Home / Tag Archives: milione

Tag Archives: milione

“Çmendet” Perez, ofron 50 milionë plus Iscon për yllin e madh

Raportet në Spanjë zbulojnë se Real Madrid do t’i ofrojë Liverpoolit 50 milion euro dhe Isco për të nënshkruar me Mohamed Salah përcjell ORAinfo. Sipas DiarioGOL, Los Blancos dëshirojnë të nënshkruajnë sulmuesin egjiptian në sezonin e ri ndërsa planifikojnë të bëjnë një sfidë të rinovuar të titullit në 2019/20. Ndërkohë që nuk ka gjasa që Liverpooli të pranojë një marrëveshje të tillë, Real duket i prirur të shpëtojë veten nga Isco, i cili nuk konsiderohet më si lojtar i parë i rregullt në Bernabeu./ORAinfo/

Read More »

“Dridhet Milan”, gjiganti i madh ofron 100 milionë për Savic

Paris Saint-Germain thuhet se po përgatit një ofertë 100 milion euro për mesfushorin e Lazios, Sergej Milinkoviç-Saviç. Sipas Calciomercato.com dhe Le10Sport, Serbi shihet si një zëvendësim të përshtatshëm për Adrien Rabiot, i cili ka refuzuar të nënshkruajë një kontratë të re dhe do të largohet si agjent i lirë këtë verë përcjell ORAinfo. PSG ishte lidhur gjithashtu me Milinkovic-Savic sezonin e kaluar, por në atë kohë çmimi i kërkuar ishte 150 milion euro, derisa për të ishte i interesuar edhe Milan../ORAinfo/

Read More »

Zbulohet: Për kaq milionë euro Icardi do të transferohet te Reali

Mauro Icardi pritet të transferohet te Real MAdrid, për më pak se 100 milionë euro. Problemet mes Interit dhe Mauro Icardit po vazhdojnë. Derisa Inter po deklarohet se sulmuesi argjentinas po vuan nga një lëndim, 26 vjeçari vazhdon të ngjallë dyshime me reagimet e fundit, duke kërkuar ‘liri’. Prishja e Interit me Icardin ka nisur nga deklaratat e gruas së tij në lidhje me rinovimin e kontratës, ndërsa gjithçka ka ‘shpërthyer’ pas marrjes së shiritit të kapitenit, i cili pastaj iu dha portierit Samir Handanovic. Kjo situatë e krijuar dhe rrjedha e saj japin përshtypje se largimi i Icardit nga Inter do të ndodh gjatë afatit kalimtar veror. Janë disa skuadra që do të kërkojnë transferimin e tij, por Real Madrid mund të rrëmbejë argjentinasin, duke e ditur interesimin e tyre të gjatë. Është Marca që shkruan konkretisht për këtë transferim, duke potencuar se Real Madrid mund të transferojë Icardin për një çmim më të mirë se 100 milionë euro.

Read More »

Edhe 6 milionë euro ‘digjen’ për vetura luksoze

‘Digjen’ edhe 6 milionë euro për vetura luksoze. Gjatë këtij viti institucionet qendrore, lokale, por edhe ato të pavarura për blerje të automjeteve të reja kanë paraparë t’i shpenzojnë hiç më pak se 6 milionë euro. Po ashtu kontrata mbi 10 milionë euroshe për marrje me qira të veturave të reja për nevoja të institucioneve janë nënshkruar edhe gjatë vitit 2018, si dhe gjatë vitit 2017, shkruan sot Gazeta “Zëri”. Shuma të mëdha parash të buxhetit të Kosovës edhe më tutje vazhdojnë të shpenzohen për furnizim me vetura të reja për institucionet qendrore, lokale, por edhe për ato të pavarura. Duke u bazuar në të dhënat e siguruara nga buxheti i shtetit shihet se këtë vit për këtë qëllim janë paraparë të shpenzohen hiç më pak se 6 milionë euro. Po ashtu kontrata mbi 10 milionë euroshe për marrje me qira të veturave të reja për nevoja të institucioneve janë nënshkruar edhe gjatë vitit 2018, si dhe gjatë vitit 2017. Me buxhetin e paraparë për sivjet Policia e Kosovës për furnizim me aut..

Read More »

Elliot përgatitë 30 milionë për yllin e madh

Duke shpresuar që të jetë në gjendje të llogarisë në një kualifikim themelor në Ligën e Kampionëve, Milani është i gatshëm të nisë përforcimet e para në tregun e verës. Siç raportohet nga Tuttosport sot në gazetat, ka në fakt disa emra që i ka në listë Leonardo: Allan Saint-Maximin nga Nice, Everton nga Grêmio, Gerard Deulofeu nga Watford dhe Simone Verdi nga Napoli. Emri më i përfolur, megjithatë, për momentin ende duket të jetë ajo e Saint-Maximin thyer me Nice. Lojtari, pas disa mosmarrëveshje me trajnerin Patrick Vieira, është kthyer në ekip, por tashmë ka vendosur të largohet nga klubi në fund të sezonit. 30 milionë euro, kjo do të jetë kërkesa që kompania do të përparojë kur Elliott Management Corporation të kthehet për ta transferuar atë./ORAinfo/

Read More »

Ky lojtar i Milanit vlen 100 milionë

AC Milan mund të ofrojë yllin e tyre Gigio Donnarumma, një kontratë të re me klauzolë lirimi, raporton Il Corriere della Sera. Futbollisti italian, i cili sot mbush 20 vjet, tashmë ka 152 paraqitje me gjigantët e Serie A dhe këtë sezon shfaqjet e tij kanë qenë mahnitëse përcjell ORAinfo. Të gjithë në klub duket se kanë harruar polemikat me agjentin e tij Mino Raiola. Donnarumma është kontraktuar me AC Milan deri në 2021 dhe Rossonerët po mendojnë t’i ofrojnë atij një kontratë të re me një klauzolë lirimi. Besohet se çmimi i Donnarumma tani është në rajonin prej 60 milionë eurosh, ndonëse mund të rrisë më shumë se 100 milionë euro nëse Diavoli arrin të kualifikohet për Ligën e Kampionëve këtë sezon./ORAinfo/

Read More »

“Çmendet” Bayern, ofron 120 milionë për yllin e Realit

Bayern Munich janë të gatshëm të paguajnë € 120 million për të transferuar Marco Asensio të Real Madridit, thotë Don Balon përcjell ORAinfo. Asensio është i gatshëm të largohet nga Santiago Bernabeu pas rënies së formës te Reali nën urdhrat e Santiago Solari. Bayern thuhet se tashmë ka kontaktuar me lojtarin dhe i ka ofruar atij një kontratë fitimprurëse në një përpjekje për ta joshur atë në Gjermani./ORAinfo/

Read More »

Barcelona e gatshme të paguaj 110 milionë euro për yllin e Atleticos

Barcelona po tenton të forcojë edhe më shumë mefushën dhe për këtë është e gatshme të paguaj 110 milionë euro për të siguruar shërbimet e yllit të Atletico Madrid. Saul Niguez është emri më i ri në listën e dëshirave të skuadrës katalane, dhe duket se ata do të konkurrojnë seriozisht për të. E përditshmja spanjolle ‘AS’ raporton se kampionët e La Liga janë të gatshëm të paguajnë 110 milionë euro për mesfushorin spanjoll, transmeton lajmi.net. Barcelona gjatë muajit të kaluar ka arritur që të sigurojë shërbimet e mesfushorit holandez, Frenkie de Jong, por ata duan edhe yllin e Atleticos. Një transferim potencial i Saul Niguez me shumë gjasa do të thoshte një lamturimë për Ivan Rakitic.

Read More »

Barcelona “thyen bankën”, ofron 110 milionë për yllin e madh

Barcelona po planifikon një ofertë verore për mesfushorin e Atletico Madrid, Saul, thotë AS përcjell ORAinfo. Ekipi katalanase është e gatshme të shkojë deri në 110 milionë euro për të transferuar 24-vjeçarin, të cilin e kanë vëzhguar gjatë, ndërsa shikojnë për të forcuar skuadrën e tyre. Jo vetëm që Sauli ka një kontratë që zgjat deri në 2026, megjithatë, ai gjithashtu kërkohet nga Chelsea, i cili gjithashtu mund të futet në garë në fund të sezonit./ORAinfo/

Read More »