Home / VIDEO

VIDEO

VIDEO

Kanita me “Stranger” drejt Evropës (Video)

Kanita ia mësyn Evropës. Kënga e saj më e re, “Stranger”, një bashkëpunim me Lindon Berishën, po korr sukses në ditët e para të lansimit. Menaxheri i saj Arian Demolli, eksluzivisht për Gazetën Express tregon se është arritur akordi për tu publikuar versioni anglisht i këngës me një label të …

Read More »

Deputeti slloven befason kolegët nga Parlamenti Evropian, merr duartrokitjet e tyre (Video)

Ndërsa përfundoi sesioni i fundit i Parlamentit të tanishëm Evropian, një deputet slloven mori mundësinë për të dhënë një shfaqje muzikore. “Është përgjegjësia jonë të mbajmë Evropën së bashku. Le të rindërtojmë Notre-Dame dhe Gëzuar Pashkët”, tha Lojze Peterle për kolegët e tij, shkruajnë mediat e huaja, përcjell Telegrafi. Ai …

Read More »

Kinezi kalon lumin me veturë, fluturon 76 metra (Video)

Një burrë në Kinë nuk hezitoi që me veturë të fluturojë 76 metra mbi lumin Yangtze. Mediat lokale raportojnë se me këtë veprim, ai ka arritur që për herë të tretë të thyej rekordin botëror. Videoja e publikuar më poshtë shfaq Li Qioling, 40-vjeç, i cili lëviz me shpejtësi të …

Read More »