Home / Tag Archives: barcelona

Tag Archives: barcelona

Barcelona “thyen bankën”, ofron 110 milionë për yllin e madh

Barcelona po planifikon një ofertë verore për mesfushorin e Atletico Madrid, Saul, thotë AS përcjell ORAinfo. Ekipi katalanase është e gatshme të shkojë deri në 110 milionë euro për të transferuar 24-vjeçarin, të cilin e kanë vëzhguar gjatë, ndërsa shikojnë për të forcuar skuadrën e tyre. Jo vetëm që Sauli ka një kontratë që zgjat deri në 2026, megjithatë, ai gjithashtu kërkohet nga Chelsea, i cili gjithashtu mund të futet në garë në fund të sezonit./ORAinfo/

Read More »

Ndeshja Sevilla-Barcelona, këto janë formacionet zyrtare

Ndeshja në mes të Sevillës dhe Barcelonës po konsiderohet si kryendeshja e javës në futbollin spanjoll Skuadra e Sevillas në stadiumin ‘Ramon Sanchez’ pret liderët e La Ligas, skuadrën e Barcelonës. Ndeshja mes Sevillas dhe Barcelonës fillon nga ora 16:15, shkruan lajmi.net. Formacionet zyrtare: Sevilla: Vaclík – Sergi Gómez, Kjaer, Mercado – Ëöber, Sarabia, Banega, Rog, Jesús Navas – Promes, Ben Yedder. Barcelona: Ter Stegen; Semedo, Piqué, Umtiti, Jordi Alba; Vidal, Busquets, Rakitic; Messi, Luis Suárez, Coutinho.

Read More »

UKRY! Bayern Muchen vjen me transferim “bombë” nga Barcelona

Bayern Munich janë të interesuar të nënshkruajnë mesfushorin e Barcelonës Ivan Rakitiç, raporton Diario Sport. Bavarezët janë të gatshëm të konkurrojnë me Interin për shërbimet e kroatit, ndërsa Barca thuhet se është i gatshëm të dëgjojë ofertat që tejkalojnë € 50 milion përcjell ORAinfo. Pavarësisht se ishin ekipi i parë , Barça nuk është e sigurtë se Inter do të ketë fonde për të financuar një ofertë për Rakitic, e cila hap derën për një transferim të Bayernit këtë verë./ORAinfo/

Read More »

Kriza e golave nga Barcelona, ky është arsyetimi i Valverdes

Barcelona së fundi është në një krizë golash, e këtë e ka dëshmuar në ndeshjet e fundit. Luis Suarez është lojtari që po tërheq vëmendjen, pasi atë nuk jemi mësuar ta shohim të vuaj aq shumë para portës. Edhe i transferuari gjatë afatit të fundit kalimtar, Kevin Prince Boateng nuk po bën ndonjë punë më të mirë sesa uruguaiani. Megjithatë, trajneri i Barcelonës, Ernesto Valverde ka thënë se nuk është aspak i shqetësuar për këtë fakt. “Ne kemi pasur disa ndeshje që nuk kemi konkretizuar shanset, mirëpo ne kemi krijuar shumë nga to dhe nuk kemi dhënë shanse për kundërshtarin” ka thënë trajneri, transmeton lajmi.net. “Nëse vazhdojmë të krijojmë raste kështu, atëherë golin do ta gjejmë shumë shpejtë” ka thënë ndër të tjerash Valverde.

Read More »

Barcelona shokon Suarezin, ja tre lojtarët që mund ta zëvendësojnë

Barcelona i ka në listë tre lojtarë . Barcelona është duke e kërkuar një zëvendësues për Luis Suarez. Luis Suarez po shkon në përfundim të karrierës së tij, andaj Barcelona po e kërkon një zëvendësues. Skuadra katalonase po e kërkon Andre Silvan e Milanit dhe Maxi Gomezin e Cleta Vigos, përcjell lajmi.net. Barcelona është duke i vlerësuar të dy sulmuesit në shumën e 40 milionë eurove. Në listën e skuadrës katalonase është edhe sulmuesi i Frankfurttit, Luka Jovic.

Read More »

Barcelona vjen me ‘bombën’ e radhës, po e bën këtë super-transferim

Nicolas Pepe, duket të jetë synimi më i ri i skuadrës së Barcelonës. Sulmuesi i talentuar i Lille, Nicolas Pepe, mund të ndërrojë skuadër në fund të sezonit, pasi po kërkohet nga shumë skuadra. Në mesin e tyre, është edhe Barcelona, që e vendosur ka hyrë në garë për 23 vjeçarin. Për të siguruar shërbimet e 23 vjeçarit, Barcelona duhet të mposhtë garën me francezët e PSG, që po ashtu janë të interesuar. Pepe, është pjesë e Lille që nga viti 2017, dhe në 59 paraqitje ka shënuar 29 gola.

Read More »

Barcelona po zëvendëson Messin ?

Presidenti i Barcelonës ,Josep Maria Bartomeu ka zbuluar se klubi po kërkon mënyra për ta imagjinuar jetën pa Lionel Messin, por asnjë lojtar nuk mund ta zëvendësojë Argjentinasin përcjell ORAinfo. Bartomeu po fliste në një intervistë për Le Figaro dhe tha: “E ardhmja pas Messit? Po mendojmë për këtë, por është ende larg. Leo është vetëm 31 vjeç. “Performanca e tij është e shkëlqyer dhe gjithmonë luan më mirë. Nuk e di se si ta bëj: kur nuk do të luajë më me ne, do të jetë e pamundur ta zëvendësojmë atë me një lojtar tjetër, pasi Messi nuk ka asnjë”, ka thënë presidenti i Barcelonës./ORAinfo/

Read More »

Barcelona-Lyon, publikohen formacionet zyrtare

Champions League kthehet sonte me dy super-ndeshje. Në Stadiumin Olimpik të Lyonit, skuadra franceze është nikoqir i Barcelonës për ndeshjen e parë të 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve. Blaugranët janë favoritë për të kaluar në çerekfinale, mirëpo nuk do ta kenë të lehtë në përballjen e parë si mysafirë. Lyoni është në vend të tretë në tabelë, mirëpo lideri Paris Saint-Germain është shumë përpara me pikë dhe nuk ka konkurrencë në Ligue 1. Katalunasit e kryesojnë kampionatin në La Liga me shtatë pikë më shumë se përcjellësi i parë, Atletico Madrid. Trajnerët Bruno Genesio dhe Ernesto Valverde i kanë përgatitur skuadrat e tyre për këtë përballje. Formacioni startues i Lyonit: Lopes, Dubois, Marcelo, Denayer, Mendy, NDombele, Aouar, Traore, Memphis, Terrier, Dembele. Formacioni startues i Barcelonës: Ter Stegen, Semedo, Pique, Jordi Alba, Roberto, Lenglet, Rakitic, Busquets, Dembele, Messi, Suarez. Ndeshja tjetër e të martës në këtë fazë zhvillohet në Anfield, ndërmjet Liverpoo..

Read More »

Barcelona po nënshkruan me yllin e madh, askush nuk e ka pritur këtë

Gjiganti katalunas, Barcelona nuk e ka ndërmend të ndalet Barcelona është shumë pranë nënshkrimit me mbrojtësin 19-vjeçar brazilian Vitao, që luan me skuadrën e Palmeiras. Sipas të përditshmes spanjolle “Marca”, mbrojtësi i qendrës është përforcimi i radhës së skuadrës katalanase, për të cilin do të paguajë 20 milionë euro. I gjatë 1.86 metra, lojtari pritet të mbërrijë që në fund të shkurtit në Spanjë dhe më pas Vitao do t’i bashkohet ekipit të Barcelona B. “Marca” e konsideron brazilianin si një gjigant të pakalueshëm në mbrojtje, që ka shkëlqyer edhe në kampionat. Madje ai është grumbulluar si në kombëtaren U-17 ashtu dhe atë U-20 të Brazilit. Barcelona shpreson që ai të jetë lideri i mbrojtjes “blaugrana” pas 2-3 sezonesh, ku te skuadra B e këtij klubi do të mësojë filozofinë e lojës së Barcelonës. Vitao do të fitojë përvojën e duhur të skuadra e Barcelonës B, për të qenë më pas gati për të kaluar në ekipin e parë. Ai mund të luajë edhe si mesfushor mbrojtës, ndaj te Barcelon..

Read More »

Benzema-Barcelona, vjen lajm “bombastik”

Sulmuesi i Real Madrid Karim Benzema ishte një objektiv parësor i transferimit për Barcelonën, kur ai në Lyon në vitin 2008, raporton Marca përcjell ORAinfo. Ish-bosi i Blaugranës, Pep Guardiola, kishte humbur besimin në Samuel Etoo në atë kohë dhe shpresonte të sillte francezin për ta zëvendësuar atë. Marrëveshje përfundimisht u prish, pasi sekretari i ish-teknikes Barça, Txiki Begisristain, nuk mbeti i impresionuar me sjelljen e Benzemës pas bisedimeve me lojtarin në Lyon./ORAinfo/

Read More »