Home / Tag Archives: ndeshjes

Tag Archives: ndeshjes

Fitoi tri pikë të vlefshme, Gattuso shoko me deklaratën pas ndeshjes

Gennaro Gattuso thotë se nuk ka festuar ngjitjen e Milanit në vendin e tretë, pasi fitorja ndaj Sassuolo ishte “një hap prapa në aspektin e performancës”. Pol Lirola shënoi një gol në San Siro, por Gianluigi Donnarumma duke bërë disa mbrojtje vendimtare përcjell ORAinfo. “Unë marr rezultatet pozitive kundër Empoli, Lazio dhe Sassuolo, por ne duhet të bëjmë më mirë,” tha Gattuso për Sky Sport Italia. “Unë nuk dua të flas për lodhje, unë dua të kuptoj pse nuk jemi mjaft të mprehtë kohët e fundit. Ne luftuam kundër një kundërshtari të mirëorganizuar, bëri mirë në mbrojtje, por mund të bëjmë shumë më mirë kur jemi në top “. “Ne nuk po kalojmë një periudhë pozitive të formës për dy javët e fundit, por ne jemi ende në një pozitë të fortë. Tani është thelbësore që lojtarët, sepse këto shfaqje nuk janë mjaft të mira. “Ne po bëjmë punën e mirë vetëm në mbrojtje, por është kjo dhe ne duket paksa kaotike në zotërim”, ka thënë Gattuso./ORAinfo/

Read More »

Para ndeshjes me Milanin, trajneri i Sassuolo befason me deklaratën e tij

AC Milan dhe Sassuolo gjithmonë sjellin një lojë të paparashikueshme. Trajneri Roberto De Zerbi është një nga trajnerët më të ri në ligën dhe është vlerësuar për lojën e bukur të dhuruar, për rezultatet e shkëlqyera përcjell ORAinfo. Sot trajneri i Sassuolo ndërhyri në një konferencë shtypi përpara se të nisej për në Milano. De Zerbi foli me tone lajkatare për trajnerin e AC Milanit Gennaro Gattuso, me të cilin ai gjithashtu kishte disa kontraste të vogëla në të kaluarën. “Për të luajtur kundër tyre është gjithmonë e vështirë. Të lushash para 50-60 mijë njerëz nuk është se si të luash në frontin e dhjetë mijë njerëz. “Milani më shqetëson, sepse ata ka një shpirt të madh dhe një shpirt fitues, në sajë të punës së Gattuso dhe lojtarë të rëndësishëm, Milan sot frymon ndryshe “,ka thënë De Zerbi./ORAinfo/

Read More »

Gattuso merr një super lajm para ndeshjes me Sassuolon

Milan është duke shkëlqyer në Serie A. Klubi i Rino Gattusos ka arritur që të këndellet mirë ku nga pozita e 10-të, falë ndeshjeve të mira tani gjendet në pozitën e 4-të në zonën e Ligës së Kampionëve, përcjell ORAinfo. Nënshkrimet e janarit me Lucas Paqueta dhe Piatek kanë ndihmuar ekipin shumë sa drejtuesit e Milan shpresojnë të vazhdojnë formën e tyre të mirë deri në fund të sezonit. Milan do të luajë kundër Sassuolo këtë javë në Serie A italiane ndërsa Hakan Calhanoglu dhe Lucas Paqueta duket se janë gati për këtë lojë. Të dy lojtarët patën lëndime të lehta në ndeshjen e fundit të Milan, por duket se gjithëçka është në rregull me lojtarët. /ORAinfo/ Lucas Paqueta Hakan Calhanoglu

Read More »

Milan merr lajmin e madh para ndeshjes me Sassuolon

Gennaro Gattuso ka marrë lajmin e mirë para ndeshjes me Sassuolon. Lëndimi i Franck Kessie nuk është serioz dhe ai është në dispozicion për ndeshjen e ardhshme ndaj Sassuolos në kuadër të Serie A. Franck Kessie i Milanit u detyrua të largohet nga fusha në pjesën e parë kundër Lazios, pasi kishte marrë një goditje në gjurin e tij. Për fat të mirë për Rossonerët, lëndimi nuk është serioz, raporton Calciomercato, përcjell ORAinfo. Në fakt, raportet e fundit nga Milanello sugjerojnë se goditja që Kessie mori nuk ishte e rëndë, megjithëse ishte e vështirë për të që të vazhdonte ndeshjen me dhimbje. Gjithashtu, ai është marrë si një masë paraprake përpara përplasjes së Sassuolo të shtunën. /ORAinfo/

Read More »

Këto janë notat e lojtarëve, pas ndeshjes Liverpool – Watford

Ka përfunduar ndeshja mes Liverpoolit dhe Watfordit, me rezultat 5 me 0. Liverpooli, për të cilin Xherdan Shaqiri ishte në stol dhe nuk u aktivizua fare nga Jurgen Klopp, e mundi Ëatfordit 5:0 në Anfield, duke e ruajtur pozitën e parë në Premierligë. Sadio Mane dhe Virgil van Dijk shënuan nga dy gola për Liverpoolin në këtë ndeshje. Edhe sulmuesi Origi arriti të regjistrohej në listën e golashënuesve. Notat e lojtarëve për paraqitjen në këtë ndeshje i gjeni në pjesën e mëposhtme.

Read More »

Me këtë rezultat përfundon pjesa e parë e ndeshjes Real Madrid – Barcelona

Real Madridi dhe Barcelona tashmë kanë përfunduar pjesën e parë të ndeshjes. Real Madrid dhe Barcelona po zhvillojnë ndeshjen e kthimit të gjysmëfinales së Kupës së Mbretit. Kjo pjesë e parë kaloi në një dominim të lehtë të Real Madridit, që pati raste të mira shënimi përmes Vinicius dhe Benzema. Ndeshja e parë në ‘Camp Nou’ kishte përfunduar barazim 1:1.

Read More »

Gattuso “çartet” me këta lojtarë pas ndeshjes së mbrëmshme

Tiemoue Bakayoko dhe “Kris” Piatek janë ndër yjet e Milanit që kanë reaguar ndaj barazimit 0-0 të Rossonerëve në Coppa Italia kundër Lazios Ish-futbollsiti i Chelseat, i cili ka ardhur tek AC Milan në verën e kaluar, ka pranuar se bashkëlojtarët e tij dhe ai “nuk kanë pasur natën më të mirë në Romë përcjell ORAinfo. Rino Gattuso gjithashtu pranoi se Rossonerët bënë një hap prapa në Olimpico mbrëmë. Piatek gjithashtu ka përdorur llogarinë e tij të Instagram për të paralajmëruar Biancocelestin për përplasjen e kthimit në San Siro: “Ne do të luajmë me 12 burra”, shkroi ai në llogarinë e tij të mediave sociale./ORAinfo/

Read More »

Inzaghi ia jep lajmin e madh Milanit para ndeshjes së sotme

Lazio ka një dëshirë për hakmarrje pas rezultateve të dobëta të dobëta në ligë dhe daljes nga Europa League. Biancocelesti dëshiron të arrijë në finalen e Kupës së Italisë për të ringjallur një sezon që kërcënon të shpëtojë nga pozicioni i trajnerit të Simone Inzaghit, pavarësisht një pjese të parë pozitive përcjell ORAinfo. Sfida për Milanin, si dhe derbin e ardhshëm të shtunën me Romën,do të bëhet një garë vendimtare me shpresën për të përmirësuar trendin e rezultateve. Inzaghi sot ka njoftuar listën e lojtarëve për të sfiduar Milanin në stadiumin Olimpik. Faqja zyrtare sslazio.it e ka publikuar këtë listë, ku ka elemente fillimisht në dyshim si Bastos, Luiz Felipe dhe Luliç, të cilët janë lëndur në ditët e fundit, një lajm i madh për rossonerët. Portierët: Guerrieri, Proto, Strakosha Mbrojtësit: Acerbi, Bastos, Durmisi, Luiz Felipe, Marusic, Patric Mesfushorët: Badelj, Cataldi, Jordao, Leiva, Luis Alberto, Luliq, Milinkovic, Parolo, Romulo Sulmuesit: Caicedo, Correa, Immobil..

Read More »

Para ndeshjes me Man Utd, PSG merr lajmin ‘bombë’

Paris Saint Germain ka marrë një lajm shumë të mirë në prak të ndeshjes së kthimit me Manchester United. Sulmuesi i skuadrës, Edinson Cavan si duket do t’I kthehet skuadrës në këtë ndeshje pasi është parë duke u stërvitur me skuadrën e tij. Uruguaiani pritet të jetë i gatshëm për këtë super ndeshje, dhe këtë e ka thënë edhe trajneri i PSG, Thomas Tuchel. “Edi do të stërvitet me skuadrën këtë javë. Ai është duke biseduar me stafin mjekësor” ka thënë Tuchel në konferencën për shtyp. “Ai ka punuar shumë fort dhe në mënyrë profesionale. Shpresoj se ai mund të luaj të shtunën kundër Caen” ka thënë tutje gjermani. PSG përballet me Man Utd katër ditë pas ndeshjes me Caen, me Cavanin tani që duket se do të paraqitet me skuadrën e tij.

Read More »

Para ndeshjes me Lazion, Gattuso merr lajmin e madh

Gennaro Gattuso ka marrë një lajm të mirë para ndeshjes me Lazion. Suso dhe Pepe Reina janë kthyer në skuadrën e Milanit për ndeshjen e parë gjysmë-finale të Coppa Italia kundër Lazios këtë të martën. Suso rikthehet pas një pezullimi me kartonit të verdhë, ndërsa Reina kthehet pas një muaji me një lëndim të muskujve, përcjell ORAinfo. Lucas Biglia dhe Ivan Strinic gjithashtu dëshmojnë se janë të aftë për ndeshjen e dytë, por Mattia Caldara, Jack Bonaventura dhe Cristian Zapata mbeten të përjashtuar. Skuadra e Milanit do të përballet me Lazion: Donnarumma A, Donnarumma G, Reina; Abate, Kalabria, Conti, Laxalt, Musacchio, Rodriguez; Romagnoli, Strinic, Bakayoko, Bertolacci, Biglia, Kessie, Montolivo, Paqueta; Borini, Calhanoglu, Castillejo, Cutrone, Piatek, Suso. /ORAinfo/

Read More »