Home / Tag Archives: ndeshjes

Tag Archives: ndeshjes

Pranë ndeshjes së radhës, Arsenali merr lajmin më të keq

Arsenal mori nga UEFA lajmin më të keq këto ditë. Francezi nuk do të mund të paraqitet me skuadrën e tij në fazën e 1/16-ës së finales, sipas rregullave disiplinare të UEFA, transmeton lajmi.net. Lacazette u ndëshkua me kartonin e kuq gjatë ndeshjes së parë ndaj BATE Borisov, pasi e goditi me bërryl Aleksandar Filipovicin. Lacazette është golashënuesi i dytë më i mirë tek Arsenal këtë sezon me 12 gola në 33 paraqitje në të gjitha kompeticionet. Edhe përkundër mungesës së Lacazette, Arsenal arritën që të përmbysin BATE-n, por sfida e radhës ndaj Rennes. Mbetet të shihet se si do të vendoset Unai Emery në këto dy ndeshje, në mungesë të Alexandre Laczette.

Read More »

Në prag ndeshjes së madhe të Milanit, ja çfarë pritet të ndodh në “San Siro”

Siç raportohet nga burimi i besueshëm MilanNews.it, rreth 47.000 spektatorë priten në San Siro këtë mbrëmje, ku Milani do të ballafaqohet me Empolin. Djelmoshat e Gattusos do të kenë nevojë për të gjithë mbështetjen që ata mund të marrin për të vazhduar formën e tyre të mirë, duke u përballur me një ekip të cilin ata kanë luftuar gjatë viteve të fundit përcjell ORAinfo. Sidoqoftë, duke pasur parasysh rendin e mirë të formës që ata janë tani, Empoli nuk duhet të jetë një problem./ORAinfo/

Read More »

Para ndeshjes me Empolin, Milan merr lajmin e madh

Forca e Milanit këtë vit është treguar te mbrojta e fortë. Andrea Conti është një nga lojtarët e gatshëm të kthehet në radhët e tyre; ka provuar tashmë të jetë i gatshëm për të dhënë një dorë te Gennaro Gattuso nuk e përjashtoi ajo mund të përdoret edhe në drejtimin si një sulmi të jashtëm, në raste ekstreme përcjell ORAinfo. Sot Conti duhet përfundimisht të kthehet te pronari, si mbrojtës i djathtë kundër Empoli, duke i dhënë pushim për një kthesë të David Calabri. Sonte në pritje të sezonit në San Siro ish- ylli i Atalantas do të kthehet nga 1 ‘minutë, e cila nuk ndodh saktësisht pas 544 ditë. Siç kujton nga Tuttosport Conti luajti për herë të fundit në kampionatin e sezonit 2017-2018 ishte luajtur në atë kohë Milano-Cagliari, me fitoren 2-1 të ekipit nga Vincenzo Montella. Në javët në vijim Conti pësoi i pari nga dy lëndimeve të rënda të lëndimit të gjurit cruciate që e detyroi atë të pushojë më shumë se një vit, para se të kthehej në fushë më 22 dhjetor të vitit të kaluar kun..

Read More »

Sulmuesit të Liverpool i ndodhi kjo e keqe pas ndeshjes ndaj gjermaneve

Sulmuesi i Liverpool përballet me surprizën e zezë. Surprizë e hidhur për Sadio Mane pas sfidës së takimit të parë të të tetave të finales së Champions League që Liverpool zhvilloi kundër Bayern Munich ditën e martë. Sulmuesi i Liverpool në rikthimin e tij në shtëpi në përfundim të ndeshjes ndaj gjermanëve, u desh të përballej me një surprizë të shëmtuar. Teksa ishte jashtë shtëpisë i grumbulluar me skuadrën dhe i angazhuar për sfidën e rëndësishme ndaj gjermanëve, sulmuesit të “Të kuqëve” i është shpërthyer dera e banesës së tij të pozicionuar në Allerton, në një orar që sipas policisë u identifikua të ishte mes 18:00 dhe 23.45. Hajdutët kanë grabitur pak nga gjithçka që kanë gjetur në rrugëtimin e tyre, përvç një shume të konsiderueshme parash. Thesari i vjedhur përfshinte edhe ora, celularë inteligjentë dhe çelësat e makinave të futbollistit. Aktualisht policia o heton për të identifikuar fajtorët.

Read More »

Para ndeshjes me Empolin, Milan merr lajmin katastrofal

Serie A, ka publikuar raportin e sanksioneve disiplinore të Gjykatësit Sportiv. Siç raportohet nga sajtin e Ligës League A, gjyqtari Gerardo Mastrandrea ka ndaluar dymbëdhjetë lojtarë për pezullim, të gjitha u ndalën për një raund në pikëpamje të ndeshjes së 25-të. Edhe Milan do të humbasë një lojtar: është Suso i cili ishte nën dyshim dhe ka marrë një paralajmërim, në ndeshjen ku Rossonerët luajtën kundër Atalanta të shtunën në mbrëmje përcjell ORAinfo. Suso do të jetë i vetmi Rossonero që do të kërcejë ndeshjen Milan-Empoli dhe do të jetë në dispozicion për ndeshjen kundër Sassuolo javën e ardhshme./ORAinfo/

Read More »

James Rodriguez merr lajmin e madh para ndeshjes me Liverpool

Ylli kolumbian, James Rodriguez, jave të fundit është duke shkëlqyer të Bayern Munich. Niko Kovac është i lumtur me James Rodriguezin, por thotë se ai mund të japë edhe më shumë. U largua nga Real Madridi në kërkim të minutave, por nuk po i gjen as te Bayern Munichu. James nuk është titullar i rregullt te ekipi gjerman, pavarësisht se trajneri i Bayernit, Niko Kovac, beson në cilësitë e kolumbianit. Para ndeshjes me Liverpoolin në Champions League, ai ka kërkuar nga 27-vjecari që të punojë më shumë. “Ai ka qenë shumë i mirë së fundmi, por jam i bindur se mund të bëjë edhe më shumë”, tha trajneri i Bayernit. James ka bërë vetëm 17 paraqitje këtë edicion me Bayernin dhe ka shënuar 3 gola.

Read More »

Presidenti i Lyonit ia bën këtë gjë Lionel Messit, para ndeshjes

Së shpejti do të zhvillohet ndeshja mes Lyionit dhe Barcelonës. Jean-Michel Aulas nuk i frikësohet Messit para përballjes mes Lyonit e Barcelonës në Champions League. Presidenti i Lyonit, Jean-Michel Aulas, nuk i frikësohet aspak Lionel Messit, kundër të cilit skuadra e tij do të ndeshet të martën në Champions League. Sipas Aulas, Leo nuk ka shkëlqyer kurrë në përballjet direkte mes Lyonit e Barcelonës. Në një intervistë të publikuar nga revista “Le Figaro” dhe i cituar nga “AS”, Aulas deklaroi se kundërshtari më mbresëlënës që është përballur ekipi i tij, është ish i Real Madridit, tani sulmuesi i Juventusit, Cristiano Ronaldo, teksa shpreson në ecurinë negative të Messit përballë Lyonit. Ndër të tjera, Aulas, që do të mbushë 70 vjeç në mars, tha se do të dëshironte që të fitojë trofeun e Champions League për meshkuj para se të dalë në penzion, pasi që tashmë numëron 5 trofe të Ligës së Kampionëve për femra. Ndeshja mes Lyonit dhe Barcelonës do të zhvillohet të martën në stadium..

Read More »

Para ndeshjes me Bayern, Liverpooli merr lajmin e keq nga super sulmuesi

Ndeshja mes Liverpoolit dhe Bayernit është ndeshje që po pritet me padurim. Trajneri dhe tifozët e Liverpool kanë pranuar një lajm shumë shqetësues në prag të ndeshjes me Bayern Munich. Roberto Firmino ka munguar në stërvitjen e skuadrës, si pasojë e problemeve me gripin. “The Reds” mbeten me shpresën se braziliani do të rikuperohet në kohë, por ai është në dyshime të mëdha. Jurgen Klopp gjithashtu nuk do të mund të llogarisë në shërbimet e Dejan Lovren, pasi edhe ai mungoi në stërvitjen e së hënës. Ky shqetësim është shumë i madh, pasi as Van Dijk e Joe Gomez nuk do të jenë të gatshëm, duke nënkuptuar se Fabinho do të paraqitet në qendër të mbrojtjes me Joel Matip. Mbetet të shihet se si Jurgen Klopp do ta organizojë skuadrën me gjithë këtë numër të mungesave.

Read More »

Pas ndeshjes, ja çfarë ka kuptuar Piatek

AC Milan e mposhti Atalanta 3-1 dje në një ndeshje të vështirë por shumë të rëndësishme në kuadër të kualifikimit të Ligës së Kampionëve. Krzysztof Piatek ishte njeriu kryesor për rossonerët dje, duke shënuar dy gola dhe duke thyer rekordin me ndikimin e tij për klubin që prej mbërritjes nga Genoa. Për më tepër, goli i tij i dytë erdhi nga një goditje nga këndi – e para e Milanit në pothuajse një vit përcjell ORAinfo. Goli i fundit nga një goditje nga këndi për Milan ishte i Leonardo Bonucci kundër Juventusit në mars të vitit të kaluar kur kapiten i Rossonerëve kërceu mbi Barzagli dhe Bonucci dhe festoi në stadiumin Allianz. Pothuajse një vit më vonë dhe Gattuso mund të festojë një gol tjetër nga goditja e këndit, e cila ka qenë me sa duket një dobësi e ekipit për disa kohë tani./ORAinfo/

Read More »

Para ndeshjes me Liverpoolin, Robben e bën këtë veprim

Ndeshja mes Bayern Munich dhe Liverpoolit pritet të jetë një ndeshje mjaftë interesante. Veterani Arjen Robben ka komentuar edhe stadiumin e kundërshtarëve, në prag të kësaj ndeshjeje. Holandezi duket se ka disa kujtime jo të mira nga udhëtimet e tij në ‘Anfield’ në kohën kur ishte pjesë e Chelsea. “Mendoj se stadiumi më i keq për mua është ai i Liverpool” ka thënë 35 vjeçari për ‘The Guardian’. “Ju gjithmonë keni kundërshtarin e preferuar dhe aty gjithmonë ka një negativ” ka thënë tutje Robben. Sigurisht, tifozët e Liverpool shquhen për atmosferën që krijojnë në ‘Anfield’. ‘The Reds’ paraqiten me 12 lojtarë çdo herë që luajnë në shtëpinë e tyre.

Read More »