Home / Tag Archives: papritur

Tag Archives: papritur

E dashura shfaqet me fustan të bardhë, reagimi i Feros i papritur

Historia e dashurisë mes reperit Fero dhe modeles Arbenita Ismajlit është mësuar prej pak kohësh, por çifti ende nuk janë shfaqur publikisht. Lidhja e tyre është vërtetuar nëpërmjet rrjeteve sociale dhe po në rrjete sociale vazhdon të konsolidohet.Sërish dyshja nuk ka ngurruar të tregojë në Instagram dashurinë që kanë për njëri-tjetrin. Në një video të publikuar në profilin e saj, modelja pozon me fustanin e nusërisë dhe mes shumë komenteve që e komplimentojnë, bie në sy dhe ajo e reperit të njohur.“Princesha ime”- i shkruan Fero, i cili mesa sa duket nuk i ka rezistuar pa shprehur ndjesinë e tij teksa ka parë të dashurën veshur me fustanin e nusërisë. Dhe në fakt, të drejtë ka reperi sepse modelja duket vërtetë një princeshë me fustanin e bardhë, teksa rrotullohet para kamerës së telefonit.Nuk dimë nëse ky moment do jetë një shkëndijë që dyshja ta mendojë seriozisht zyrtarizimin e marrëdhënies së tyre, pavarsisht se janë ende të rinj. Aktualisht, çifti po përjeton një lidhje në di..

Read More »

Bologna-Milan, lajmi i papritur

Loja e Milanos në Bolonjë do të zhvillohet sonte njoftojnë mediat, pavarësisht nga reshjet e mëdha të dëborës në ditët e fundit përcjell ORAinfo. Qyteti është goditur nga moti dimëror në ditët e fundit, duke ngritur shqetësimet se ndeshja përfundimtare e javës së 16-të duhet të anulohej. Stadio Dall’Ara u mbulua me një shtresë të dendur bore, por Sky siguron se stadiumi dhe rrugët që afrohen në stadium janë pastruar. Gjërat do të pastrohen gjatë gjithë ditës, dhe nuk mendohet të jetë një rrezik që ndeshja të mos zhvillohet./ORAinfo/

Read More »

Arianën e zë bora në mal, reagimi i saj i papritur

U bë e njohur pasi u martuar me këngëtarin e njohur kosovar, Ermal Fejzullahun. Fjala është për Arianën e cila po vazhdon të jetë pothuajse çdo ditë pjesë e mediave rozë. Ajo është një femër shumë atraktive e cila tashmë është shumë e dashur për publikun, shkruan ORAinfo. Ariana tani ka një numër të madh të ndjekësve, për të cilët ajo është shumë aktive. Sot ajo ka publikuar një foto ku tregon se është duke e shijuar borën në një vend të thellë malor. Kaq bukur po duket vendi ku po qëndron Ariana. /ORAinfo/

Read More »

Shkarkimi i Jose Mourinhos, vjen reagimi i papritur nga Paul Pogba

Rezultatet e dobëta kanë bërë që drejtuesit e Manchester United ta shkarkojnë nga posti i trajnerit Jose Mourinhon. Pas shkarkimit të Jose Mourinhos nga pozita e trajnerit të Manchester Unitedit, ylli i skuadrës angleze, Paul Pogba, e ka tallur portugezin në Tëitter, duke e postuar një fotografi. Pogba dhe Mourinho i kishin prishur marrëdhëniet gjatë këtij sezoni dhe kjo gjë u bë edhe më e dukshme fundjavën e kaluar, kur Mourinho e la atë në stol për 90 minutat e ndeshjes kundër Liverpoolit. “Përshkruajeni këtë”, shkruan Pogba në mbishkrimin e fotografisë, të cilët pas pak minutash e fshiu nga të gjitha llogaritë në rrjetet sociale.

Read More »

Do të përballet me Bayerni, vjen reagimi i papritur i Kloppit

Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp foli në faqen zyrtare të klubit anglez pas shortit të Ligës së Kampionëve dhe pasqyroi ndeshjen e ardhshme të tij kundër Bayern Munich. “Do të jetë e vështirë, ata [Bayerni] janë padyshim një nga pjesët më të larta, për mua është mirë të shkojmë në Gjermani, kemi shumë kohë për t’u përgatitur për lojën dhe shpresojmë se kemi të gjithë lojtarët tanë në dispozicion pastaj, “tha ai. ” Është një Bayern ndryshe nga ai që kam luajtur, të gjithë e dimë stadiumin, atmosfera do të jetë e mrekullueshme, natyrisht që dimë më shumë për futbollin gjerman se çdo ligë tjetër por në fund, djemtë duhet të vendosin GJITHKA në fushë. “Bayern dhe Liverpool janë dy nga klubet më të mëdha të botës, me siguri kanë dominuar ligën gjermane në periudhën më të mirë të futbollit gjerman, por duket se është një kohë e gjatë që kur kam qenë përballur me ta në një ndeshje konkurruese, “përfundoi Klopp./ORAinfo/

Read More »

Pas miratimit të rezolutës së dialogut, PSD-ja bën këtë veprim të papritur

Kuvendi i Kosovës sonte ka miratuar rezolutën e PSD-së për dialog. Me 59 vota për, 2 abstenime Kuvendi e miratoi rezolutën për ekipin negociator me Serbinë, të propozuar nga PSD’ja. Shefi i Grupit Parlamentar i PSD-së, Dardan Sejdiu ka thënë se votimi i sotëm i projekt-rezolutës për dialogun është fitore e Kuvendit të Republikës së Kosovës. “Kjo e bën Kuvendin institucionin më të lartë vendimmarrës me rol qendror në procesin e dialogut, duke mundësuar dialog me ligj dhe me platformë shtetërore. Kjo rezolutë mundëson përfaqësim gjithëpërfshirës në delegacionin negociues shtetëror, vendimmarje konsensuale, si dhe bashkëveprim e pajtim të domosdoshëm midis kuvendit, delegacionit shtetëror dhe liderëve institucionalë”, ka shkruar Sejdiu në Facebook. Pas kritikave të LDK-së dhe LVV-së në drejtim të PSD-së e cila i është bashkuar ekipit negociator qeveritar, Sejdiu është shprehur se marrëveshja eventuale me Serbinë nuk i takon asnjë njeriu dhe asnjë subjekti politik. “Është çështje për t..

Read More »

Pas eliminimit nga Europa League, Reina vjen me reagim të papritur

Pepe Reina, pranon se Milani është demoralizuar nga dalja e Europa League në Olimpiakos. “ Rossonerët mund të përballonin humbjen 1-0 ose madje 2-1, por kapitulluan 3-1 në Athinë dhe u eliminuan në fazën e grupit përcjell ORAinfo. “Ne u goditëm shumë, u dëshpruam nga kjo,” i tha portieri Sky Sport Italia. “Ne duhet të reagojmë, të ulim kokën dhe të punojmë shumë. Nuk ishte një humbje për shkak të arbitrit, pasi ka pasur disa incidente, por gabimet më të mëdha u bënë nga ne. “ Ne kishim dy rezultate nga tre në dispozicion dhe thjesht nuk ishin të përcaktuara sa duhet për të fituar kualifikimin. “Ne do të ulemi dhe të shikojmë ndeshjen, të shohim se ku mund të përmirësohemi. Secili prej nesh duhet të japë të paktën 10 përqind më shumë se ç’kemi bërë deri më tani “, ka thënë portieri spanjoll./ORAinfo/

Read More »

Në ditën e ushtrisë, ish-ushtari bën një veprim të papritur

Ish ushtari i UÇK’së, pas formimit të Ushtrisë së Kosovës, ka bërë një gjest interesant. Hazir Berisha, ka pritur krijimin e ushtrisë së Kosovës që të ta largojë këtë uniformë që e mbajti në luftë dhe pas saj. Konsideron se tash Kosova është e sigurte. Ish-luftëtari i UÇK’së thotë se është i lumtur që arriti tash të shoh Ushtrinë e Kosovës. Këtë ndjenjë e kanë secili prej qytetarëve të Kosovës të cilët me vite kanë pritur krijimin e ushtrisë së Kosovës. Ata në forma të ndryshme kanë festuar 14 dhjetorin; ditën kur Kosova u bë me ushtri.

Read More »

Para derbit me Torinon, Juventusi jep lajmin e papritur

Joao Cancelo dhe Juan Cuadrado janë lënë jashtë skuadrës së Juventusit për Derby della Mole kundër Torino të shtunën përcjell ORAinfo. Cancelo mbetet jashtë pasi humbi humbjen 2-1 të Juventusit te Young Boys në Ligën e Kampionëve, ndërsa Cuadrado nuk është shëruar nga një lëndim në gjunjë. Çifti i bashkohet Andrea Barzagli dhe Sami Khedira në mënjanë, ndërsa Rodrigo Bentancur është pezulluar pasi ka akumuluar një kartë të pestë të verdhë kundër Inter javën e kaluar. Skuadra e Juventusit që do të përballet me Torinon: Szczesny, Perin, Pinsoglio; De Sciglio, Chiellini, Benatia, Alex Sandro, Bonucci, Rugani, Spinazzola; Pjanic, Matuidi, Emre Mund; Ronaldo, Dybala, Douglas Costa, Mandzukic, Kean, Bernardeski./ORAinfo/

Read More »

Milan takohet sonte me Olympiakos, vjen deklarata e papritur nga Gattuso

Milan dhe Olympiakos do të takohen sonte në Greqi në kuadër të Europa League. Trajneri i Milanit, Gennaro Gattuso, ka thënë se lojtarët e tij duhet të kenë respekt për Olympiakos, duke thënë se i pret një loje shumë të vështirë të Europa League. Gattuso ka thënë se Milanin sote e pret një lojë shumë e vështirë duke kërkuar nga lojtarët që të jenë të kundesshëm nga kundërshtari. “Sonte është një lojë shumë e vështirë, unë pranova pesë gola këtu me OFI Kretë, dhe gjithashtu pashë që Juventus humb këtu në Ligën e Kampionëve 2014-15”, ka thënë Gattuso për TV Milan, përcjell ORAinfo. “Nuk është një vend i lehtë për të shkuar. Ne duhet të sigurohemi që nuk i nënvlerësojmë ato dhe se nuk na habisin, sepse ata patjetër do të fillojnë të forte”. “Ata kanë shumë përvojë, kanë luajtur në konkursin evropian për shumë vite, më shumë në Ligën e Kampionëve sesa në Europa League. “Ata janë një ekip i vështirë, shumë i shpejtë, dhe nëse u jepni atyre një fushë të hapur ata mund të shkaktojnë pr..

Read More »