Home / SHOWBIZ

SHOWBIZ

SHOWBIZ

‘Fehimja’ në serial grua e moshuar, por në realitet është një zonjë që iu lë pa fjalë

Zeyno Eracar është emri I aktores shumë të njohur dhe të pëlqyer turke. Ajo me rolet e saj arriti të jetë shumë e njohur sin ë publikun turk ashtu edhe në atë të huaj, shkruan ORAinfo. Në publikun shqiptar ajo u bë e njohurme rolin e’Fehimes’ në serialin shumë të pëlqyer turk, ‘Karasevda’. Në serial duket shumë e moshuar, por në realitet ajo duket një zonjë sa mezi njihet./ORAinfo/

Read More »

Ju kujtohet Karla nga seriali “Kloni”, sot është një zeshkane që iu lë pa fjalë

Shumë seriale të njihura kanë mbetur gjatë në kujtesën e adhuruesve shqiptar. Seriali “Kloni” padyshim që ishte ndër telenovelat më të ndjekura e të pëlqyera në kohën ku u shfaq si projekt i realizuar në Brazil dhe Maroko. Ishte tematika e serialit e po ashtu edhe personazhet të cilët lanë gjurmë të pashlyera në memorien e adhuruesve. Padyshim më e komentuara ishte aktorja, Juliana Paes, e cila në serial e interpretoi rolin e Karlës. Ajo u cilësuar për talentin e saj, e po ashtu edhe për bukurinë e sharmin që përcolli te publiku. Kanë kaluar shtatë vite që ky serial u shfaqë në televizione, e padyshim që ne jetën e aktorëve ka pasur ndryshme të mëdha. “Karla” tashmë është nënë e dy djemve derisa përkrahë ka bashkëshortin, Dudu Baptista. Duket se vitet për të nuk luajnë rol të madh,pasi që ajo duket në top-formë.

Read More »

Foto me bikini në mes të dimirt, Luana i vë “flakën” Instagramit

Luana Vjollca është njëra ndër femrat me të komentuara të shoëbizit. Moderatorja bukuroshe, Luana Vjollca ka postuar një foto nga ishujt Maldive, ku duket se po shijon pushimet. Ajo ka publikuar një foto në Instagram, ku shfaqet me bikini të kuqe dhe për hir të së vërtetës duket e mrekullueshme. Të shumta kanë komentet pozitive për bukuroshen shqiptare.

Read More »

Me këmishë ngjyra-ngjyra e fund të gjatë, Afrona iu ‘mahnit’ me pamjen sot

Afrona Dika, ndonëse është një modele shumë e suksesshme, në publik u bë e njohur si e dashura e këngëtarit të njohur, Bleros. Ata janë lidhur që pesë vite dhe që nga atëherë janë shumë të përfolur në publik e në media, përcjell ORAinfo. Afrona është shumë aktive në rrjete sociale dhe për çdo ditë publikon foto të ndryshme të jetës së saj. E sot, ajo duket se ka dalë me shoqe, e ajo që merr gjithë vëmendjen është veshja e saj plot stil./ORAinfo/

Read More »

‘Jasini’ me të dashurën dalin në qytet të veshur njësoj, shikoni si po duken

Idris Nebi Taşkan është aktori turk e që me rolet e tij u bë tejet I njohur jo vetëm në Turqi por edhe në vende të tjera Ai u bë i njohur në publikun shqiptar me rolin e tij të Jasinit në serialin turk ” Zonja Fazilet dhe të bijat”, shkruan ORAinfo. Ai poashtu konsiderohet si një ndër aktorët më të bukur turk. E të tillë duket se e ka edhe të dashurë, e këtë e vërejmë në fotot që çarkullojnë në rrjete sociale./ORAinfo/

Read More »

Lulja takohet me Leonitën, por ja kush ia prishi gjithë foton

Luljeta Përgjegjaj është gruaja e këngëtarit shumë të njohur shqiptar, Medës. Ata janë martuar disa vite më parë dhe nga kjo martesë kanë katër fëmijë, tre djem dhe një vajzë, përcjell ORAinfo. Ndonëse është një nënë shumë e përkushtuar, Lulja është tejet aktive në rrjete sociale. Së fundi, ajo ka postuar një foto ku shihet se është takuar me Lëonitën e Granit Xhakës, mirëpo, ajo që merr gjithë vëmendjen është poza e Vjollcës mrapa tyre./ORAinfo/

Read More »

‘Xhesika’ po kujdeset mirë për vetën, ja sa shëndetshëm po ushqehet

Arta Nitaj është emri i aktores që u bë e njohur për një kohë shumë të shkurtër në publik. Ajo u bë e njohur me rolin e saj të ‘Xhesikës’ në serialin e njohur, ‘O sa mirë’, përcjell ORAinfo. Përveç si aktore ajo u bë shumë e njohur me paraqitjet e saj gjihtmonë tërheqëse. E për këtë duket se ajo po ushtron shumë, dhe ndër të tjerash ajo edhe ushqehet shumë shëndëtshëm e që na tregon gjithmonë në postimet e saj./ORAinfo/

Read More »

Agnesa bën edhe mbesën modele, është një kopje e saj

Agnesa Vuthaj është modelja nga Istogu që u bë e njohur për publikun që në daljen e parë. Që kur u zgjodh Miss Albania 2004, Agnesa u bë një ndër më të pëlqyerat e publikut, përcjell ORAinfo. Tani, Agnesa ka hapur një markë të veshmbathjeve për femra e që e ka quajtur ‘Agnesa Vuthaj’. E përveç që është vetë modele, ajo duket se këtë rrugë poi a mëson edhe mbesës së saj, e të cilës ia ka realizuar edhe një set fotografik./ORAinfo/

Read More »

Një nënë kaq me stil si Egzona, shikoni si i ka veshur sot binjakët

Egzona Muqiqi është një ndër personazhet më të përfolura të estradës shqiptare. Ajo u martua para pak kohësh me këngëtarin e njohur, Albatrit Muqiqin dhe që nga atëherë është shumë e komentuar në publik, shkruan ORAinfo. Ata të dy para një muaji u bënë prindër për herë të dytë dhe Egzona lindi binjakë. E Egzona që nga atëherë ka postuar shumë foto të tyre. Sot, ajo ka postuar një foto ku shihet sa me stil i ka veshur djalin dhe vajzën e saj./ORAinfo/

Read More »

Vajza e vetme e tij ka ditëlindjen, Meda iu emocion me dedikimin për të

Mehdin Përgjegjaj është këngëtari që në publik njihet me emrin artistik, Meda. Ai është një ndër këngëtarët më të kërkuar në dasma dhe ngjarje festive familjare, përcjell ORAinfo. Meda është i ftuar edhe në shumë mbrëmje e koncerte në Kosovë e më shumë në Diasporë. Krahas kësaj ai është shumë aktiv në rrjete sociale e sidomos në Instagram. E sot,në ditëlindjen e pestë të vajzës së tij ai nuk ka hezituar t’ia bëj dedikimin më emocionues./ORAinfo/

Read More »