Home / Tag Archives: publikohen

Tag Archives: publikohen

Publikohën foto të Leonorës para 20 viteve, do të befasoheni

Leonora Jakupi e bukur si para 20 vitesh. Këngëtarja Leonora Jakupi feston 40 vjetorin e lindjes. Ajo, po që ka lindur me yll në ballë dhe jo rastësisht gëzon statusin e një prej këngëtareve më të famshme e më të admiruara. Leonora prej gati 30 vitesh është bërë pjesë e muzikës, ka jetuar e jeton me këngën. Jo më kot ajo është cilësuar e cilësohet edhe më tej si ikonë e bukurisë. S’ka dyshim që Leonora Jakupi është 40 vjeçarja më e bukur dhe më e freskët që e keni parë, shkruan “Kosovarja”. Edhe në rastin e saj, koha ka bërë mrekulli. Leonora veç po përtërihet e zbukurohet. Ja si dukej 20 vite më parë:

Read More »

Publikohen foto nga lufta e Kosovës të shkrepura nga fotografi i Reuters, i cili humbi jetën

Behrakis ka fituar edhe çmim ndërkombëtar. Një nga fotografët më të njohur ndërkombëtar, Yannis Behrakis, i cili ka pasqyruar shumë luftëra duke përfshirë edhe luftën në Kosovë në vitet 1998-1999, ka humbur jetën sot në moshën 58-vjeçare pas një beteje të gjatë me kancerin. Me foto të bërë gjatë luftës në Kosovë, Behrakis ka fituar edhe çmim ndërkombëtar. Një nga fotot e tij që kishte marr vëmendjen e të gjithë botës ishte nga luftërat në ish-Jugosllavi, të bërë në vitin 1998, ku kjo foto tregonte bartjen e një 2-vjeçari të vrarë shqiptar duke u bartur në arkivol. Më poshtë i gjeni disa foto të luftës së Kosovës të shkrepura nga aparati i Yannis Behrakis.

Read More »

Manchester Unitedi – Southampton, publikohen formacionet

Premiere League ka sot ndeshje intersante. Manchester Unitedi dhe Southamptoni kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e radhës në Ligën Premier. Djajtë e Kuq janë nikoqir të Southamptonit në ndeshjen e vlefshme për javën e 29-të në Ligën Premier, e cila zhvillohet në Old Trafford nga ora 16:00. Skuadra e drejtuar nga Ole Gunnar Solskjaer është në formë të lartë dhe pa humbje që 10 ndeshje në kampionat, kështu që synon fitoren e radhës. Në anën tjetër, mysafirët do të ishin të kënaqur edhe me një pikë nga ky udhëtim i vështirë pasi do t’i shmangeshin fundit të tabelës. Trajnerët e të dyja skuadrave kanë vendosur të startojnë me formacionet më të mira të mundshme. Man Utd: De Gea; Young, Smalling, Lindelof, Shaw; McTominay, Perreira, Pogba; Alexis, Rashford, Lukaku Southampton: Gunn; Valery, Joshida, Vestergaard, Bednarek, Bertrand; Hojbjerg, Romeu; Ward-Prowse, Austin, Redmond.

Read More »

Liverpool – Watford, publikohen formacionet zyrtare

Sonte do të zhvillohet ndeshja mes Liverpoolit dhe Watford. Liverpool do të kërkojë rikthimin te fitorja në përballjen ndaj Ëatfordit që fillon nga ora 21:00. ‘The Reds’ në ‘Anfield Road’ janë nikoqir të skuadrës së Watfordit. Jurgen Klopp ka vendosur që në këtë ndeshje ta lë në bankinë Xherdan Shaqirin. Formacionet zyrtare: Liverpool:

Read More »

Publikohen formacionet, Real-Barcelona, ka befasi

Të gjithë sonte i kanë kah El Clasicoo. Sonte zhvillohet ndeshja kthyese e gjysmëfinales së Kupës së Mbretit mes Real Madridit dhe Barcelonës. Kampionët e botës i presin ata të Spanjës me një avantazh të lehtë, pasi që ndeshja e parë në “Camp Nou” kishte përfunduar 1:1. Më poshtë keni formacionet e mundshme me të cilat do të paraqiten të dyja skuadrat në takimin që fillon në ora 21:00. Real Madrid XI: Navas; Reguilon, Varane, Ramos, Carvajal; Casemiro, Modric, Kroos; Vinicius, Benzema, Lucas Barcelona XI: Ter Stegen; Alba, Lenglet, Pique, Semedo; Busquets, Rakitic, Alena; Dembele, Suarez, Messi

Read More »

Lazio-Milan, publikohen formacionet zyrtare

Lazio do të luajë sonte kundër AC Milan në Kupën Italiane. Milani po kalon nëpër një formë të mirë, derisa Lazio nuk ka pasur rezultate të mira përcjell ORAinfo. Këtu janë formacionet e konfirmuara zyrtare për të dy klubet: Lazio: Strakosha; Patric, Acerbi, Bastos; Romulo, Parolo, Leiva, Milinkovic, Luliq; Correa; ndërtesë Milan: Donnarumma; Kalabria, Musacchio, Romagnoli, Laxalt; Kessie, Bakayoko, Paqueta; Suso, Piatek, Borini./ORAinfo/

Read More »