Home / Tag Archives: manchester

Tag Archives: manchester

LAJMI I FUNDIT: Manchester United emëron trajnerin e përkohshëm

Manchester United ka shkarkuar sot nga pozita e trajnerit Jose Mourinhon pas rezultateve të dobëta. Pas shkarkimit të Jose Mourinhos nga pozita e trajnerit të Manchester Unitedit, duket se personi i cili do ta kryejë këtë rol deri në fund të këtij sezoni do të jetë ish-sulmuesi legjendar i klubit, Ole Gunnar Solskjaer. Ish-sulmuesi i Manchester Unitedit raportohet se është tani në bisedime me klubin anglez për ta marrë pozitën e trajnerit të përkohshëm deri në përfundim të këtij sezoni, transmeton Express. Solskjaer, i cili tani është në pozitën e trajnerit të Moldes së Norvegjisë, ka qenë i lidhur me këtë pozitë së bashku me një ish-lojtar tjetër të “Djajve të kuq”, Laurent Blanc, si dhe disa trajnerë të tjerë. Besohet se klubi dëshiron që rolin e trajnerit të përkohshëm deri në fund të sezonit ta marrë dikush me përvojë, raporton The Mirror. Drejtuesit e Manchester Unitedit besojnë se do ta arrijnë një marrëveshje të tillë deri të martën, kur pritet të zyrtarizohet ky emërim. N..

Read More »

Zinedine Zidane – Manchester United, ky është lajmi i fundit nga Anglia

Zinedine Zidane është favoriti kryesor për t’u bërë menaxheri i përhershëm i Manchester United, pas shkarimit të Jose Mourinhos. Francezi aktualisht është jashtë punës duke ndjekur magjinë e tij të suksesshme në Real Madrid, i cili ka fituar tre tituj të Ligës së Kampionëve dhe është në dispozicion për të zëvendësuar Mourinhon, shkruan mailonline, përcjell ORAinfo. Mourinho më në fund u lirua nga detyrat e tij pas një fillimi të vështirë të sezonit me klubin. Për këtë pozitë është përmendur edhe ish-trajneri i PSG-së, Laurent Blanc dhe Antonio Conte. Mbetet të shihet se për kë do të vendosin drejtuesit e Manchester Unitedit. /ORAinfo/

Read More »

Ky do të jetë trajneri i ri Manchester United

Macnhester United ka shkarkuar Jose Mournihon nga posti i trajnerit dhe menjëherë pothuajse e ka emëruar trajnerin e ri. Tashmë është bërë e ditur se Manchester United e ka shkarkuar Jose Mourinhon. Manchester United mori vendim që ta shkarkoj Jose Mourinho, për shkak të formës së dobët që po kalon skuadra. ‘Djajtë e Kuq’ janë 19 pikë larg kreut të tabelës, ndërsa rrezikojnë të futen edhe në top katërshe, përcjell lajmi net. Sky port raporton se Manchester United do ta emëroj Michael Carrik si trajner në detyrë deri në fund të sezonit. Carrick ishte asistent i Mourinhos, ndërsa do ta drejtoj skuadrën deri në fund të sezonit.

Read More »

Dridhët Manchester United, dy yjet e ekipit largohen në janar

Paul Pogba dhe Anthony Martial nuk po e dëshirojnë më qëndrimin në Manchester United. Përplasjet me trajnerin Jose Mourinho kanë bërë që dy yjet të mendojnë largimin nga ‘Djajt e Kuq’. Oferta e Manchester Unitedit për vazhdimin e kontratës nuk i ka bërë përshtypje agjentit të Anthony Martialit, Philippe Lamboley, i cili ka vënë dyshim në mundësinë që francezi ta nënshkruajë një kontratë të re afatgjate me klubin anglez. Kontrata e Martialit do të përfundonte verën e vitit të ardhshëm, mirëpo Manchester Unitedi përfitoi nga opsioni për t’ia vazhduar kontratën Martialin për edhe një vit më shumë, opsion ky që do ta mbajë 23-vjeçarin në klub deri në vitin 2020, transmeton Express. Megjithatë, është ende e paqartë nëse Manchester Unitedi do të vazhdojë me ndonjë ofertë të re për sulmuesin francez, i cili është golashënuesi i tyre më i mirë këtë sezon dhe është një ndër lojtarët më të pëlqyer nga tifozët. “Jam shumë pesimist për mundësinë që bisedimet të shkojnë mirë. Ata tanimë na kan..

Read More »

Manchester United nënshkruan kontartë me sulmuesin e madh

Anthony Martial do të qëndrojë të Manchester United deri në vitin 2020. Manchester Unitedi ka shfrytëzuar opsionin për zgjatej për një vit të kontratës për francezin Anthony Martial. 23-vjeçari ka kontratë aktuale deri në këtë verë, por sipas raportimeve me vendimin e ri do të jetë në Old Trafford deri më 2020. Unitedi raportohet se do të veprojë njëjtë edhe me David De Gean. Përfaqësuesit e Martialit janë në diskutime për një marrëveshje tjetër me Unitedin për të zgjatur edhe më shumë qëndrimin në Angli. Unitedi transferoi Martialin nga Monaco më 2015.

Read More »

Pas ndeshjen Liverpool – Manchester United, këto janë notat e lojtarëve

Ka përfunduar ndeshja mes Liverpoolit dhe Manchester Unitedit. Liverpool i ka fituar tri pikë tejet të rëndësishme në javën e 17-të në Premeirligë. Liverpool e ka mposhtur Manchester United me rezultat, 3:1, për ta mbajtur kreun e tabelës. Lojtari më i mirë i ndeshjes ishte padyshim Xherdan Shaqiri, që shënoi dy golat e fitores, ndërsa mori notën 8.6. Nga ana tjetër, dështimi i ndeshjes ishte portieri i Liverpoolit, Alisson Becker, ë bëri disa gabime në ndeshje, ku e mori vlerësimin 5.7. Më poshtë mund t’i shikoni notat e të gjithë lojtarëve.

Read More »

‘Bomba e mëngjesit’: Pogba largohet nga Manchester Unitedi pas dy javësh!

Paul Pogba ka vendosur të largohet nga Manchester United qysh në afatin e janarit. Klubi anglez dëshiron ta shesë blerjen e vet rekorde, Paul Pogban, qysh në afatin kalimtar dimëror, i cili hapet në janar, sipas Mirror. Unitedi është i gatshëm ta kthejë mesfushorin francez në Juventus përmes një marrëveshjeje shkëmbimi, transmeton Express. Pogba është armiqësuar me trajnerin Jose Mourinho në publik këtë sezon, por Unitedi do të kërkojë ta shesë francezin pavarësisht se a vazhdon të jetë trajner apo jo portugezi. “Djajve të kuq” u intereson shumë një marrëveshje shkëmbimi me Juventusin, gjigantin italian që dëshiron ta kthejë në klub Pogban. Dëshira e Unitedit është ta japë Pogban për Miralem Pjanicin apo Alex Sandron.

Read More »

Manchester United merr një ‘goditje’ të madhe

Manchester United ka marrë një ‘goditje’ të madhe. Ish mesfushori i Manchester United mendon se skuadra aktuale e Jose Mourinhos nuk është edhe aq e fortë. Paul Ince është i mendimit se Jurgen Klopp ka në dispozicion një skuadër shumë më të mirë sesa portugezi Mourinho. “Kur e shikon Liverpoolin, ata kanë një skuadër të fortë si dhe një bankë rezervë kualitative” ka thënë 51 vjeçari për “Mirror”, transmeton lajmi.net. “Ata kanë lojtarë të cilët mund të inkuadrohen dhe të bëjnë diferencën” ishin fjalët e ish mesfushorit. “Sa i përket United, atyre u mungojnë disa lojtarë, dhe duhet të ftojnë Marouane Fellainin. Ata nuk kanë skuadër të fortë” ka thënë tutje Ince. Të gjitha këto komente kanë ardhur në prag të super derbit, Manchester United – Liverpool. Për këtë ndeshje, duket se Paul Ince ka vetëm një favorit dhe ata janë Liverpool.

Read More »

Manchester City-Everton, me këtë rezultat përfundon ndeshja

Manchester City nuk gabon dy herë rradhazi. Skuadra e Pep Guardiolës ka reaguar menjëherë pas disfatës ndaj Chelsea-it, duke mposhtur me shifrat 3-1 Evertonin në sfidën që hapi javën e 17-të të Premier League. Një sukses që e ngjiti City-in përkohësisht në krye të Premier League në kuotën e 44 pikëve, dy më shumë se Liverpooli që luan të dielën supersfidën ndaj Manchester United. Pas një nisjeje më të mirë të Evertonit që iu afrua golit në dy raste sidomos me Richarlison, City arriti të ndëshkonte skuadrën e portugezit Marco Silva me golin e Gabriel Jesus. Në minutën e 22-të sulmuesi brazilian përfitoi nga gafa e dyfishtë e Yerri Mina që largoi keq topin dhe më pas e mbajti në lojë Gabriel Jesus që i asistuar nga Sane, mposhti Pickford. Në fillimin e pjesës së dytë Citiziens dyfishuan shifrat me të njëjtin lojtar me Jesus që i shërbyer sërish nga Sane nuk i dha asnjë shans portierit të Evertonit. Miqtë u rikthyen në ndeshje në minutën e 65-të me golin e Calvert-Lewin por sh..

Read More »

Përfundojnë ndeshjet, Juventus dhe Manchester United kalojnë fazën e grupeve

Pas përfundimit të ndeshjeve, Man UTD dhe Juventusi kalojnë fazën e grupeve. Juventus dhe Manchester United, kanë kaluar në fazën e 1/16 të finales së Ligës së Kampionëve. Skuadra italiane humbi në ndeshjen e fundit të fazës së grupeve në garën më të madhe për klube në Evropë, duke u mposhtur nga Young Boys, me rezultat 2 me 1. Poashtu edhe Manchester United pësoi humbje ndaj Valencias me rezultat të njëjtë (2:1), por që kaluan në fazën tjetër. Skuadra spanjolle arriti ta siguroi një vend në Ligën e Evropës, ndërsa Young Boys u përshëndet me të dyja garat. Juventus përfundoi në vendin e parë me 12 pikë, Manchester United me 10, Valencia me tetë pikë dhe Young Boys me katër sosh.

Read More »