Home / TECH

TECH

TECH

Vjen interneti më i shpejtë në botë 5G

Lansohet interneti më i shpejtë në botë 5G. Koreja e Jugut po përgatitet për të lansim internetin super të shpejtë 5G. Pas lansim të premten shërbimi do përhapet në të gjithë vendin në 85 qytete të ndryshme dhe përdoruesit e pajisjeve me kapacitet 5G mund të shkarkojnë programe 20 herë …

Read More »

Samsung dëshiron ta vërtetojë se Galaxy Fold paloset pa problem

Mangësitë në palosje dhe kthimi në gjendje normale, si dhe mundësia e punimit në ekranin e palosshëm nga Samsung, kanë qenë disa prej çështjeve që i kanë shqetësuar më së shumti klientët. Të shqetësuar janë edhe prodhuesit e Galaxy Fold, andaj dëshirojnë të vërtetojnë se ky telefon nuk e ka …

Read More »

Google krijon aplikacion që transkripton të folurën, për të ndihmuara ata që kanë probleme me dëgjim (Video)

Google krijon aplikacion që transkripton të folurën, për të ndihmuara ata që kanë probleme me dëgjim (Video)

Dimitri Kanevsky është shkencëtari hulumtues në Google, që ka krijuar aplikacionin i cili transmeton në kohë reale, të folurën nga bashkëbiseduesit. Teknologjia e identifikimit të fjalëve dhe kthimit të tyre në shkronja, është avancuar shumë së fundmi dhe ka ndihmuar që të krijohet ky aplikacion që do t’ju ndihmonte shumë …

Read More »

PUBG testohet falas në Tajlandë, përgatitet për të rivalizuar mPUBG testohet falas në Tajlandë, përgatitet për të rivalizuar me Fortnite (Video)e Fortnite (Video)

PUBG testohet falas në Tajlandë, përgatitet për të rivalizuar me Fortnite (Video)

PlayerUnknown’s Battlegrounds ka nisur të testohet në Tajlandë, ku mund të luhet falas. Ky veprim i PUGB Corporation, është ndërmarrë që të kryhen përgatitjet e duhura, që kjo video-lojë të jetë e gatshme që të rivalizojë me Fortnite, transmeton Telegrafi. Tencent është duke punuar në versionin beta, i cili për …

Read More »