Home / Tag Archives: publikohen

Tag Archives: publikohen

Publikohen formacionet zyrtare: Chelsea – Malmo

Ndeshja fillon në ora 21:00. Janë publikuar formacionet zyrtare në mes të Chelseas dhe Malmos. Chelsea dhe Malmo do ta zhvillojnë sonte përballjen e tyre të dytë në Ligën e Evropës. Skuadra londineze e ka fituar ndeshja e parë në udhëtim me rezultat, 2:1, raporton lajmi.net. Ndeshja që fillon në ora 21:00, do të zhvillohet në Stamford Bridge. Më poshtë mund t’i shikoni formacionet zyrtare të të dyja skuadrave. /Lajmi.net/ Chelsea: Malmo:

Read More »

Publikohen formacionet zyrtare Inter- Rapid, ky është vendimi për Icardin

Interi ka marrë fitore në ndeshjen e parë përballë Rapidit Interi ka bërë një hap të madh për të kaluar në 1/8 e finales në Ligën e Evropës. Skuadra italiane ka marrë fitore në ndeshjen e parë përballë Rapidit të Vjenës në Austri. Neroazzurrët triumfuan me rezultat minimal 1-0 falë një goli të shënuar nga Lautaro Martinez. Interi do të kërkojë fitore edhe në ndeshjen e dytë për të kaluar tutje në Ligën e Evropës, ky synon ta fitojë këtë trofe. Trajneri Luciano Spalletti edhe në këtë takim nuk do të mund të llogaris në shërbimet e ish-kapitenit Mauro Icardi. Në anën tjetër Rapidi në këtë takim do të jetë pa sulmuesin shqiptar Veton Berisha që mungon për shkak të kartonëve. Formacionet zyrtare: Inter: Handanovic, Cedric, Ranocchia, Skriniar, Asamoah, Vecino, Brozovic, Candreva, Nainggolan, Perisic, Lautaro. Rapid: Strebinger, Sonlleitner, Hofman, Bolingoli, Potzmann, Ljubicic, Grahovac, Murg, Ivan, Knasmullner, Pavlovic.

Read More »

Publikohen formacionet zyrtare të ndeshes Napoli – Zurich

Sonte do të zhvillohet ndeshja mes Napoli dhe Zurich. E për këtë ndeshja janë publikuar edhe formacionet zyrtare. Napoli do të luaj si vendas ndeshjen kthyese kundër Zurich, në kuadër të Ligës së Evropës. Italianët kanë triumfuar në ndeshjen e parë me rezultatin 3:1 dhe gjasat janë minimale për një përmbysje. Në ndeshjen që fillon në ora 18:55 në fushë do të paraqiten edhe reprezentues të Shqipërisë e Kosovës, nga të cilët dy luajnë me Zurich kurse një me Napolin. Benjamin Kololli e Mirlind Kryeziu do të vihen përballë Elseid Hysajt. Më poshtë i gjeni formacionet zyrtare.

Read More »

Ndeshja Arsenal – BATE, publikohen formacionet zyrtare

Sonte do të zhvillohet ndeshja mes Arsenalit dhe Bate. E për këtë ndeshje tashmë janë publikuar formacionet zyrtare. Arsenal do ta luaj ndeshjen e dytë kundër BATE në cilësinë e nikoqirit, në ‘Emirates Stadium’. ‘Gunners’ synojnë që të përmbysin rezultatin, pasi në ndeshjen e parë kishin pësuar 1:0, në udhëtimin në Bjellorusi. BATE në anën tjetër me të gjitha forcat do të synojë të ruaj rezultatin e ndeshjes së parë, edhe pse e dinë se do të jetë jashtëzakonisht e vështirë. Më poshtë lajmi.net ua përcjell formacionet zyrtare për këtë ndeshje.

Read More »

Ndeshja Atletico Madrid – Juventus, publikohen formacionet zyrtare

Sonte do të zhvillohet ndeshja mes Atletico Madridit dhe Juventusit. Në stadiumin ‘Ëanda Metropolitano’, Atletico Madrid pret Juventusin për të zhvilluar ndeshjen e parë të 1/8 së finales së Ligës së Kampionëve. Ndeshja mes Atletico Madridit dhe Juventusit fillon nga ora 21:00. Formacionet zyrtare: Atletico Madrid: Oblak; Juanfran, Gimenez, Godin, Filipe Luis; Koke, Partey, Rodrigo, Saul; Griezmann, Diego Costa. Juventus:

Read More »

Publikohen foto të reja nga ditëlindja e Almedës, ja si e uroi në shqip ‘Çenari’

Almedës i ishte organizuar një festë nga bashkëshorti i saj para pak ditëve për ditëlindjen e 27-të. Bukuroshja shqiptare e cila jeton dhe vepron në Turqi përveç ditëlindjes festoi edhe përvjetorin e dytë të martesës me aktorin e njohur, Tolgahan Sayisman, shkruan lajmi.net. Almedës i ishte organizuar një festë nga bashkëshorti i saj i cili edhe mbishkrimin e tortës e bëri në gjuhën shqipe. ‘Të dua shumë”, janë fjalët e Tolgës drejtuar Almedës të cilët së shpejti pritet të bëhen prindër për herë të parë. Për më shumë, shikojeni imazhet.

Read More »

Barcelona-Lyon, publikohen formacionet zyrtare

Champions League kthehet sonte me dy super-ndeshje. Në Stadiumin Olimpik të Lyonit, skuadra franceze është nikoqir i Barcelonës për ndeshjen e parë të 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve. Blaugranët janë favoritë për të kaluar në çerekfinale, mirëpo nuk do ta kenë të lehtë në përballjen e parë si mysafirë. Lyoni është në vend të tretë në tabelë, mirëpo lideri Paris Saint-Germain është shumë përpara me pikë dhe nuk ka konkurrencë në Ligue 1. Katalunasit e kryesojnë kampionatin në La Liga me shtatë pikë më shumë se përcjellësi i parë, Atletico Madrid. Trajnerët Bruno Genesio dhe Ernesto Valverde i kanë përgatitur skuadrat e tyre për këtë përballje. Formacioni startues i Lyonit: Lopes, Dubois, Marcelo, Denayer, Mendy, NDombele, Aouar, Traore, Memphis, Terrier, Dembele. Formacioni startues i Barcelonës: Ter Stegen, Semedo, Pique, Jordi Alba, Roberto, Lenglet, Rakitic, Busquets, Dembele, Messi, Suarez. Ndeshja tjetër e të martës në këtë fazë zhvillohet në Anfield, ndërmjet Liverpoo..

Read More »

Plaçkitja e kishës në Llapushnik, publikohen pamje

Publikohen pamje nga plaçkitja në Llapushnik. Vjedhjet e njëpasnjëshme që kanë ndodhur në fshatin Llapushnik gjatë ditëve të fundit, kanë prekur edhe kishën katolike, “Shën Abrahami”, e cila është thyer dhe plaçkitur. Përveç grabitjes së kishës, gjatë ditës së djeshme, tre shtëpi të këtij fshati janë plaçkitur, ku kryesisht janë vjedhur kafshë. Për plaçkitjen e kishës ka treguar edhe Ismet Sopi, i cili këtë veprim e ka quajtur akt vandal dhe barbar. “Është thyer dhe plaçkitur Kisha Shën Abrahami në Llapushnik. Këto janë fotot e para nga vendi i ngjarjes, kurse të tjerat do të paraqiten pas ekzaminimit policor. Në lagje janë plaçkitur edhe disa shtëpi. Hetimi detaj policor do ndriçojë nëse është thjeshtë një plaçkitje ordinere apo fshihet diçka më tepër rreth kësaj ngjarjeje të shëmtuar”, ka shkruar ai në Facebook.

Read More »

Atalanta-Milan, publikohen formacionet, Gattuso lë jashtë yllin e madh

Atalanta dhe Milan do të luftojnë për vendin e katërt sonte. Atalanta i Gian Piero Gasperinit është në formë mahnitëse dhe kohët e fundit ka mposhtur Juventusin 3-0 në çerekfinale të Kupës së Italisë, janë të pamposhtur në gjashtë raunde të Serie A – duke fituar katër prej tyre – gjatë së cilës ata shënuan 19 gola përcjell ORAinfo. Duvan Zapata kryeson me një numër të jashtëzakonshëm prej 18 golash në 12 paraqitjet e tij të fundit në mes të Serie A dhe Coppa Italia. Gennaro Gattuso duket se e ka gjetur Milanin e tij me formacion 4-3-3, kryesisht në sajë të ardhjes në janar të Paquetá dhe Piatek. Ata mund të kenë kushtuar 70 milion euro të kombinuara, por tashmë po provojnë të jenë të mirë. Piatek ka 23 gola në 25 ndeshje konkurruese këtë sezon mes Genoa dhe Milan, duke përfshirë katër në shumë ndeshje që nga bashkimi me rossonerët. Ai është i rrethuar nga Suso dhe Hakan Calhanoglu, pasi Gattuso refuzon të humbasë besimin në turkun, ndërsa Franck Kessie është kundër klubit të tij ..

Read More »