Home / Tag Archives: gjendje

Tag Archives: gjendje

Engji shkon të rregullohet të motra e saj, ja në çfarë gjendje ka përfunduar

Engjëllusha Salihu është një ndër këngëtaret më të reja të muzikës popullore. Edhe pse u bë e njohur si vajza e këngëtares së njohur Shyhrete Behlulit, famën e madhe po e arrin vetë duke u bërë shumë u suksesshme në fushën e muzikës, përcjell ORAinfo. Krahas angazhimeve që i ka në profesion, Engji është edhe shumë aktive në rrjetet e saj sociale e sidomos në Instagram, ku poshtuajse çdo ditë publikon foto të ndryshme të jetës së saj. Ajo ka qenë mbrëmë për tu rregulluar të motra e saj. E pasi i rregullojë flokët dhe u grimos, Engji ka publikuar një video duke treguar si po duket. A po ju pëlqen? /ORAinfo/

Read More »

Gresa shkon të frizerka, ja në çfarë gjendje ka përfunduar

Gresa Behluli së pari është njohur si vajza e këngëtares së njohur, Shkurte Fejza. Por, tashmë ajo është e njohur si Gresa dhe si një këngëtare shumë e dashur, shkruan ORAinfo. Pos këngëve të suksesshme ajo njihet edhe si femër shumë elegante. Gresa është shumë aktive në rrjetet sociale, me postime nga më të ndryshmet. Sot ajo ka publikuar një foto në të cilën po duket tejet e bukur dhe elegante. /ORAinfo/

Read More »

Feridja vesh fustan si të princeshave, kurrë nuk e keni parë në këtë gjendje

Aktorja e njohur turke, Seyma Korkmaz i dha jetë rolit të “Ferides” në serialin shumë të shikuar “Më fal”. 29 vjeçarja shkëlqeu me një fustan elegant dy ngjyrësh dhe me një pamje të mahnitshme në hapjen e një festivali të filmit në Maroko. Ajo për ndjeksëit e saj ka publikuar disa fotografi nga ky event, duke thënë se nuk po mund t’i përshkruante ndjenjat për energjinë dhe interesimine njerëzve për këtë festival. “Ne hapëm Festivalin Ndërkombëtar të Filmit “Al Hoceima”. Energjia e qytetit, interesimi i njerëzve ishte tepër i madh, ishte një ndjenjë e papërshkrueshme”, tha Feridja në përshkrimin e imazheve të publikuara në “Instagram”. Ajo gjithashtu i falëndëroi bashkëpunëtorët dhe ata që u kujdesën për dukjen e saj prej princeshe.

Read More »

Asu ndryshon komplet lukun, ja në çfarë gjendje ka përfunduar

Melisa Pamuk është njëra ndër aktoret më të bukura dhe të pëlqyera turke, brenda dhe jashtë Turqisë. Tek ne ajo njihet nga roli i ”Asusë”, nga seriali i njohur turk, ”Kara Sevda”, e bukur dhe me një stil të veçantë që ka në serial ajo vazhdon të jetë edhe në jetën reale. Krahas angazhimeve në karrierë aktorja nuk lë anash ndjekësit e saj, për të cilët publikon imazhe të shumta nga përditshmëria e saj. Së fundmi bukuroshja 27 vjeçare ka bërë një ndryshim në dukjen e saj, ajo ka shkurtuar flokët, të cilat i kishte të gjata dhe të shëndosha. Në imazhet e publikuara së fundmi, duket se edhe ky stil i flokëve po i shkon shumë për fytyre.

Read More »

Sylejman Selimi ende në gjendje jo të mirë, ja edhe sa kohë do të qëndrojë në spital

Ish-komandanti i UҪK-së, Sylejman Selimi, pritet që edhe në dy javët e ardhshme të qëndrojë në Klinikën e Otorinolaringologjisë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës. Edhe rreth dy javë pritet që të qëndrojë në Klinikën e Otorinolaringologjisë (ORL) në QKUK ish- komandanti i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Sylejman Selimit. Ai vuan nga marramendja dhe paqëndrueshmëria në lëvizje, të shoqëruara me të vjella. Avokati Tomë Gashi, për Express ka deklaruar se gjendja shëndetësore e klientit të tij ende nuk është përmirësuar. Andaj atij do t’i duhen të paktën edhe dy javë për rikuperim. Çfarëdo ftese e mundshme që do t’i vije nga Gjykata Speciale, Sylejman Selimit për intervistim gjatë dy javëve të ardhshme ka gjasa të dështojë. Kjo ngase ish-ushëheqësi i UÇK’së, edhe për rreth 14 ditë do të duhet që të qëndrojë nën kujdesin e mjekëve të klinikës së ORL’së që gjendet në QKUK. Se Selimi do të qëndrojë edhe për dy javë në këtë klinikë e tha sot për Express, avokati Tomë Gashi. “Gje..

Read More »

Nëna e saj ndërroi jetë para dy ditësh, ja në çfarë gjendje është sot ‘Selini’

Hande Ercel është një ndër aktoret më të pëlqyera turke e që arriti në moshë shumë të re të bëhet tejet e suksesshme. Suksesi i saj depërtoi edhe jashtë kufijve turq, duke u bërë kështu e njohur edhe në shumë vende të tjera, përcjell ORAinfo. Në publikun shqiptar ajo u bë njohur me rolin e ‘Selinit’ në serialin turk ‘Vajzat e diellit’. E para dy ditësh ajo përjetoi një ditë shumë të vështirë në jetën reale. Pas një beteje shumë të gjatë me kancerin, nëna e saj ndërroi jetë. ‘Selin’ duket se ende nuk ka mundur ta marrë vetën sepse nuk ka pasur asnjë reagim nga ajo, pasi humbi nënën./ORAinfo/

Read More »

Dje humbi nënën, ja në çfarë gjendje ka përfunduar sot ‘Selini’

Hande Ercel është aktorja turke që arriti në moshë fare të re të bëhet personazh kryesor në filma e seriale shumë të njohura turke. Suksesi I saj arriti edhe në publikun shqiptar, tek I cili u bë tejet e njohur dhe e pëlqyer sidomos me rolin e saj të ‘Selinit’ në serialin turk ‘Vajzat e diellit’, përcjell ORAinfo. E dje, ajo ka pasur një ditë shumë të keqe, pas një beteje shumë të gjatë me kancerin, nëna e saj ndërroi jetë. Sot është bërë varrimi I saj e gjatë kësaj ceremonie duket se ‘Selini’ ndjehet shumë e lodhur, e mërzitur e në gjendje aspak të mirë./ORAinfo/

Read More »

Çfarë po bën Tuna, publikon Tianin në këtë gjendje

Altuna Sejdiu është këngëtarja shqiptare nga Maqedonia, e që për publikun u bë e njohur emrin artistic Tuna. Që nga fillimet e saj ajo ka qenë shumë e pëlqyer për publikun, sidomos me karakterin dhe stilin e saj të veçantë, përcjell ORAinfo. Në këto vitet e fundit ajo është komentuar shumë në media e në publik sidomos pas lidhjes së saj me Patris Berishën e më vonë edhe pas lindjes së djalit, Tianit. Tuna edhe pse është shumë e përkushtuar në familjen e saj dhe në profesion, arrin të jetë edhe shumë aktive në rrjete sociale. E sot, ajo ka postuar një foto të Tianit ku duket se përmes filterëve të aplikacioneve të ndryshme e ka bërë atë të duket si qenush./ORAinfo/

Read More »

Learta pozon në këtë gjendje pranë djalit, çfarë po ndodh me pamjen e saj

Learta Jakupi u bë e njohur për publikun për një kohë shumë të shkurtër, pasi u martua me djalin e këngëtares së njohur shqiptare, Shyhrete Behlulit. Ajo tani tani famën më të madhe po e arrin pasi ka hapur dyqanin e saj të veshjeve elegante për femra që e ka quajtur ‘Mia Matin’, përcjell ORAinfo. Learta është edhe shumë aktive në rrjete sociale e në veçanti në Instagram ku vazhdimisht publikon foto të ndryshme të jetës së saj. Në një fotografi që po qarkullon në media shihet Learta së bashku me Matinin, por ajo çka bie në sy është se ajo duket se ka filluar të shtojë peshë e që shihet në fytyrën e saj./ORAinfo/

Read More »