Home / Tag Archives: largohet

Tag Archives: largohet

Lajm i madh për skuadrat, nga PSG po largohet super-lojtari

Adrien Rabiot – një objektiv i transferimit i Liverpoolit dhe Tottenham – nuk do të nënshkruajë një kontratë të re me Paris Saint-Germain përcjell ORAinfo. Marrëveshja e tij e tanishme skadon në verë dhe pas një përpjekje të gjatë rinovimi të kontratës, drejtori sportiv i PSG, Antero Henrique ka konfirmuar se Rabiot nuk do të nënshkruajë një marrëveshje të re, duke u thënë Yahoo France: “Në këtë pikë,nuk jemi rëndë dakord, ky vendim është bërë nga klubi pas një takimi që kisha me lojtarin” “Lojtari më njoftoi se ai nuk do të nënshkruante kontratë dhe se dëshironte të largohej nga klubi duke qenë i lirë në fund të sezonit, dmth në fund të kontratës së tij. Për lojtarin kjo do të ketë një pasojë shumë të qartë: ai do të mbetet në stol për një periudhë të pacaktuar “, ka thënë Hernrique./ORAinfo/

Read More »

A do të largohet KFOR-i nga Kosova, përgjigjet NATO

Kosova tashmë ka krijuar Ushtrinë e saj, por ende nuk dihet se çfarë do të ndodh me KFOR-In. Zëvendës ndihmësi i sekretarit të përgjithshëm të NATO-s për çështje politike dhe politika të sigurisë, James Appathurai, ka thënë se brenda NATO-s nuk përmendet mundësia e largimit të KFOR-it nga Kosova dhe as ndryshimi i mandatit të tij, derisa shton se as në Kombet e Bashkuara nuk është shqyrtuar diçka e tillë. “Mendoj se është shumë e rëndësishme të theksohet se roli i KFOR-it në një mjedisi të sigurt nuk është i hapur për pyetjen apo diskutimet brenda NATO-s. Siç thashë, ne kemi një mandat nga OKB dhe do të vazhdojë të zbatohet. Mendoj se është baza më e rëndësishme për sigurinë dhe stabilitetin jo vetëm në Kosovë, por edhe në rajon”, ka thënë Appathurai, transmeton lajmi.net. Ai po ashtu ka shtuar se NATO është e shqetësuar se vendimi për formimin e Ushtrisë së Kosovës nuk do të sjellë stabilitet më shumë dhe se mund të ketë efekt të kundërt, përcjell lajmi.net. “Sekretari i Përgjiths..

Read More »

Largohet nga Bayern Munchen

Nga Bayern Munchen, do të largohet një lojtar. Mbrojtësi i Bayern Munchen Rafinha do të largohet nga klubi në verë kur kontrata e tij të përfundojë, me ekipin gjerman përcjell ORAinfo. Ani pse është ë 33-vjeçar interesim për të kanë shprehur shumë skuadra nga Kina, raporton e përditshmja gjermane Kicker. Është raportuar se për Rafinhan nuk ka gjasa të ketë një vend në Bayern sidomos pasi bosët bavarezë të cilët mendojnë ta rifreskojnë skuadrën me lojtarë të rinj. Në sezonin aktual Rafinha përfundoi 14 ndeshje konkurruese./ORAinfo/

Read More »

Ylli i madh largohet në janar nga Chelsea

Mbrojtësi i njohur anglez, Gary Cahill pas një kohë të gjatë pritet të largohet nga Chelsea. Largimi i tij pritet të ndodh qysh në muajin janar. Trajneri i Chelseas, Maurizio Sarri u ka kumtuar lajmin disa lojtarëve se nuk janë në planet e tij, andaj do të largohen. Lojtari i parë që do të largohet nga ‘Stamford Brdige’ është Gary Cahill, përcjell lajmi. Mbrojtësi anglez nuk po ka hapësirë te Chelsea, andaj dëshiron ta filloj një aventurë të rë. Cahill ka luajtur vetëm 21 minuta në këtë sezon, andaj tashmë ka marr disa oferta për largim.

Read More »

Nuk dha maksimumin për Milanin, po largohet nga “San Siro”

Gonzalo Higuain, është në AC Milan në bazë të një kredie me mundësi për të blerë marrëveshje mes Rossonerëve dhe Juventusit dhe 36 milionë euro janë ende për t’u paguar nga klubi milanez përcjell ORAinfo. Megjithatë, kjo konsiderohet e tepruar për Leonardo, pasi performancat e Higuain nuk kanë qenë bindëse deri më tani. Sipas Gazzetta dello Sport, argjentinasi mund të kthehet në Juventus në fund të sezonit nëse Milan nuk ndryshon mendjen. Higuain,deri më tani për fanellën e Milanit ka bërë 11 paraqitje dhe ka shënuar vetëm pesë gola në Seria A. Argjentinasi në Europa League ka realizuar dy gola./ORAinfo/

Read More »

‘Goditje’ e madhe për Juventusin, super-ylli kërkon të largohet nga skuadra

Duket se Juventusi do të marrë një ‘goditje’ të madhe. Paul Pogba e dëshiron largimin nga Manchester United qysh në afatin e janarit. Mesfushori francez u la në stol në humbjen e ‘Djajve të Kuq’ nga Liverpooli me rezultat, 3:1, përcjell “lajmi.net”. Jose Mourinho preferoi në mesfushë, Nemanja Matic, Jesse Lingard dhe Ander Herrera, duke e lënë në stol Pogban. Kështu, Juventus ka marr sinjale se francezi e dëshiron largimin, andaj do ta kenë shansin e madh që ta transferojnë atë në afatin që po vije.

Read More »

Ka bërë vetëm tetë paraqitje, ja kush nuk pranon të largohet nga Reali

Portieri, Keylor Navas ngurron të largohet nga Real Madrid në janar pavarësisht mungesës së paraqitjes së rregullt në ekipin e parë, raporton Marca përcjell ORAinfo. Portieri nga Kosta Rika ka bërë vetëm tetë paraqitje në të gjitha garat për Los Blancos këtë fushatë. Megjithatë, Navas është vendosur të qëndrojë në Madrid dhe ngurron të bëjë një lëvizje, ndërkohë që çdo klub i mundshëm nuk ka të ngjarë të përputhet me pagat e tij në Santiago Bernabeu./ORAinfo/

Read More »

Ia pa “sherrin” eliminimit nga Europa League, ky lojtar largohet në janar nga Milani

Përjashtimi nga Europa League ka rritur problemet e menaxhimit në Milanos. Jo vetëm në aspektin ekonomik, por edhe sportiv sepse një pjesë e stafit që deri më sot kishte si prizë konkurrencën e dytë evropiane të klubeve sot nuk e ka atë hapësirë. Dhe ka një lojtar atje që sot përfaqëson 100% të të dyja çështjet ekonomike dhe sportive e ai është Pepe Reina përcjell ORAinfo. Portieri spanjoll arriti në Milano në verë në një transferim të lirë. Reina ishte deri më tani “portieri i kupës” si dhe i dyti pas Gigio Donnarumma, në ligë. Në Evropë ai kurrë nuk shkëlqeu, duke mbajtur portën e tij të pastër vetëm një herë (me Dudelange) dhe duke pranuar 9 gola në 6 ndeshje që, në balancë, e çuan Milanin në eliminim me diferencën e golave. Tani, Liga e Evropës është zbehur, prania e Reina në ekipin et kuqezinjve mund të bëhet e vështirë dhe e tepërt për të./ORAinfo/

Read More »

‘Bomba e mëngjesit’: Pogba largohet nga Manchester Unitedi pas dy javësh!

Paul Pogba ka vendosur të largohet nga Manchester United qysh në afatin e janarit. Klubi anglez dëshiron ta shesë blerjen e vet rekorde, Paul Pogban, qysh në afatin kalimtar dimëror, i cili hapet në janar, sipas Mirror. Unitedi është i gatshëm ta kthejë mesfushorin francez në Juventus përmes një marrëveshjeje shkëmbimi, transmeton Express. Pogba është armiqësuar me trajnerin Jose Mourinho në publik këtë sezon, por Unitedi do të kërkojë ta shesë francezin pavarësisht se a vazhdon të jetë trajner apo jo portugezi. “Djajve të kuq” u intereson shumë një marrëveshje shkëmbimi me Juventusin, gjigantin italian që dëshiron ta kthejë në klub Pogban. Dëshira e Unitedit është ta japë Pogban për Miralem Pjanicin apo Alex Sandron.

Read More »

Largohet nga “Voice of Kids”, ja ku do shfaqet Eneda Tarifa këtë vit

Ajo ka provuar për vite me radhë të jetë edhe moderatore duke kujtuar këtu eksperiencën e saj në “Portokalli”. Mesa duket, Eneda Tarifës i është besuar edhe njëherë një eksperiencë prezantimi këtë herë në TVSH. Por sipas një media rozë së fundi u zbulua se Eneda do të drejtojë programin e fundvitit në këtë televizion. Pak kohë më parë këngëtarja ishte pjesë e koncertit “Divat” së bashku me këngëtare të tjera të njohura si Irma Libohova, Besa Kokëdhima dhe Rovena Dilo. Do të jetë vërtet një show i veçantë e plot surpriza! The post Largohet nga “Voice of Kids”, ja ku do shfaqet Eneda Tarifa këtë vit appeared first on Gazeta Shqiptare Online.

Read More »