Home / Tag Archives: kosoven

Tag Archives: kosoven

Ky është plani i Bashkimit Evropian për Kosovën

Duket se Bashkimi Evropian ka një zgjidhje për Kosovën. Gazeta serbe “Novosti” shkruan se Bashkimi Evropian ka një plan për zgjidhje afatgjate të çështjes së Kosovës. Më 29 prill, në Berlin do të mbahet Takimi i Liderëve të Ballkanit Perëndimor, ku nikoqir do të jenë kancelarja gjermane, Angela Merkel dhe …

Read More »

Lideri opozitar në Serbi kërkon pajtim me Kosovën

Lideri opozitar serb thotë se duhet pajtim me Kosovën. Politikani opozitar serb, Dragan Gjilas, ka thënë se duhet pajtim me Kosovën, por që sipas tij, askush nuk po punon për këtë. Politikani opozitar serb, Dragan Gjilas, njëherësh kryetar i partisë “Aleanca për Serbinë”, ka thënë se pajtimi me Kosovën është …

Read More »

Vuçiq zbulon se a do të bisedohet për Kosovën në Berlin

Kreu i Serbisë, Aleksandër Vuçiq ka thënë se bisedimet në Berlin nuk kanë asnjë lidhje me zgjidhje për Kosovën Vuçiq ka zbuluar se çfarë tema do të diskutohen gjatë takimeve në Berlin. Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka deklaruar se kontaktet me përfaqësuesit e Kosovës në Berlin me iniciativë të …

Read More »

Hoxhaj jep një lajm të madh për Kosovën

Hoxhaj thotë se anëtarësimi i Kosovës në Rrjetin Global Parlamentar është lajm i madh. Zëvendëskryeministri Enver Hoxhaj, ka përgëzuar delegacionin e Kosovës me në krye Vjosa Osmanin, pas anëtarësimit të vendit në Rrjetin Global Parlamentar të Bankës Botërore dhe Fondit Monetar Ndërkombëtar. “Lajm i madh! Kosova është bërë anëtare e …

Read More »