Home / Tag Archives: ndeshja

Tag Archives: ndeshja

Ndeshja Sevilla-Barcelona, këto janë formacionet zyrtare

Ndeshja në mes të Sevillës dhe Barcelonës po konsiderohet si kryendeshja e javës në futbollin spanjoll Skuadra e Sevillas në stadiumin ‘Ramon Sanchez’ pret liderët e La Ligas, skuadrën e Barcelonës. Ndeshja mes Sevillas dhe Barcelonës fillon nga ora 16:15, shkruan lajmi.net. Formacionet zyrtare: Sevilla: Vaclík – Sergi Gómez, Kjaer, Mercado – Ëöber, Sarabia, Banega, Rog, Jesús Navas – Promes, Ben Yedder. Barcelona: Ter Stegen; Semedo, Piqué, Umtiti, Jordi Alba; Vidal, Busquets, Rakitic; Messi, Luis Suárez, Coutinho.

Read More »

Pas 544 ditëve, ja kush i rikthye sonte në fushë te ndeshja Milan-Empoli

Andrea Conti u kthye në klub sonte pas një kohe të gjatë. Gennaro Gattuso ka vendosur ta fusë atë në formacionin fillestar për ndeshjen, Milan-Empoli përcjell ORAinfo. Sa i përket gjendjes së tij fizike Conti tha: “Mund t’ju them vetëm pas lojës. Sa më shumë që luani aq më shumë keni mundësi të ecni tutje dhe të forcoheni. Deri më tani kam bërë disa pjesë për të rimarrë fizikalitetin. Ne do të shohim sot”, ka thënë Conti. Ky është sigurisht një test i rëndësishëm për Conti . Trajneri vendosi ta lansojë atë si startues,duke e lënë Davide Calabrian të pushonte. Prej 544 ditësh ai nuk luajti nga fillimi dhe për këtë arsye sonte do të jetë me siguri diçka e veçantë për të./ORAinfo/

Read More »

Ndeshja Arsenal – BATE, publikohen formacionet zyrtare

Sonte do të zhvillohet ndeshja mes Arsenalit dhe Bate. E për këtë ndeshje tashmë janë publikuar formacionet zyrtare. Arsenal do ta luaj ndeshjen e dytë kundër BATE në cilësinë e nikoqirit, në ‘Emirates Stadium’. ‘Gunners’ synojnë që të përmbysin rezultatin, pasi në ndeshjen e parë kishin pësuar 1:0, në udhëtimin në Bjellorusi. BATE në anën tjetër me të gjitha forcat do të synojë të ruaj rezultatin e ndeshjes së parë, edhe pse e dinë se do të jetë jashtëzakonisht e vështirë. Më poshtë lajmi.net ua përcjell formacionet zyrtare për këtë ndeshje.

Read More »

Përfundon ndeshja Schalke – Man City, këto janë notat e lojtarëve

Ka përfunduar ndeshja mes Schalke dhe Man City, me rezultat 2 me 3. Anglezët e nisën mirë takimin kur arritën të shënonin me Kun Agueron që në minuan e 18-të. Por, Schalkes iu deshën vetëm shtatë minuta në fund të pjesës së parë për ta përmbysur rezultatin falë dy penalltive. Nabil Bentaleb realizoi dy herë nga penalltia për t’i dhënë vendasve epërsinë prej 2:1. Leroy Sane dhe Raheem Sterling tronditen Veltins Arenan, duke e rikthyer rezultatin në favor të skuadrës së Pep Guardiolës, për fitore 2:3. Notat e lojtarëve për paraqitjen në këtë ndeshje i gjeni në pjesën e mëposhtme.

Read More »

Ndeshja Atletico Madrid – Juventus, publikohen formacionet zyrtare

Sonte do të zhvillohet ndeshja mes Atletico Madridit dhe Juventusit. Në stadiumin ‘Ëanda Metropolitano’, Atletico Madrid pret Juventusin për të zhvilluar ndeshjen e parë të 1/8 së finales së Ligës së Kampionëve. Ndeshja mes Atletico Madridit dhe Juventusit fillon nga ora 21:00. Formacionet zyrtare: Atletico Madrid: Oblak; Juanfran, Gimenez, Godin, Filipe Luis; Koke, Partey, Rodrigo, Saul; Griezmann, Diego Costa. Juventus:

Read More »

Ndeshja Atletico Madrid – Juventus, Mourinho befason me deklaratën e tij

Jose Mourinho ka bërë një deklaratë interesante në lidhje me ndeshjen mes Atletoco Madridit dhe Juventusit. Ai beson se Juventusi ka gjasa të mëdha të triumfojë në Ligën e Kampionëve me Cristiano Ronaldon në skuadër. Por, trajneri portugez ka shtuar se eliminimi i mundshëm i tyre nga Atletico Madrid nga kjo garë, nuk do të ishte një surprizë, duke lartësuar skuadrën nga La Liga. “Mendoj se Juventusi mund të fitojë Ligën e Kampionëve, veçanërisht me një lojtar vendimtar si Cristiano Ronaldo, dhe po ashtu me dëshirën për të fituar këtë trofe, por nuk do të ishte ndonjë surprizë nëse ata do të eliminoheshin nga Ateltico Madrid, sepse ata janë një skuadër me shumë ambicie”, ka deklaruar Jose Mourinho. “Atletico Madrid kanë investuar shumë për t’u siguruar që të luajnë finalen në stadiumin e tyre. Ata mund të duken sikurse nuk po luajnë futboll të mirë, por ne të gjithë e dimë mirë se si Diego Simeone e sheh atë”. “Ai ka lojtarë të talentuar në skuadër që mund të bëjnë diferencën, dhe ..

Read More »

Ndeshja Nurnberg – Borussia Dortmund, publikohen formacionet zyrtare

Do të zhvillohet ndeshja mes Nurnberg dhe Borussia Dortmundit. E për këtë ndeshja janë publikuar formacionet zyrtare. Dortmund do të luajnë në udhëtim për ndeshjen që është e vlefshme për xhiron e 22-të në Bundesliga. Dortmund janë favoritët absolut pasi si liderë të tabelës luajnë kundër vendit të fundit në renditjen tabelare. Tri pikët janë jetike për skuadrën ‘verdh e zi’, në mënyrë që të kthejnë në pesë pikë diferencën me Bayern Muncih. Nurnberg dhe Dortmund do të përballen me fillim nga ora 20:30. Më poshtë lajmi.net ua përcjell formacionet zyrtare të skuadrave. Nurnberg: Dortmund:

Read More »

Ndeshja Chelsea – Manchester United, befasi në formacionet zyrtare

Do të zhvillohet ndeshja mes Chelseas dhe Manchester Unitedit. Janë publikuar formacionet zyrtare për super ndeshjen e sontme. Chelsea do të jetë nikoqir i ‘djajve të kuq’ për ndeshjen që do të jetë e vlefshme për Kupën FA. Të dy skuadrat janë në kërkim të fitores. Sarri synon që ta thyej serinë e zezë të Chelsea kurse Untied tenton të rikthehet nga humbja kundër PSG. Sigurisht se në një ndeshje të tillë nuk mund të flitet për favoritin, por spektakli është thuajse i garantuar. Ndeshja ndërmjet dy skuadrave do të fillojë në ora 20:30. Më poshtë lajmi.net ua përcjell formacionet zyrtare të dy skuadrave. Chelsea: Man Utd:

Read More »

Inter-Sampdoria, përfundon ndeshja me rezultat të papritur

Interi ka arritur që të i rrëmbejë tri pikë të vlefshme. Interi ka fituar me rezultat të ngushtë 2-1 ndaj Sampdorias në ndeshjen e luajtur në shtëpi në kuadër të javës së 24-të të Serie A. Skuadra e Luciano Spalletti ka arritur edhe fitoren e tretë radhazi mes kampionatit dhe Ligës së Evropës, pasi ka mposhtur Sampdorian. Pjesa e parë e ndeshjes i takoi për një nuancë vendasve të Interit, por edhe përkundër dominimit dhe rasteve, portat mbeten të paprekura. Në pjesën e dytë vazhdoi loja më e mirë e Interit, por kësaj radhe pati fryte pasi shënuan edhe dy gola, kundrejt një të mysafirëve. Goli i parë i ndeshjes erdhi në minutën e 73-të dhe ishte Danilo D’Ambrosio, i cili shënoi nga afërsia për 1-0 pas asistimit të Ivan Perisic. Megjithatë, festa e vendasve zgjati vetëm tre minuta pasi në skenë doli Manolo Gabbiadini që shënoi për 1-1 pas një tollovie në zonë. Ky gol shkundi vendasit të cilët kërkonin me çdo kusht fitoren dhe atë e arritën pasi ishte Radja Nainggolan që shënoi në ..

Read More »

Përfundon ndeshja Real Madrid – Girona, këto janë notat e lojtarëve

Ka përfunduar ndeshja mes Real Madridit dhe Gironas. Real Madrid është befasur nga skuadra e Gironas, në xhiron e 24-të të La Liga. ‘Los Blancos’ janë mposhtur me rezultatin 1:2, para tifozëve të tyre në ‘Santiago Bernabeu’. Golin e parë e realizuan vendasit me anë të mesfushorit brazilian, Casemiro, qysh herët në këtë takim. Mysafirët arritën që të përmbysin gjithçka me anë të Christhian Stuani dhe sulmuesit Portu. Më poshtë lajmi.net ua përcjell notat e lojtarëve për këtë ndeshje, sipas ‘WhoScored’.

Read More »