Home / Tag Archives: lojtarin

Tag Archives: lojtarin

‘Shokon’ Dortmund, po shet super-lojtarin

Jadon Sancho është futbollisti anglez dhe që për momentin po shkëlqen në Bundesligë. Sancho po konsiderohet si lojtari më premtues në botën e futbollit, duke tërhequr vëmendje nga të gjitha skuadrat evropiane. Lojtarët e tillë supozohet të blindohen nga skuadrat përkatëse, por një politikë e njëjtë nuk është ndjekur nga Borussia Dortmund viteve të fundit. Gazetari Duncan Castles beson se Sancho mund të jetë në dispozicion gjatë afatit kalimtar të verës, duke u bazuar në ‘rregullat’ e Dortmund për transferimet. “Është e qartë se Dortmund blejnë lojtarët për një shifër të caktuar dhe pastaj i shesin për një shifër marramendëse – Kjo është metoda e tyre” ka thënë ai, transmeton lajmi.net. Castles ka marrë për shembull edhe rastin e Christian Pulisic, i cili shkëlqeu tek Dortmund, por gjermanët vendosën që ta largojnë drejt Chelsea. Kujtojmë se Sancho kaloi nga akademia e Manchester City në Bundesliga, por ai duket se është i destinuar të luaj në një skuadër më të madhe.

Read More »

‘Çmendet’ Milan, po e transferon lojtarin 100 milionësh nga Portugalia

Milan i është bashkuar Liverpoolit në garë për të nënshkruar me Bruno Fernandes, raporton A Bola, përcjell ORAinfo. Ish lojtari i Udinese dhe Sampdoria ka shnëdrrit me Sporting CP dhe të dy klubet, Rossonerët dhe Reds janë duke u lidhur me mikpritjen e shërbimeve të tij në fund të sezonit. 24-vjeçari ka arritur 21 gola të mahnitshme dhe 11 asistime në 38 paraqitje në të gjitha garat e deritanishme të këtij sezoni dhe Sporting dëshiron të zgjasë qëndrimin e tij në klubin deri në vitin 2024. Klubi portugeze planifikon të përmirësojë 100 milionë euro nga klauzola e lirimit. /ORAinfo/

Read More »

Barcelona po zëvendëson Jordi Alban me lojtarin nga Lyon

Mediat sportive kanë thënë se së fundi Barcelona është e interesuar për futbollistin e Lyon, Ferland Mendy. Barcelona është duke shikuar që të gjej një zëvendësues për Jordi Alba, dhe atë duket se e kanë gjetur në Ligue 1. Por, presidenti i Olympique Lyon ka bërë të ditur se Eric Abidal i ka kontaktuar ata për një lojtar, por jo për Mendy, transmeton lajmi.net. Një nga lojtarët që mund të ketë ngjallur interesimin e Barcës do të ishte edhe Tanguy Ndombele. Barcelona dhe Lyon do të takohen me njëra tjetrën në kuadër të Ligës së Kampionëve, gjatë mbrëmjes së nesërme, dhe kjo do të jetë mundësi e mirë për të vëzhguar nga afër lojtarët.

Read More »

Barcelona nënshkurna kontratë me lojtarin e Kosovës deri në vitin 2021

Lojtari i Kosovës, Labinot Kabashi ka rinovuar kontratën e tij me gjigantin spanjoll Barcelona. Barcelona dhe Labinot Kabashi kanë arritur një marrëveshje për rinovimin e kontratës, duke e zgjatur edhe për dy vite tjera, deri më 30 qershor 2021. Talenti kosovar do të ketë një klazolë prej 40 milionë euro që do të bëhet 100 milionë nëse bëhet pjesë e ekipit të parë. Labi ka kaluar nëpër të gjitha kategoritë e futbollit të Barcelonës, duke debutuar sezonin e kaluar në Uefa Youth League dhe në moshën 16 vjeç u thirr nga ekipi i parë i Kosovës. “Dua ta falënderoj FC Barcelonën për besimin që gjithmonë ka pasur në mua përkundër lëndimeve që kam përjetuar në muajt e fundit, klubi ka qenë gjithnjë pranë meje dhe unë dua të kthej gjithë këtë besim me punë, përpjekje dhe futboll”, deklaroi ai.

Read More »

Milan mposht Napolin dhe Interin, po e sjell në ‘San Siro’ lojtarin e njohur

Hector Herrera po largohet nga Porto. Ylli meksikan ishte bashkuar me klubin portugez në vitin 2013, megjithatë, aventura e tij në Portugali është drejt përfundimit. Kontrata e 28-vjeçarit me klubin skadon në fund të sezonit dhe mesfushori meksikan ka gjasa të shkojë në një klub tjetër dhe të ligë në një transferim të lirë, përcjell ORAinfo. Sipas portalit meksikan ESPN Deportes, Milan është konkurrenti kryesor për t’i siguruar shërbimet e mesfushorit të njohur. Napoli dhe Inter janë gjithashtu të interesuar për mesfushorin. Mbetet të shihet se cili ekip do të arrijë të bindë mesfushorin. /ORAinfo/

Read More »

Lajm aspak i mirë për Milanin, PSG-ja po ia ‘rrëmben’ super-lojtarin

Duket se PSG-ja do ta bëjë edhe një transferim tjetër. PSG është duke e kërkuar një zëvendësues për Adrien Rabiotin, pasi do të largohet në fund të këtij sezoni. Skuadra franceze po tenton ta transferojë mesfushorin e Milanit, Franck Kessie, përcjell lajmi.net. Rosonerët do ta marrin Timeoue Bakayokon nga Chelsea, andaj janë të gatshëm ta shesin mesfushorin ivorian. Milan kërkon 30 milionë euro nga shitja e tij, andaj PSG është e gatshme ta paguajë atë shumë.

Read More »

Milan po e transferon lojtarin që e kërkuan skuadrat e mëdha evropiane

Mesfushori i Portos, Hector Herrera ka qenë i lidhur me skuadrat italiane disa herë këtë sezon. Në vitet e fundit, ai dukej i afërt me Napolin dhe Romën dhe tani që kontrata e tij me Dragoon skadon në qershor, ai përfaqëson një mundësi të madhe në treg. Sipas Il Corriere dello Sport, Milan po mendon për krahun meksikan si një përforcim për ekipin e Gattusos, përcjell ORAinfo. Herrera gjithashtu po monitorohet nga Inter dhe Tottenham. Rossonerët po vlerësojnë tani kushtet ekonomike të marrëveshjes. Leonardo, Maldini dhe sidomos Gazidis e dinë plotësisht rëndësinë e arritjes së Ligës së Kampionëve në mënyrë që të planifikojnë strategji për forcimin e ekipit, duke filluar me blerjen e Bakayoko nga Chelsea për 35 milionë euro. Lojtari meksikan mund të jetë një mundësi interesante për të dhënë përvojë të mëtejshme në ekipin e Milanit. /ORAinfon/

Read More »

Manchester United nënshkruan me super lojtarin

Ander Herrera tek Unitedi deri në vitin 2020. Ander Herrera është ylli i radhës te Manchester Unitedi që do të vazhdojë kontratën edhe për një vit në Old Trafford. Që nga viti i kaluar janë duke vazhduar negociatat ndërmjet palëve, duke ditur që Herrera, në fund të edicionit do të ishte lojtar i lirë, transmeton KTV. Rezultatet e mira dhe atmosfera në klub kanë bërë që shumë futbollistë të Unitedit të vendosin për të qëndruar, në veçanti Herrera që është stabilizuar në mesfushë përkrah Pogbës. Edhe Ashley Young do ta vazhdojë kontratën me “Djajtë e Kuq” që do të ishte sezoni i nëntë i tij në Manchester, por e pasigurt është e ardhmja e Juan Matas.

Read More »

Zyrtare: Bayerni sapo transferoi super lojtarin

Bayerni blen sulmuesin 19-vjeçar. ​Bayerni ka transferuar Jann-Fiete Arpin nga Hamburgu Përmes një njoftimi në sajtin zyrtar, Bayern Munich ka konfirmuar se kanë arritur marrëveshje me klubin e Hamburgut për transferimin e 19-vjeçarit, Jann-Fiete Arp, transmeton Gazeta Express. Sic njofton Bayerni, “me lojtarin dhe Hamburgun ka marrëveshje fleksibël. Talenti mund të vijë këtë verë ose verën e ardhshme. Këtë e vendos vetë ai”. Bayerni njofton se lojtari mund t’i bashkohet klubit verën e ardhshme, ose meqenëse është i ri, atëherë gjasat janë që ai ta veshë fanellën e kampionit të Bundesligës nga sezoni 2020/21. Spätestens 2020: #Arp wechselt zum #FCBayern:https://t.co/IJHidMosCz pic.twitter.com/BDkROFZCKi — FC Bayern München (@FCBayern) February 7, 2019

Read More »

Lojtarin që e dëshirojnë tifozët ‘Kuq e Zi’ i thotë ‘PO’ transferimit në Milan

Sulmuesi spanjoll Gerard Deulofeau që aktualisht luan te Watford, por që e kërkon transferimin te Milani. Milan i bëri disa transferime në janar, por që dëshiron të përforcohet edhe më shumë në afatin e verës. Gerard Deulofeu po e kërkon rikthimin te skuadra italiane, pas gjashtë muajve të kaluar si i huazuar nga Evertoni, përcjell lajmi. Sulmuesi spanjoll aktualisht luan te Ëatford, por që e kërkon transferimin te Milani. Skuadra italiane e dëshiron poashtu transferimin e tij, por që duhet të pres deri në afatin e verës, ndërsa shuma që duhet paguar për shërbimet e tij është 30 milionë euro.

Read More »