Home / Tag Archives: juventusi

Tag Archives: juventusi

Shkarkimit të Mourinhos ia sheh “sherrin” Juventusi

Shkarkimi i trajnerit Jose Mourinho nga Manchester United mund të ndryshojë rrjedhën e ngjarjeve te kjo skuadër, duke nisur nga emri i drejtuesit të ardhshëm deri te merkatoja që do të zhvillohet në janar e më pas. Sipas të përditshmes britanike “The Sun”, largimi i Mourinho ka bërë që mesfushori francez Paul Pogba të ndryshojë mendje dhe tani synon të qëndrojë në “Old Trafford”, për t’u bërë ai lideri i ri i “djajve të kuq”. Nëse Pogba, 25 vjeç, qëndron në Premier League, atëherë ëndrra e Juventusit për të sjellë kampionin e botës sërish në Serinë A merr fund edhe pse kohët e fundit është përfolur se ky transferim është pranë. Por largimi i Mourinho ka ndërlikuar këtë lëvizje, pasi francezi mund të rigjejë harmoninë tek United me trajnerin e ri dhe të qëndrojë, këtë herë si protagonist. Pogba dhe Mourinho kanë kohë që akuzojnë njëri-tjetrin me deklarata, madje edhe pas shkarkimit të trajnerit portugez, me lojtarin që duket se e fitoi këtë betejë personale me trajnerin. Tashmë ..

Read More »

Po i shkëmbejnë lojtarët, kjo nuk pritej nga Barcelona dhe Juventusi

Duket se do të ndodh një shkëmbim lojtarësh mes Barcelonës dhe Juventusit. Juventus dëshiron ta transferoj Andre Gomesin nga Barcelona. Skuadra katalonase është duke u interesuar në Miralem Pjanicin, ndërsa ‘Zonja e Vjetër’ e dëshiron portugezin. Gomez është aktualisht i huazuar te Everton, ndërsa Juventus e dëshiron transferimin e tij. Skuadra italiane duhet të pres deri në verën e ardhshme për ta kompletuar transferimin e tij, ndërsa Barcelona do t’i merrte shërbimet e Pjanic.

Read More »

Para derbit me Torinon, Juventusi jep lajmin e papritur

Joao Cancelo dhe Juan Cuadrado janë lënë jashtë skuadrës së Juventusit për Derby della Mole kundër Torino të shtunën përcjell ORAinfo. Cancelo mbetet jashtë pasi humbi humbjen 2-1 të Juventusit te Young Boys në Ligën e Kampionëve, ndërsa Cuadrado nuk është shëruar nga një lëndim në gjunjë. Çifti i bashkohet Andrea Barzagli dhe Sami Khedira në mënjanë, ndërsa Rodrigo Bentancur është pezulluar pasi ka akumuluar një kartë të pestë të verdhë kundër Inter javën e kaluar. Skuadra e Juventusit që do të përballet me Torinon: Szczesny, Perin, Pinsoglio; De Sciglio, Chiellini, Benatia, Alex Sandro, Bonucci, Rugani, Spinazzola; Pjanic, Matuidi, Emre Mund; Ronaldo, Dybala, Douglas Costa, Mandzukic, Kean, Bernardeski./ORAinfo/

Read More »

Juventusi merr një ‘goditje’ të madhe, i thotë ‘JO’ ky super-lojtar

Juventusi duket se ka marrë një goditje të madhe. Juventus është aktualisht top skuadra evropiane, që çdo lojtar do ta ëndërronte të luante për ta. Por, ‘Zonja e Vjetër’ në vitet e kaluara ishte refuzuar nga një lojtar, që sot po shkëlqen në klubin aktual. ‘Calciomercato’ ka zbuluar se Alisson Becker kishte refuzuar Juventusit, në kohën kur ishte te Roma. Braziliani kaloi te Liverpool për 75 milionë euro nga romakët, ndërsa forma e tij në këtë sezon është e jashtëzakonshme.

Read More »

“Çmendet” Juventusi, ofron 8O milionë për yllin që dikur e kishte

Ani,pse shpenzoi më shumë se 105 milionë për Ronaldon verën që e lamë pas, Juventusi nuk e ka ndërmend të ndalet. Madje ekipi bardhezi po përgatitet që të bëjë një ofertë prej 80 milionë për mesfushorin e Manchester United, Paul Pogban përcjell ORAinfo. Francezi thuhet se është i pakënaqur në Manchester dhe ëndrra e Juventusit mbetet për ta kthyer atë në Torino në janar. Zonja e Vjetër do të dhurojë një çmim prej 80 milionë euro për kualifikimin e saj në fazën e 16-të të Ligës së Kampionëve dhe sipas gazetës me bazë në Torino, Juventusi është gati të dërgojë këto para Djajëve të Kuq në mënyrë që të ketë yllin e tyre në afatin e transferimit të dimrit. Juventusi është gjithashtu i interesuar për Isco të Real Madridit, i cili gjithashtu po përpiqet të përballet keq me menaxherin e tij të ri Santiago Solari./ORAinfo/

Read More »

Juventusi “tregon dhëmbët”, po ia rrëmben edhe një yll të madh Realit

Mesfushori i Real Madridit, Isco është subjekt i interesimit nga Juventusi, raporton Calcio Mercato përcjell ORAinfo. Spanjolli nuk po vlerësohet në Santiago Bernabeu në muajt e fundit dhe mund të shkarkohet në janar. Por, ky nuk do të jetë një problem për mesfushorin spanjoll pasi që për shërbimet e tij kanë shprehur interesim Bayern Munich, Chelsea dhe AS Monaco të gjitha këto opsione të mundshme për yllin e Real Madridt. Juventusi, gjithashtu është bashkuar me garën për të siguruar shërbimet e 27-vjeçarit vitin e ardhshëm, gjë që ngre mundësinë e ribashkimit midis Rodriguez dhe Cristiano Ronalos./ORAinfo/

Read More »

Juventusi “tronditet” nga lajmi i fundit

Juventusi ,ka konfirmuar se Medhi Benatia ka pësuar një dëmtim në gju vetëm dy ditë para ndeshjes së Ligës së Kampionëve me Young Boys përcjell ORAinfo. Një deklaratë në faqen zyrtare të Juventusit vuri në dukje se Benatia duhej të ndalonte trajnimin të hënën në mëngjes për shkak të inflamacionit në gjurin e tij të djathtë. Bardhezinjtë kanë humbur Andrea Barzagli për një pushim të gjatë, kështu që Daniele Rugani mund që ta zëvendësojë atë në këtë rast. Kujtojmë se Juventusi është ekipi i vetëm italian pa humbje këtë sezon në kampionatin italian./ORAinfo/

Read More »

Juventusi nuk ndalet, e dëshiron mbrojtësin më të mirë në botë

Aftësitë fizike, mbrojtëse dhe vizioni i lojës: Matthijs de Ligt ka gjithçka për t’u bërë një nga mbrojtësit më të mirë në botë. Nuk është çudi që në vetëm 19 vjet, djali i artë i Ajax ka tërhequr vëmendjen e shumë klubeve më të mira, Juventus dhe Barcelonës mbi të gjitha, të cilët janë gati të luftojnë njëri-tjetrin për ti siguaraar shërbimet e tij përcjell ORAinfo. Juventusi është një nga klubet që e kanë ndjekur atë për një kohë të gjatë. Verën e kaluar, ata gjithashtu organizuan pritje për de Ligt në Torino, disa ditë përpara ndeshjes miqësore midis Italisë dhe Holandës më 4 qershor. Ai vizitoi qendrën e re sportive Continassa dhe objektet e klubit nën drejtimin e Pavel Nedved dhe Mino Raiola, agjent i mbrojtësit holandez. Ishte një situatë e kënaqur nga De Ligti, i cili deklaroi: “Më pëlqen shumë Torino, Juventusi është një klub i madh”. Jo vetëm Bianconerët janë në lojtar, por edhe një klub tjetër italian, po e përcjell atë, Napoli. Në të vërtetë, gjithashtu De Laurentiis k..

Read More »

Befason Ronaldo, e do yllin e madh te Juventusi

Kur Cristiano Ronaldo dhe James Rodriguez luanin në Real Madrid u bënë miq të mirë. Nga kolumbianI gjithmonë ekzistonte një admirim të thellë për portugezin që nuk hezitoi për të transmetuar atë nga fillimi dhe nga atje një marrëdhënie në mes të dy lojtarëve u gjenerua përcjell ORAinfo. Ju vetëm duhet të mbani mend se kur James doli nga Madrid, një nga të parët për të treguar pakënaqësinë ishte Ronaldo, i cili thoshte që Reali pa James është i dobët. Për shkak të ndikimit të madh të portugezit, Juventus ka shfaqur interes në mesfushorin kolumbian. Ronaldo beson se kjo është një mundësi e mirë për të rekrutuar një lojtar, me cilësi të provuar dhe që ka vazhdimësi mund të bëhet vendimtar kundër çdo rivali. Që nga ardhja e tij në Itali, Roanldo po kërkon të sjellë lojtarë me të cilët ai u kuptonte shkëlqyeshëm si në dhe jashtë fushës. Në një mënyrë apo tjetër, e ardhmja e kapitenit të kombëtares kolumbiane do të lidhet me Real Madridin./ORAinfo/

Read More »

Pas humbjes nga Juventusi, Spalleti shprehet tejet i frustruar

Humbja nga Juventusi duket se e ka frustruar shumë trajnerin e Interit. “Zi kaltërit” pësuan me rezultatin minimal 1:0, pas golit të Mario Mandzukic, në minutën e 66’. “Nerazzurët” ishin afër golit dy herë me anë të Gagliardinit dhe Politanos mirëpo nuk arritën të konkretizojnë rastët e tyre. Pas ndeshjes, trajneri Spalletti nuk është shprehur aspak i kënaqur me skuadrën e tij. “Ndeshja duhet të luhet me konsistencë, duke pasur parasysh që do të ketë momente kur do të jesh nën presion” ka thënë trajneri i Inter pas ndeshjes. “Nëse dikush kalon në epërsi sigurisht se bën diferencën, mirëpo ne bëm shumë gabime banale” ka thënë tutje Spalletti. “Për fatin tonë të keq Juventus janë të zgjuar dhe ne ishim naiv. Ata dinë ti shfrytëzojnë minutat pas ndërhyrjeve të palejuara” ka përfunduar ai. Inter me këtë humbje e gjen vetën me 14 pikë më pak se liderët nga Torino.

Read More »