Home / Tag Archives: juventus

Tag Archives: juventus

“Dridhet” Old Trafford, Juventus po ia rrëmben yllin e madh United

Agjenti i yllit të Manchester United ,Anthony Martial ka zbuluar se ata janë shumë larg pranimit të kushteve për një marrëveshje të re në Old Trafford, gjë që sheh mundësinë e kalimit te Juventusi. Ndërsa United ka shkaktuar mundësinë e zgjatjes së kontratës njëvjeçare për francezin, ata nuk kanë arritur marrëveshje për një marrëveshje afatgjatë për Martial, i cili ka hedhur poshtë dy oferta kontratash përcjell ORAinfo. Agjenti i tij, Philippe Lamboley, kohët e fundit po bisedonte me RMC Radio për gjendjen e tij dhe ai tha: “Rinovimi? Unë jam vërtetë pesimist për të ardhmen, ata tashmë na kanë dërguar disa oferta që nuk i plotësojnë kërkesat tona, të cilat tashmë fillojnë nga bazat dhe shumë larg nga ajo që duam”. Kujtojmë se për shërbimet e tij është i interesuar ekipi i Juventusit i cili ka dëshirë që francezin ta shohë në fanellën bardhezi./ORAinfo/

Read More »

Juventus po e transferon mbrojtësin qe po e kërkon krejt Evropa

Babai i lojtarit holandez, Matthijs de Ligt ka konfirmuar se Juventusi mund të jetë një mundësi për djalin e tij. Për mbrojtësin e Ajaxit janë të interesuara edhe shumë ekipet të mëdha evropiane. ‘Zonja e vjetër’ është e interesuar që të forcohet qendër të mbrojtjes dhe zgjidhja sipas tyre është Matthijs de Ligt, shkruan Tottosprot, përcjell ORAinfo. “Juventusi mund të jetë një mundësi, por ata nuk janë ekipi i vetëm i interesuar”, tha Frank de Ligt, babai i lojtari holandez. “Tani ne jemi duke u fokusuar në këtë sezon me Ajax. Torino është një qytet i bukur, kam ardhur këtu për ndeshjen e Holandës edhe në qershor”, ka thënë ai. “Në muajt e ardhshëm unë, djali im dhe agjenti Mino Raiola do të marrin vendimin më të mirë për të ardhmen e tij”, ka përfunduar babai i mbrojtësit Matthijs de Ligt. /ORAinfo/

Read More »

Dalin detaje të reja nga kalimi i Ronaldos në Juventus, do të dridhët Real Madridi

Cristiano Ronaldo kishte shprehur dëshirën që t’I bashkohej Juventusit që prej janarit. Agjenti i lojtarit portugez ka zbuluar se klienti i tij ka dashur të luajë te Juventusi që prej janarit. Portugezi iu bashkua ”Zonjës së Vjetër” në një marrëveshje `100 milionëshe nga Real Madridi në verë, duke u bërë futbollisti më i paguar në Serie A. ”Cristiano është më i miri në histori”, tha Mendes për gazetarët në ceremoninë e Tuttosport për ”Djaloshin e Artë”, transmeton Indeksonline. ”Meritat për kalimin e Ronaldos te Juventusi janë të presidentit, Agnelli dhe Juventusit”. ”Juventusi e donte atë dhe ata blenë atë, ai tashmë më kishte treguar se donte të luante te Juventusi në janar, kjon është e vërteta”. ”Mendoja se ishte e pamundur, por çfarë i thashë atij ishte se është e vështirë, por jo e pamundur”. ”Më pas, i takova drejtuesit. Takimi i parë me Nedved dhe Paratici ndodhi para ndeshjes, Juventus – Real”, tha Mendes në mes të tjerash.

Read More »

Pas ndeshjes Torino – Juventus, këto janë notat e lojtarëve

Ka përfunduar ndeshja mes Torinos dhe Juventusit. Këtë super ndeshje e fitoi skuadra e Juventus me rezultatin minimal 0:1, shkruan lajmi.net. Goli i vetëm u realizua në minutën e 70’ të takimit, kur skuadra e Juventus fitoi një 11-metërsh. Goditjen nga pika e bardhë në gol e konkretizoi ylli portugez Cristiano Ronaldo. Me këtë fitore Juventus vazhdon të mbajë distancën e madhe me vendin e dytë të tabelës. Më poshtë mund t’i gjeni notat e lojtarëve për këtë ndeshje, sipas “WhoScored”.

Read More »

Ndeshja Torino – Juventus, këto janë formacionet zyrtare

Sonte do të zhvillohet ndeshja mes Torinos dhe Juventusit. Janë publikuar formacionet zyrtare. Skuadrat do të përballen në derbin e qytetit, në kuadër të xhiros së 16-të të Serie A, shkruan lajmi.net. Juventus padyshim konsiderohet si favorit në këtë takim, në të cilin synon pikët e 46-ta. Torino në anën tjetër si gjithmonë do të mundohet t’i sjellë probleme rivalëve të qytetit. Kjo ndeshje do të fillojë në ora 20:30. Më poshtë mund t’i shihni formacionet zyrtare:

Read More »

Juventus-United, po ndodh e papritura

Bianconerët do të ofrojë para dhe lojtar për yllin Man Utd. Juventusi ,është i gatshëm t’i ofrojë Alex Sandros, Manchester Unitedit si pjesë e një pakti transferimi për Paul Pogba, thotë TMW përcjell ORAinfo. Bardhezinjtë janë të gatshëm të marrin pjesë me 40 milionë euro (36 milionë funte / 45 milion dollarë) dhe po ashtu të ofrojnë brazilianin e tyre mënyrë që të sjellin një fitues të Kupës së Botës përsëri në skuadrën e tyre. Pogba ka kohë që është lidhur me një rikthim te ekipi italian , pasi që francezi nuk ka marrëdhënie të mira me trajnerin e United, Jose Mourinho./ORAinfo/

Read More »

Marcelo-Juventus, vjen lajmi “bombë”

U fol e u përfol për një transferim të mundshëm të yllit të Real Madridt, Marcelo në drejtim të Juuventusit, por duket se të gjitha këto janë vetëm thashetheme. Vetë,Marcelo thotë se kurrë nuk e konsideronte largimin nga Real Madridin për të bërë një lëvizjje në drejtim të Juventusit përcjell ORAinfo. “Nuk ka hyrë kurrë në mendjen time të largohem dhe të kërkoj një tjetër mundësi”, tha Marcelo për Club del Deportista. Futbollisti i Brazilit ka qenë i lidhur me një kalim te kampionët e Serie A më parë dhe ish-shoku i tij i Madridit, Cristiano Ronaldo, bisedoi për një lëvizje të mundshme për Marcelo më parë këtë javë. Por 30-vjeçari tha se duke lënë Santiago Bernabeu nuk ishte diçka që ai kishte menduar ndonjëherë ./ORAinfo/

Read More »

‘Higuain më bëri të dridhem në ndeshjen Milani-Juventus’

komentoi ndalimin që Gonzalo Higuain mori. “Është e kotë të vazhdojmë të flasim për rregullat, kur rregullat ekzistojnë, por nuk zbatohen. Ne nuk do të pranojmë më agresionin”, tha ai, përcjell ORAinfo. Ishte në ndeshjen e rëndësishme mes Milanit dhe Juventusit, kur Higuain mori një karton të kuq pasi që u fjalos me arbitërin. Në fund, disa lojtarë të Milanit duhej të mbanin përsëri argjentinasin, i cili ishte i zemëruar me arbitrin. “Unë kam ardhur në shtëpi, dhe unë shoh Milanin kundër Juventusit. Higuain më bëri të dridhej, ai duhej të mbahej nga pesë shokë, ndërsa përpiqej të sulmonte gjyqtarin”, përfundoi Nicchi. Higuain si dëniom për këtë veprim kishte marrë dënimin me dy lojë mos paraqitje dhe apeli i tij më vonë u mohua pasi vendimi ishte i fortë. /ORAinfo/

Read More »

Juventus e lë pa koment Chiellinin, ka gjetur zëvendësuesin e tij

Mbrojtësi i Ajaxit, Matthijs de Ligt, duket se do të bashkohet me Juventusin vitin e ardhshëm, me një ofertë prej 80 milion euro (£ 72m, 90 milion dollarë) në tavolinë përcjell ORAinfo. Barcelona gjithashtu kishte deklaruar interesin e tyre në yllin 19-vjeçar dhe u takua me përfaqësuesit e tij kohët e fundit, por ata nuk janë në gjendje të përputhen me një ofertë kaq të madhe – sipas Diario Sport. Juventusi beson se De Ligt mund të jetë pasardhësi afatgjatë i Giorgio Chiellinit, pasi ai i afrohet viteve të muzgut të karrierës së tij në 34 vjeç./ORAinfo/

Read More »

Juventus dridhë Serie A, po e transferon yllin e madh nga Premierliga

Paul Pogba duket se do të rikthehet në Juventus. Juventus ka kohë ë po e kërkon transferimin e Paul Pogbas, andaj është shumë afër që ta rikthej atë në skuadër. Mesfushori francez i ka raportet e acaruara me Jose Mourinhon, andaj dëshiron që qysh në afatin e janarit të largohet nga Manchester United, përcjell lajmi. Por, ‘Djajtë e Kuq’ nuk e lejojnë largimin e tij në këtë afat që po vjen, andaj Juventus duhet të pres deri në verën e ardhshme. ‘Zonja e Vjetër’ është e gatshme të paguaj plot 80 milionë euro për t’i marrë shërbimet e francezit.

Read More »