Home / Tag Archives: deklarate

Tag Archives: deklarate

Pas kalimit në finale, Pique bën këtë deklaratë ‘bombastike’

Barcelona mposhti mbrëmë Real Madridin me rezultat të përgjithshëm 4:1. E kjo fitore e çon atë në finale të Kupës së Mbretit, e për këtë ka bërë një deklaratë, Gerard Pique. Barcelona e eliminoi mbrëmë Real Madridin nga Kupa e Mbretit, me rezultat të përgjithshëm, 4:1. Pique ka thënë se ky sukses është i jashtëzakonshëm, duke bërë me dije se askush nuk mund ta arrijë suksesin e tyre. “Arritja në finalen e gjashtë… Nuk e di nëse kjo që e kemi arritur është diçka që do të ndodhë ndonjëherë më në Kupën e Mbretit. Ne kemi fituar gjithçka gjatë viteve të fundit, por dëshirojmë t’i fitojmë të gjitha përsëri”, ka thënë Pique, pas ndeshjes, përcjell lajmi.net. “Është shumë e veçantë të kualifikohesh edhe në një finale tjetër. Në fakt, e kemi bërë këtë gjë më shumë falë zakonit. Duke e përmbysur rezultatin kundër Levantes, Sevillas e tani edhe kjo ndeshje.”, ka shtuar më tej ai. Valencia dhe Real Betis do të përballen sonte nga ora 21:00, për ta përcaktuar kundërshtarin e Barcelonës në fin..

Read More »

Inzaghi jep një deklaratë të papritur, ja çfarë thotë për Milanin

Ndeshja midis Lazios dhe Milanit, përfundoi mbrëmë pa fitues. Simone Inzaghi foli me Rai Sport pas ndeshjes Lazio-Milan, duke treguar se ekipi i tij ishte i “etur” të shënonte përcjell ORAinfo. “Ne kemi luajtur një lojë të ngurtë, është shumë keq që nuk kemi shënuar. Duhej të jemi të vëmendshëm pasi që Milani është në formë të mirë dhe ka shumë cilësi. Piątek? E neutralizuam atë mirë, Acerbi po bën gjëra të mëdha. Roma? Ne duhet të jemi në më të mirën edhe nëse nuk do të kemi aq shumë kohë për t’u përgatitur “, ka thënë trajneri Inzaghi./ORAinfo/

Read More »

Reina vjen me deklaratë të papritur në prag të ballafaqimit me Lazion

Pepe Reina është kthyer në skuadrën e Milanit dhe këshillon shokët e tij se është e rëndësishme që të shënojnë në ndeshjen e parë të gjysmëfinales së Kupës së Italisë me Lazion,përcjell ORAinfo. “Është e rëndësishme që ne të shënojmë, pasi në pjesën e largët është më e rëndësishme për të shënuar një gol se sa për të mbajtur një fletë të pastër”, tha portieri Rai Sport. “Ne duam të bëjmë një performancë të fortë dhe të kemi një rezultat pozitiv. Ekipi po rritet në formë dhe besim, ne jemi në një periudhë të fortë tani dhe duhet ta vazhdojmë këtë. ” “Lazio gjithmonë na ka shkaktuar probleme, po luajnë në terren të tyre.Do të jetë një ndeshje e vështirë, ku detajet do të ndryshojnë “, ka thënë Reina./ORAinfo/

Read More »

Ish-trajneri i Milanit, vjen me deklaratë të papritur

Sinisa Mihajlovic,, foli në konferencën për shtyp para ndeshjes së Serie A të ekipit të tij kundër Juventusit dhe trajtoi tema të ndryshme, përfshirë ndeshjen e Juventusit kundër Atletico Madridit si dhe yllin kryesor të ekipit të Allegrit – Cristiano Ronaldo përcjell ORAinfo. Ish- trajneri i Milanit nuk ka pasur edhe fjalë të mira për yllin portugez. “Me arritjen e Ronaldos, Juventusi do të përpiqet të fitojë Ligën e Kampionëve, ata kanë bërë një kërcim kuantik. Nuk mund të them se ai është më i miri në botë, por një nga dy më të mirat në botë”, tha ai./ORAinfo/

Read More »

Spalleti ia bën ‘bajat’ me këtë deklaratë Mauro Icardit

Menaxheri i Interit, Luciano Spalletti ka thënë se suksesi i klubit nuk varet vetëm nga një lojtar si Mauro Icardi. Icardi është bërë qendra e vëmendjes tek nerazzurri, pasi ai vazhdon të jetë në luftë me klubin. Ai mbajti mesazhe të fshehta në Instagram pasi u hoq nga kapiteni dhe u largua nga skuadra e pare, përcjell ORAinfo. Përpara ndeshjes që Inter zhvillon kundër Fiorentinës në kuadër të Serie A, Spalletti ka folur para mediave për Icardin. “Nuk është një sfidë për Mauro-n. Një klub si Interi nuk mund të reduktohet në vetëm një lojtar, ne gjithashtu kemi cilësi të tjera si sjellja e vijës mbrojtëse”, ka thënë Spalleti. Icardi nuk ka shënuar për Interin në Serie A që kur ai shënoi për klubin në fitoren 1-0 ndaj Udineses. Por nga ajo kohë Icardi ka shënuar dy herë në kupë. /ORAinfo/

Read More »

Atletico mposhti Juventusin, Pirlo vjen me një deklaratë befasuese

Atletico Madrid mposhti mbrëmë skuadrën e Juventusit. Ish-mesfushori i Juventusit, Andrea Pirlo, nuk ishte i kënaqur me paraqitjen e gjigantit italian. Golat e shënuara nga Jose Gimenez dhe Diego Godin ia siguruan një fitore skuadrës së Diego Simeones, në ndeshjen kundër kampionit në fuqi të Serisë A, në “Ëanda Metropolitano”. Detyra e Juventusit do të kishte qenë më e lehtë nëse ata do ta kishin shënuar të paktën një gol si mysafir. Megjithatë, gjithçka do të vendoset në ndeshjen kthyese, që do të zhvillohet në stadiumin Allianz, më 12 mars. “Unë e pashë një skuadër pa personalitet dhe pa vullnet për të luajtur. Ti duhet të përballesh me presionin dhe të japësh gjithçka që ke brenda vetes, nëse dëshiron ta fitosh titullin e Ligës së Kampionëve”, ka thënë Pirlo. “Juventusit i mungoi karakteri ose dëshira për të bërë më shumë. Ata ishin të kënaqur duke u mbrojtur, duke pritur dhe menduar se dikur do të vjen një gol për ta”. Juventusi e ka fituar titullin e kampionit të Serisë A p..

Read More »

Vuçiq me deklaratë si Milosheviqi për serbët e Kosovës

Kreu i Serbisë Aleksandër Vuçiqi po i ngjason me deklarata Millosheviqit duke thënë se “askush nuk guxon t’i ngucë serbët në Kosovë”. Vuçiq, si dikur Sllobodan Millosheviqi, ka deklaruar sot në Vërnjaçka Banjë, se shteti nuk do të lejojë që dikush t’i ngucë serbët në Kosovë, transmeton Koha.net. Ai ka shtuar se populli serb në Kosovë po kërcënohet çdo ditë, ndërsa ka përmendur parullën e tij tashmë të njohur e demagogjike se “Serbia është për ruajtje të paqes e të stabilitetit”, ndërsa ka shtuar se këtë nuk duhet marrë si shenjë dobësie dhe se nuk do ta lejojë Kosovën ta sulmojë popullin tonë. “Në Kosovë kemi njerëz që sillen me papërgjegjësi, nuk e kanë plotësuar atë që shkruan në marrëveshjen e Brukselit. Detyrimin e vetëm të Bashkësisë së Komunave serbe, pastaj kanë vënë taksën 100 për qind për mallrat e Serbisë me dëshirën që ta shkatërrojnë popullin serb në Kosovë, që ta dëbojnë nga vatrat shekullore dhe t’i sjellin dëm Serbisë. Ne këtë dëm mund ta përballojmë, por nuk do të he..

Read More »

Deklaratë zyrtare e Interit për Icardi

Mauro Icardi i është nënshtruar kontrollit mjekësor në gjunjë në mëngjesin e sotëm në klinikën Humanitas të Milanos. Nerazzurrët kanë lëshuar një deklaratë zyrtare për përshtatshmërinë e sulmuesit argjentinas, përcjell ORAinfo. Këtë mëngjes, Mauro Icardi iu nënshtrua një hetimi në Istituto Clinico Humanitas në Rozzano për shkak të dhimbjes në gjurin e djathtë. Skanimet nuk zbuluan ndryshime të rëndësishme krahasuar me ato të kryera para fillimit të sezonit aktual. /ORAinfo/

Read More »

Gattuso vjen me një deklaratë të papritur për Piatekun

Krzysztof Piatek i dha Milanit fitoren e fundit, e këtë gjë e ka komentuar Gennaro Gattuso. Milan shënoi mbrëmë fitore shumë të rëndësishme kundër Atalantas, me rezultatin 1:3, ku dy herë realizoi sulmuesi polak. Ai ka shënuar gjashtë gola në katër ndeshje dhe sigurisht se kjo nuk mund t’i ketë ikur trajnerit të ‘rossonerëve’. “Në shtatë apo tetë muaj të gjithë janë mësuar me këto gola” ka thënë Gattuso për ‘Sky Sport Italia’. “Piatek është një lojtar që jeton për të shënuar gola. Ai po bën mirë edhe me lëvizjet, dhe ka aftësi teknike shumë të mira” ka thënë tutje ‘Rino’. “Ne jemi të lumtur që e kemi atë në skuadër” ka thënë ndër të tjerash trajneri i Milan. Kujtojmë se Piatek shënoi edhe njo ‘dopio’ muajin e kaluar, në Kupën e Italisë, kundër një kundërshtari si Napoli.

Read More »