Home / Tag Archives: ditelindjen

Tag Archives: ditelindjen

Vajza e vetme e tij ka ditëlindjen, Meda iu emocion me dedikimin për të

Mehdin Përgjegjaj është këngëtari që në publik njihet me emrin artistik, Meda. Ai është një ndër këngëtarët më të kërkuar në dasma dhe ngjarje festive familjare, përcjell ORAinfo. Meda është i ftuar edhe në shumë mbrëmje e koncerte në Kosovë e më shumë në Diasporë. Krahas kësaj ai është shumë aktiv në rrjete sociale e sidomos në Instagram. E sot,në ditëlindjen e pestë të vajzës së tij ai nuk ka hezituar t’ia bëj dedikimin më emocionues./ORAinfo/

Read More »

Vajza e vetme e Lules dhe Medës ka ditëlindjen, nëna ia bën urimin më të bukur

Këngëtari kosovar Meda dhe bashkëshortja e tij, Lulja, janë një prej çifteve më të përfolura nga publiku dhe mediat shqiptare. Pothuajse çdo ngjarje në jetën e tyre bëhet lajm dhe komentohet shumë, shkruan ORAinfo. Që të dy janë shumë aktivë në rrjete sociale e sidomos në Instagram. E sot, në ditën kur vajza e tyre e vetme festoon ditëlindjen e pestë, Lulja ka shkruar fjalët më të bukura për vajzën e saj./ORAinfo/

Read More »

Djali i Edonës feston ditëlindjen, e këtë befasi ia bëri Miloti nipit

Edona Llalloshi dhe vëllai i saj Miloti janë muzikantët që për vite i kontribuan muzikës së mirëfilltë shqipe. Ata tani janë më pak aktivë me projekte të reja, mirëpo, janë shumë të angazhuar në mbrëmje e koncerte, përcjell ORAinfo. Që të dy tani janë prindër shumë të përkushtuar dhe këtë e shohim në fotot që i postojnë. Sot, djali i Edonës ka ditëlindjen, e Miloti zgjodhi foton dhe mbishkrimin më të bukur për ta uruar nipin./ORAinfo/

Read More »

Sot feston ditëlindjen Ganimete Musliu, ja sa vite ka mbushur

Deputetja e Kuvendit, Ganimete Musliu feston sot ditëlindjen. Ajo mbush sot rrafsh 40 vite jetë, ku pret që sot të merr urime të shumta nga miqtë e saj. Sot një vit, Ganja ishte befasuar me lule nga shoqja e saj e afërt, Leonora Jakupi. Shpresojmë se Leonora nuk do të ndalë dorën edhe sot, dhe nuk do të harrojë që të mbushë tavolinën e deputetes më plot trëndafila.

Read More »

Mbesa e saj ka ditëlindjën, e Learta ia bën këtë surprizë

Learta Jakupi është tani një prej emrave më të përfolur në publik dhe në media. U bë e njohur si reja e këngëtares, Shyhrete Behlulit, mirëpo tani Learta famën e madhe po e arrin vetë me paraqitjet e saj./ORAinfo/ Ajo dhe burri i saj Kushtrimi, këto ditë po qëndrojnë në Stamboll dhe nga atje kanë postuar foto të ndryshme. E sot, Learta i ka postuar fotot më të bukura të mbesës së saj, për t’ia uruar asaj ditëlindjen./ORAinfo/

Read More »

Në krah të gruas së tij, kështu Granit Xhaka ia uron Kosovës ditëlindjen e njëmbëdhjetë

Kosva sot ka pasur festë, pasi ka kremtuar 11 vjetorin e pavarësisë. E Futbollisti shqiptar i cili luan për ekipin e Arsenalit, Granit Xhaka, e ka uruar Kosovën për ditëlindjen e 11-të të saj, shkruan lajmi.net. Këtë e bëri nëpërmjet postimit të një fotografie në të cilën shihet bashkë me bashkëshorten e tij, Leonitën. “Gëzuar 11 vjetorin e pavarsisë Kosovë. Paqe, mbarësi dhe begati për gjithë popullin shqipëtar. ”, ishte urimi i Xhakës në Instagram.

Read More »

Nëna e saj ka ditëlindjen, Blerona ia mbush shtëpinë me dhurata

Blerona Zeqiri është një ndër moderatoret më të komentuara kosovare. Përveç me profesionin që bën, ajo u bë e njohur me paraqitjet e saj me plot stil dhe gjithmonë tërheqëse, shkruan ORAinfo. Blerona është tejet aktive në rrjetet e saj sociale e sidomos në Instagram ku pothuajse çdo ditë bën postime të ndryshme. E sot, ka postuar disa foto ku shihet se e ka uruar nënën e saj për ditëlindje e më vonë edhe ia ka mbushur shtëpinë asaj me dhurata./ORAinfo/

Read More »

Almeda feston ditëlindjen, ‘Çënari’ ia bën një dedikim në gjuhën shqipe

U bë e njohur kur u shpall Miss Albania, tani Almeda Abazi është një ndër më të pëlqyerat e publikut. Duket qenë e tillë edhe jeta e saj private është shumë e përfolur në media e në publik, përcjell ORAinfo. Ajo u martua me aktorin e njohur turk Tolgahan Saisman dhe tani janë në pritje për t’u bërë prindër për herë të parë. Sot, ajo feston ditëlindjen dhe përvjetorin e martesës, e burri i saj ka postuar një foto me të cilën e uron atë dhe ajo çka merr gjithë vëmendjen është se ai ia ka shprehur dashurinë në gjuhën shqipe./ORAinfo/

Read More »

Shkurte Gashi uron vajzën e Shyhretes për ditëlindjen, iu befason me postimin

Shkurte Gashi është këngëtarja e muzikës popullore dhe një ndër më të pëlqyerat e muzikes live. Ajo u bë e njohur për një kohë shumë të shkurtërn në publik, dhe tani është pjesë e pandashme e skenës muzikore shqiptare. Ndonëse është tejet e angazhuar në mbrëmje e koncerte, Shkurta është shumë aktive në rrjete sociale. E sot, ajo ka postuar një foto me të cilën uron vajzën e Shyhretes, Njomzën për ditëlindje./ORAinfo/

Read More »

Afrona e do shumë gjyshen, shikoni çfarë bën për ditëlindjen e saj

Afrona Dika, ndonëse është një modele shumë e suksesshme, në publik u bë e njohur si e dashura e këngëtarit të njohur, Bleros. Ata janë lidhur që pesë vite dhe që nga atëherë janë shumë të përfolur në publik e në media, përcjell ORAinfo. Afrona është shumë aktive në rrjete sociale dhe pothuajse çdo ditë bën postime të ndryshme të jetës së saj. Sot, ajo ka postuar një foto me të cilën uron gjyshen e saj për ditëlindje./ORAinfo/

Read More »