Home / Tag Archives: gjendje

Tag Archives: gjendje

Të pa grimosura e të lodhura, në këtë gjendje kanë përfunduar Engji e Shyhretja

Engjëllusha Salihu është ndër këngëtaret më të dashura të muzikës popullore. Së pari ajo u njoh si vajza e Shyhrete Behlulit, po tanimë njihet si Engji, shkruan ORAinfo. Ajo është shumë aktive në rrjetet sociale, me postime të ndryshme. Sot ajo ka publikuar një foto në të cilën shihet bashkë me Shyhreten, ku të dyja po duken mjaftë të lodhura./ORAinfo/

Read More »

Dje lindi vajzën, ndërsa në këtë gjendje është zgjuar sot Kaltrina

Kaltrina Mikushnica është moderatorja e njohur dhe një ndër më të pëlqyerat për momentin nga publiku shqiptar. Ajo tani është e martuar dhe është në pritje për të lindur vajzën e saj të dytë, shkruan ORAinfo. Moderatorja është shumë aktive në rrjete sociale ku bën postime nga më të ndryshmet. Dje ajo është bërë nënë për herë të dytë, sërish nënë e një vajze të cilën e pagëzoi me emrin Mara. E sot duket se Kaltrina është në gjendje të mirë, pasi ka publikuar një foto duke pirë kafen e mëngjesit./ORAinfo/

Read More »

Dje ishte në festë, por ja në çfarë gjendje ka përfunduar sot vajza e Shyhretes

Shyhrete Behluli është një prej këngëtareve më të pëlqyera të muzikës popullore. Ajo është edhe një ndër më aktivet të këtij zhanri si në këngë e projekte të reja ashtu edhe në mbrëmje e koncerte, shkruan ORAinfo. Duke qenë shumë e pëlqyer në publik ajo është edhe shumë e përfolur për jetën e saj private. E ato që janë po aq të njohura sa ajo janë edhe vajzat e saj, sidomos Gresa. Dje ato të gjitha ishin në festën që organizoi Njomza për djalë e sot, Gresa duket shumë bukur ndonëse dje ishte deri në orët e vona në festë./ORAinfo/

Read More »

Safetja del nga frizerka, ja në çfarë gjendje ka përfunduar

Safete Mustafa është këngëtarja e njohur dhe shumë e pëlqyer për publikun. Ajo dhe motra e saj, Sahidja u bënë të njohura për publikun si motrat Mustafa, përcjell ORAinfo. Safetja u përfol shumë në publik sidomos në kohën kur ndërroi jetë burri i saj. Ajo është edhe tejet aktive në rrjete sociale e sot ka postuar një foto ku shihet se posa ka dalë nga frizerja dhe duket më bukur se kurrë. /ORAinfo/

Read More »

Në këtë gjendje shfaqet Elvana Gjata këtë mëngjes!

Elvana Gjata është ndër këngëtaret më të dashura për publikun tonë. Këngët e saj vazhdojnë të dëgjohen e të jenë ndër të preferuarat, shkruan ORAinfo. Ajo pas një pauze të shkurtër e një koncert madhështor me rastin e e 11 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës, Elvana Gjata është rikthyer fuqishëm edhe me një projekt të ri muzikor. Gjithë ashtu këngëtarja është mjaft aktive në rrjete sociale e sidomos në Instagram. E sot ajo ka publikuar një video ku shfaqet duke u bërë gati për projektin e ri. Me flokë të drejtuara, e me pak grim, Elvana po duket mjaft bukur. /ORAinfo/

Read More »

Kushtoi hiq me pak se 1.2 milion euro, por ja në çfarë gjendje ka përfunduar kjo rrugë

Hera e fundit që kjo rrugë është shtruar është viti i kaluar. Rruga Lipjan-Magurë mbushet me gropa katër muaj pas asfaltimit Banorët e Lipjanit e kanë një problem. Fshati Rufc i Ri i kësaj komune nuk po bëhet rehat me një rrugë. Magjistralja Lipjan-Magurë është dëmtuar. Madje, për të dytën herë, raporton T7. Hera e fundit që kjo rrugë është shtruar është viti i kaluar. Sipas banorëve, arsye e dëmtimit të rrugës është kualiteti i dobët i asfaltit. Një nga banorët ka thënë se kjo rrugë ka sjellur edhe aksidente komunikacioni. Vozitësit e kësaj zone po ankohen se si pasojë e rrugës, po u prishen edhe veturat. Hiç më mirë nuk është as trotuari i kësaj rruge që lidh Shkollën “Migjeni”. Drejtori i kësaj shkolle, Metush Jashanica, tha se tashmë kanë bërë kërkesë në Ministri për rregullimin e kësaj pjese rrugore. Argjend Zejnaj, shef i kabinetit në Ministrinë e Infrastrukturës, ka thënë se kostoja e kësaj rrugë është 1 milion e 200 mijë euro dhe se punimet në të, akoma nuk kanë përfu..

Read More »

Dalin rezultatet e analizave të Kurtit, kjo është gjendje e tij shëndetësore

Kreu i VV-së, Albin Kurti gjatë ditëa së djeshme u nis për në QKUK me disa nga simptomat e gripit sezonal. Por, Kurti, pas analizave të bëra po dyshohet se ka infeksion në mushkëri, e jo grip. Ai do të qëndrojë edhe sonte në Klinikën Infektive, për t’i kryer edhe disa analiza shtesë, të cilat do të tregojnë më shumë rreth gjendjes së tij shëndetësore. ALbin Kurti, lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, mëngjesin e sotëm shkoi në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës me simptoma të gripit sezonal. Ai në këtë klinikë u ndalua si pacient për t’i kryer disa kontrolle rutinore mjekësore. Mirëpo burime të gazetës Express brenda QKUK-së, theksojnë se në bazë të analizave të para të bëra nga laboratorët e Institutit Kombëtar të Shëndetit Publik, Kurti nuk është i prekur nga gripi sezonal, por nga një infeksion në mushkëri, i cili sipas mjekëve nuk është serioz. “Është pranuar në spital sot në mëngjes. I janë bërë analizat, por në bazë të rezultateve të para ai nuk ka inflamacion të gripit. Por,..

Read More »

Nusja e Albanit me shoqe, shikoni në ҫfarë gjendje ka dal

Lidhja me këngëtarin e njohur Kosovar, Alban Mehmetin e bëri të njohur, Fjolla Svircën. Tani ajo dhe këngëtari janë të martuar dhe kanë dy fëmijë, përcjell ORAinfo. Fjolla është tani shumë e përfolur në publik, e këtë e ka arritur përmes paraqitjeve të saj. Po ashtu Fjolla është mjaft aktive në rrjete sociale ku bën postime të ndryshme nga përditshmëria e saj. Sot ajo ka publikuar një foto me shoqen e saj ku shihet se ka dal e pagrimosur./ORAinfo/

Read More »