Home / Tag Archives: milanit

Tag Archives: milanit

Ndryshimet e mëdha të Gattusos në mbrojtën e Milanit

Pas fitores ndaj Lazios javën e kaluar, Milan do të kërkojë të vazhdojë më fitore edhe këtë javë kundër Parmas. Sipas MilanNeës, Gattuso mund të vendosë të bëjë një ndryshim kyç në mbrojtje, duke iu përshtatur kundërshtarëve, përcjell ORAinfo. Për rossonerët, do të jetë një lojë shumë e rëndësishme dhe …

Read More »

Plani i çuditshëm i Milanit për Andre Silva

Pas një fillim të shkëlqyeshëm për sezonin me Sevillen, ku shënoi dy gola kundër Real Madrid më 26 shtator, portugezi ka hyrë në një periudhë të keqe, duke shënuar vetëm një gol në 2019. Për më tepër, sulmuesi ka luftuar me probleme fizike, jo vetëm duke e mbajtur atë nga …

Read More »

‘Deklarata e Milanit është e gabuar’

Legjenda e Interit, Beppe Bergomi komentoi mbi incidentin e fanellës që përfshinte yjet e Milanit Franck Kessie dhe Tiemoue Bakayoko të shtunën në mbrëmje. Milan lëshoi një deklaratë për çështjen dje, por fjalët e përdorura nga gjigantët e Serie A nuk i pëlqyen legjendës italiane: “Gattuso kishte një sjellje të …

Read More »

Juventus ia jep lajmin e madh Milanit e shumë skuadrave tjera

Juventusi ka hequr dorë nga ylli i Psg. Juventusi mund të ketë ndjekur Adrien Rabiot në të kaluarën, por Calciomercato pretendon se ata nuk janë në mesin e klubeve që dëshirojnë të transferojnë mesfushorin e Paris Saint-Germain tani, përcjell ORAinfo. Francezi do të jetë në lëvizje si agjent i lirë …

Read More »

PO PO! Milanit po ia marrin super-yllin

Drejtori sportiv i Sassuoloos, Giovanni Carnevali, ka folur me Sky Sport. Ai ka folur edhe për Locatelli të cilën e morën në formë huazimi përcjell ORAinfo. “Ne e nënshkruam atë me hua me detyrimin për të blerë verën e kaluar, lojtari do të qëndrojë në Sassuolo. “Ne jemi të kënaqur me performancat e tij, ai ka kualitete të mahnitshme. Nuk ka shumë mesfushorë me cilësitë e tij në Itali. “Ai duket veteran sepse ai ka luajtur në nivele shumë të larta për disa vite, por nuk duhet të harrojmë se ai është vetëm 20 “, ka thënë Carevali./ORAinfo/

Read More »

Ia pa “hajrin” Milanit, Paqueta merr lajmin e karrierës

Ylli i Milanit, Lucas Paqueta ka marrë lajmin e madh Sa shumë risi në listën e lojtarëve të grumbulluar nga trajneri i Brazilit, Tite për dy ndeshjet miqësore të muajit mars ndaj Panamasë dhe Republikës Çeke që do të shërbejnë si një provë gjenerale për 5-herë kampionët e botës, përpara Kupës së Amerikës që do të zhvillohet pikërisht në Brazil. Spikat padiskutim grumbullimi i talentit të Milanit Lucas Paqueta i cili është shpërblyer për formën e mirë që ka treguar me kuqezinjtë gjatë kësaj periudhe. Nga Serie A në listën e Tite janë edhe Alex Sandro, Miranda dhe mesfushori i Napolit, Allan. Është grumbulluar për herë të parë edhe talenti i Reali të Madridit, Vinicius Jr, ndërsa bën bujë lënia jashtë e madrilenit tjetër Marcelo. Janë grumbulluar edhe të tjerë emra të rëndësishëm si Allison, Ederson, Thiago Silva, Marquinhos, Dani Alves, Arthur, Casemiro, Fabinho, Coutinho, Felipe Anderson, Richarlison Firmino e Gabriel Jesus.

Read More »

Formacioni i mundshëm i Milanit kundër Sassuolos

Milan do të përballet me Sassuolo sot në një ndeshje të rëndësishme në garën për një vend të Ligës së Kampionëve. Gennaro Gattuso thirri 23 lojtarë për ndeshjen kundër Neroverdi dhe pritet të bëjë disa ndryshime në krahasim me ndeshjen e Coppa Italia në mes të javës kundër Lazios. Në rast të fitores, sot do të renditën në vendin e tretë, ku do t’i dal Interit për një pikë përpara. Formacioni i mundshëm i Mialnit Milan (4-3-3): Donnarumma; Kalabria, Romagnoli, Musacchio, Rodriguez; Kessie, Bakayoko, Paqueta; Suso, Piatek, Calhanoglu. /ORAinfo/

Read More »

Ylli i madh i Milanit po largohet nga ‘San Siro’

Patrick Cutrone pritet të largohet nga Milan në afatin e transferimeve të verës. Sulmuesi 21 vjeçar nuk po ka hapësirë të madhe të Milan, pas ardhjes së Piatek. Mediat në Itali tani po raprotojnë se Cutrone në verë pritet të ndërroj skuadër, përcjell ORAinfo. Sulmuesi i ri që nga ardhja e Piatek është parë shumë pak kohë në fushë dhe sipas Tuttosport, ai mund të largohet nga klubi në qershor. Është klubi nga Serie A, Torino që po kërkon të nënshkruaj me sulmuesin premtues. Mbetet të shihet se cila do të jetë lëvizja e Cutrone. /ORAinfo/

Read More »