Home / KOSOVA / Daçiq nuk tërhiqet nga lufta diplomatike për çnjohje të Kosovës
Daçiq nuk tërhiqet nga lufta diplomatike për çnjohje të Kosovës

Daçiq nuk tërhiqet nga lufta diplomatike për çnjohje të Kosovës

Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq, është shprehur i bindur se njohjet e Kosovës do të bien.

“Premtova se numri i vendeve që e njohën Kosovën do të bjerë së shpejti nën 100, dhe pastaj nën gjysmën e numrit të anëtarëve të OKB me 193”, ka thënë Daçiq për gazetën beogradase Blic.

Ai ka thënë se autoritetet e Prishtinës janë në vështirësi serioze sepse, sipas tij, vetëm 76 vende votuan për INTERPOL-in, nga të cilat dy nuk janë anëtarë të OKB-së: Curaçao dhe Shën Martini.

Daçiq nuk tërhiqet nga lufta diplomatike për çnjohje të Kosovës

Shperndaje nese ke nje mik te mire...
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Daçiq nuk tërhiqet nga lufta diplomatike për çnjohje të Kosovës Daçiq nuk tërhiqet nga lufta diplomatike për çnjohje të KosovësRating: 4.8