxënësve të ngecur në një shpellë në Tajlandë, është nxjerrë pas ngujimit në një shpellë (Foto)

Njëri nga zhytësit britanik, që ndihmoi në nxjerrjen e 12 nxënësve të ngecur në një shpellë në Tajlandë, ka qenë në qendër të një misioni të ngjashëm shpëtimi – por, kërkoi vetëm pica, kur u nxor nga ngujimi pas 28 orëve. Josh Bratchley po e eksploronte një shpellë në Tennessee …

Read More »

Kinezi kalon lumin me veturë, fluturon 76 metra (Video)

Një burrë në Kinë nuk hezitoi që me veturë të fluturojë 76 metra mbi lumin Yangtze. Mediat lokale raportojnë se me këtë veprim, ai ka arritur që për herë të tretë të thyej rekordin botëror. Videoja e publikuar më poshtë shfaq Li Qioling, 40-vjeç, i cili lëviz me shpejtësi të …

Read More »