Home / Tag Archives: barcelona

Tag Archives: barcelona

Barcelona “ndezë” La Ligën, po e transferon yllin 100 milionësh

Barcelona dëshiron të nënshkruajë sulmuesin e Manchester United, Marcus Rashford këtë verë në një marrëveshje £ 100m, raporton Daily Mirror. Barca, thuhet se do të përpiqet të tërheqë 21-vjeçarin nga Old Trafford me një vit të mbetur në kontratën e tij, përcjell ORAinfo. Rashford, një produkt i akademisë së United, …

Read More »

Shokon Barcelona!

Barcelona nuk ka nxjerrë më shumë se një pikë ndaj ekipit të Huescas. Barcelona nuk ka shkuar më shumë se një barazim 0-0 ndaj Huescas në transfertë. Trajneri Ernesto Valverde për këtë sfidë ka bërë ndryshime në formacion, duke lënë jashtë shumë titullarë. Vetëm Ter Stegen ishte nga lojtarët që …

Read More »

Lamtumirë Barcelona, ky është ekipi i ri i Vidalit

Barcelona nuk do të jetë më e njëjta. Barcelona do t’i pësojë disa ndryshime në skuadër në fund të këtij sezoni, pasi disa lojtarë do të largohen. Skuadra katalonase mund të mbetet pa Arturo Vidalin, që është bërë cak i disa skuadrave. Mesfushori kilian po kërkohet nga Boca Juniors, ndërsa …

Read More »

Notat e lojtarëve në ndeshjen Real Madrid -Barcelona, befason Messi

Barca është shkëputur me 12 pikë larg Real Madrid. Skuadra e Barcelonës ka shënuar një fitore historike kundër Real Madrid, në xhiron e 26-të në La Liga. Barcelona ka shënuar fitore minimale me rezultatin 1:0, në udhëtimin në ‘Santiago Bernabeu’, shkruan lajmi.net. Golin e vetëm në këtë takim e realizoi mesfushori kroat, Ivan Rakitici, i cili shënoi në minutën e 26’ të takimit. Me këtë fitore, Barca është shkëputur me 12 pikë larg Real Madrid, duke i dhënë gati fundin garës për titullin. Gjithashtu katalanët parakalojnë Real Madridin në numrin e fitoreve në historinë e ‘El Clasico’, si dhe mposhtin mbretërit për të katërtën herë radhazi në ‘Bernabeu’. Më poshtë lajmi.net ua përcjell notat e lojtarëve për këtë klasike, sipas ‘WhoScored’.

Read More »

Real Madrid-Barcelona, ka ndryshim te formacionet zyrtare

Sonte luhet El Clasico. Real Madrid pret në shtëpi Barcelonën në një ndeshje e vlefshme për kampionat Los Blancos kërkojnë fitoren për të rihapur kampionatin dhe si një shenjë hakmarrjeje pas humbjes në Copa Del Rey. Pas super ndeshjes në “Santiago Bernabeu” të mërkurën mbrëma, ku Barcelona e mposhti 3-0 Real Madridin, gjigantët spanjoll do të përballen sërish mes vete, tani në kuadër të La Ligas. Në rast fitores ndaj Los Blancos, diferenca do të shkonte në 12 pikë, praktikisht, do të ishte pothuajse gjithçka e mbyllur sa i përket garës për titull dhe Reali do të mbesë e të shpresojë vetëm në Ligën e Kampionëve. Formacionet zyrtare Real Madrid XI: Courtois; Reguilon – Ramos – Varane – Carvajal; Kroos – Casemiro – Modric; Vinicius – Benzema – Bale Barcelona XI: Ter Stegen; Sergi Roberto, Piqué, Lenglet, Alba; Rakitic, Busquets, Arthur; Messi, Luis Suárez, Dembélé.

Read More »

Yllin që po e kërkon Milan, po e rrëmben Barcelona

Barcelona ka një listë të vogël prej tre lojtarësh që mund të ia zënë vendin Jordi Alba. Nacho Monreal i Arsenalit, Filipe Luis i Atletico Madridit i cili kërkohet edhe nga Milan dhe Alberto Moreno i Liverpoolit kanë kontrata që skadojnë në fund të sezonit dhe mund të merren nga gjigandët katalanas për të siguruar mbulimin për Alba përcjell ORAinfo. Spanjoll nënshkroi një kontratë të re që e mban atë në Camp Nou deri në vitin 2024, por ai aktualisht nuk ka asnjë mbështetje të pranueshme në klub, gjë që hierarkia është e prirur për të ndrequr sezonin e ardhshëm me lojtarët e tyre kryesorë./ORAinfo/

Read More »

Barcelona-Rakitic, ndodh kjo

Rakitic ka thënë se deshiron qëndrimin në Barcelonë Rakitic është i lumtur në Spanjë, s’dëshiron të largohet nga “Camp Nou” Ivan Rakitic ka hedhur poshtë spekulimet për një transferim të mundshëm te Interi, duke insistuar se Barcelona është ‘perfekt’ për të. U raportua se Interi është afër arritjes së marrëveshjes për të nënshkruar Ivan Rakiticin, po lojtari ka bërë të ditur se nuk do të largohet nga Barça, vetëm nëse detyrohet. “A jeni italian?”, u pyet 30-vjecari në një intervistë për DAZN. “Më pëlqen të jetoj në Spanjë. Fatkeqësisht, fatkeqësisht s’mund të kërkojë për një pasaportë, sepse tashmë kam dy, në të kundërtën, do të kisha kërkuar për një të Spanjës sepse ndihem mirë këtu dhe jam i lumtur”. “Familja ime është e lumtur gjithashtu dhe vajzat e mia gjithashtu po kalojnë mirë sepse jemi shumë afër Sevillas. Përveç kësaj, qëndrimi këtu është i duhuri për mua”. Rakitic është pjesë e Barcelonës që nga viti 2014. Ai ka bërë 252 paraqitje në të gjitha garat për katalunasit dh..

Read More »

Zyrtare: Barcelona nënshkruan me yllin e madh, klauzola 500 milionë euro

Klubi italian Juventus përfundimisht ka humbur shpresat për të transferuar yllin e Barcelonës, Jordi Alba. Klubi katalanas ka lëshuar një deklaratë për të konfirmuar se anësori i majt ka nënshkruar një kontratë 5 vjeçare, me një klauzolë monstruoze prej 500 milionë eurosh. Ish-mbrojtësi i plotë i Valencia nënshkroi për Barcelonën më 2012 dhe ka vazhduar të bëjë 282 paraqitje për ta, duke shënuar 14 gola gjatë rrugës. Ai ka patur një kohë shumë të suksesshme në Kampin Nou dhe ka fituar 17 trofe në shtatë stinët që ka qenë atje. Juventusi kishte shprehur interesim për të më parë, me kontratën e tij të vjetër që do të skadonte në vitin 2020, megjithatë, pavarësisht vlerësimit të interesit nga Bianconerët, ai ndjeu se karriera e tij do të shërbente më mirë duke qëndruar në Barcelonë. /ORAinfo/

Read More »

Barcelona e mposht Real Madridin me këtë rezultat

Ka përfunduar ndeshja mes Barcelonës dhe Real Madridit. Barcelona është skuadra e parë që siguron finalen e Kupës së Mbretit për sezonin 2018/2019. Liderët e La Ligas, kanë arritur të shënojnë një fitore të rëndësishme dhe të thellë në ‘Santiago Bernabeu’, duke e mundur 0-3 Real Madridin në ndeshjen e kthimit gjysmëfinale të Kupës së Mbretit. Heroi i Barcelonës në këtë ndeshje ishte uruguaiani Luis Suarez, që shënoi dy gola. Pjesa e parë e ndeshjes përfundoi 0-0, me Real Madridin që ishte skuadër më e mirë me disa raste shënimi, ku vlejnë të ceken mundësitë e Vinicius dhe Benzema. Një pjesë krejt ndryshe ishte ajo e dyta, me Barcelonën që shënoi tri herë. Ishte Luis Suarez që në minutën e 50’ shënoi për 0-1. Rapahel Varane në minutën e 69’ shënoi në portën e Realit, për të dyfishuar epërsinë e Barcelonës. Rezultatin përfundimtar e vendosi Luis Suarez, që me panenka nga penalltia shënoi për 0-3 në minutën e 73’.

Read More »

Përfundon ndeshja Real Madrid – Barcelona, këto janë notat e lojtarëve

Barcelona ka mposhtur Real Madridin me rezultat 0 me 3. Ndeshja e zhvilluar në ‘Santiago Bernabeu’ kaloi nën hijen e Luis Suarezit.Ylli i Barcelonës nga Uruguai shënoi dy gola në këtë takim. e golashënuesve u regjistrua edhe Rapahel Varane, i cili aksidentalisht shënoi në portën e tij. Notat e lojtarëve për paraqitjen në këtë ndeshje i gjeni në pjesën e mëposhtme.

Read More »