Home / Tag Archives: arsyeja

Tag Archives: arsyeja

Ky fshat po braktiset nga të rinjtë, kjo është arsyeja

Vazhdojnë ikejt. Lufta ka dy dekada që ka përfunduar, por ajo e përditshmërisë për një punë e jetë më të mirë, ende vazhdon të jetë prezentë. Të rinjtë e vendit, nëse dikur dilnin në shtetet perëndimore në mënyrë ilegale, tani me tregun më të bollshëm të punës në vendet perëndimore, …

Read More »

Kosovarët ia mësyjnë Bllacës me tren, kjo është arsyeja

Kosovarët po e kujtojnë eksodin e vitit 10999. Dhjetëra qytetarë dhe përfaqësues të institucioneve kosovare janë nisur për në Bllacë, ku do të bëhet vënia e gurthemelit të Muzeut të gjenocidit serb “Bllaca 99”. Shkuarja për në fshatin Bllacë të komunës së Hanit të Elezit është organizuar me tren. Ky …

Read More »

Milan mund ta humb Championsin, kjo është arsyeja e dhimbshme!

Milan ka arritur vetëm barazim mbrëmë kundër Udinese në kadër të xhiros së 30-të në Serie A. Jo vetëm barazimi i mërziti drejtuesit dhe trajnerin e Milanit. Në këtë ndeshje klubit ‘Kuq e Zi’, ju lënduan dy lojtarët kyq të ekipit, Lucas Paqueta dhe Gigio Donnarumma, përcjell ORAinfo. Paqueta e …

Read More »

Ndahen ‘Gokhan’ dhe aktorja e njohur, arsyeja do t’iu befasojë

Roli i ‘Gokhanit’ në serialin turk ‘Zonja Fazilet dhe të bijat’ e bëri të njohur aktorin turk Tolga Gulec. Ndonëse luajti edhenë shumë seriale të tjera me këtë rol ai arriti sukses të madh sin ë publikun turk ashtu edhe në atë shqiptar, përcjell ORAinfo Ai jashtë nga seriali ka qenë i martuar me aktoren e njour turke, Yeliz Sar. Mirëpo, mediat turke kanë raportuar për ndarjen e tyre, dhe arsye duket të jetë xhelozia e tepërt e ‘Gokhanit’./ORAinfo/

Read More »

Wanda takohet me zyrtarët e Realit në Dubai, kjo është arsyeja

Zyrtarët e Realit e kanw takuar Wanda Naran në Dubai, duke se marrëveshja për transferimin e Icardit në Bernabeu ëshët afër. Mauro Icardi vazhdon të jetë një nga temat më të përmendura në mediat sportive evropiane. Sulmuesi argjentinas vazhdon të injorohet nga Interi, ndërsa e ardhmja e tij mbetet enigmatike. Gruaja dhe menaxherja e tij, ëanda Nara së fundi është tkuar me zyrtarë të Real Madridit në Dubai. “Ne kemi shumë respekt për Real Madridin”, kaq ka thënë Wanda Nara për këtë takim. Diskutimet e para për transferimin në Real Madrid veç se kanë nisur, por që aktiv në këtë pazar është edhe Juventusi. Interi thuhet se më me dëshirë do t’i shiste sulmuesin Real Madridit për dy arsye, sepse Reali paguan më shumë dhe se nuk do ta fuqizonte rivalin e saj.

Read More »