Home / Tag Archives: reagimi

Tag Archives: reagimi

Icardi jashtë skuadrës në ndeshjen e ardhshme, reagimi i tij shokon të gjithë

Icardi është lënë përsëri jashtë listës së skuadrës për ndeshjen e ardhshme. Situata mes Mauro Icardit dhe skuadrës së Inter nuk po shkon në rrugën më të mirë të mundshme. Argjentinasi i Inter, Icardi, është lënë përsëri jashtë listës së skuadrës për ndeshjen e ardhshme. Kur po flitet shumë për të ardhmen e tij, dhe situata është shumë e nxehtë, kjo gjë vetëm po ndikon për keq në raportet lojtar-skuadër. Këtë e ka ‘konfirmuar’ edhe vet lojtari, i cili ka reaguar për ngjarjet e fundit, me një postim në rrjetin social ‘Instagram’. “Nuk e di nëse ka respekt dhe dashuri nga Inter drejt meje, nga disa njerëz që po marrin vendimet aktualisht” ka shkruar Icardi, transmeton lajmi.net. Lojtari dhe skuadra nuk kanë arritur akoma marrëveshje për rinovimin e kontratës, dhe një gjë e tillë duket se nuk do të ndodh, nisur nga ngjarjet e fundit.

Read More »

Vjen edhe reagimi nga Halil Kastratit

Kastrati po mirëpritet me dashuri e respekt kudo ku e kah po shkon. Halil Kastrati është ndër humanistët më të shquar e më të mediatizuar njëkohësisht. Aktiviteti i tij bamirës ka gjetur mbështetje masive nga të gjitha anët. Kastrati bashkë me shoqatën “Jetimat e Ballkanit” dhe bamirësit anë e kënd trojeve shqiptare dhe Diasporës, kanë kthyer buzëqeshjen tek shumë familje në nevojë. Kastrati po mirëpritet me dashuri e respekt kudo ku e kah po shkon. Kështu e kanë pritur edhe shqiptarët e Zvicrës, të cilët i ka falënderuar përmes këtij postimi, shkruan “Kosovarja”. Kastrati, në foton e fundit të postuar vetëm para dy ditësh, shihet me një buzëqeshje të madhe në fytyrë, teksa është mirënjohës për gjithë solidarizimin dhe besimin që e ka gjetur tek populli. Reagimi i tij më i mirë, padyshim që është kjo buzëqeshje e madhe.

Read More »

Valdrin Sahiti ia lëshon këngën e re të Elvanës vajzës së tij, reagimi i voglushës ju shkrinë

Elvana Gjata është rikthyer me këngën e re. Elvana Gjata para pak minutash e ka publikuar këngën e re “Tavolina e mërzisë” dhe reagimi i vajzës së Valdrinit do ju shkrijë së qeshuri. Këngëtarja Elvana Gjata u rikthye fuqishëm pas një pauze të shkurtër, shkruan lajmi.net. Ajo e ka publikuar këngën më të re me titull “Tavolina e mërzisë”, e cila u pëlqye shumë nga publiku menjëherë pas lasnimit në Youtube. E ritmi i këtij projekti muzikor i ka pëlqyer si duket edhe vajzës së vogël të Valdrin Sahitit e cila bën reagimin epik.

Read More »

Thaçi paralajmëroi dorëheqjen, vjen reagimi i Haradinajt

Ramush Haradinaj i përgjigjet paralajmërimit të Thaçit për dorëheqje. Kryeministri Ramush Haradinaj ka komentuar paralajmërimin e presidentit Hashim Thaçi, se nëse nuk përkrahet nga Kuvendi marrëveshja me Serbinë për bashkimin e Preshevës, do të japë dorëheqje. Haradinaj ka thënë se Kushtetuta nuk lejon të ketë pretendime territoriale. Shefi i ekzekutivit thotë se nuk e di çfarë ka dashur të thotë presidenti Thaçi kur ka paralajmëruar dorëheqjen, sepse Kosova nuk mund të ketë pretendime të territorit të një shteti tjetër, shkruan Express. “Nuk e di në çfarë konteksti e ka shpjeguar presidenti bashkimin e Luginës, por ne me Kushtetutë nuk mund të kemi pretendime për territor të vendeve të tjera dhe as nuk mund të ofrojmë territor për të na njohur Serbia”, ka thënë Haradinaj në konferencën për media. Ai ka shtuar se nëse i kërkohet Kosovës të japë territor në këmbim të marrjes së njohjes nga Serbia. “Nëse duhet të japin territor për të na njohur, atëherë ne mundemi edhe pa marrëv..

Read More »

Fansat ia bëjnë surprizën më të bukur, ja reagimi i Mihrijes

Mihrije Braha është një ndër këngëtaret më të përfolura për vite nga publiku dhe mediat shqiptare. Ajo dhe burri i saj, Naim Abazi ia kanë kontribuar muzikës shqiptare me këngë që janë dëgjuar për vite me nostalgji, përcjell ORAinfo. Që të dy janë tejet aktivë në rrjete sociale dhe bëjnë postime nga më të ndryshmet. E sot, Mihrija ka publikuar një foto ku shihet se fansat ia kanë bërë një surprizë duke ia shkruar emrin asaj dhe Naimit në rërë, e nga gëzimi ajo e ka postuar në Instastory./ORAinfo/

Read More »

U dënua nga FIFA, vjen reagimi i parë nga Chelsea

Chelsea është dënuar rëndë nga FIFA. FIFA sot ka njoftuar se kanë dënuar Chelsean me ndalimin e kryerjes së transferimeve për dy afatet e ardhshme kalimtare, duke gjetur shkelje te skuadra nga Londra në transferimin e lojtarëve të rinj, sidomos tek ata nën moshën 18 vjeçare. Pas vendimit të FIFA-s, Chelsea ka reaguar duke bërë të ditur se do të apelojnë këtë vendim. “Ne kategorikisht hedhim poshtë gjetjet e Komitetit Disiplinor të FIFA-s dhe prandaj do të apelojmë ndaj vendimit”, thuhet në reagimin e parë të skuadrës nga ‘Stamford Bridge’. Me dënimin në fuqi, Chelsea nuk ka drejt blerje deri në verën e vitit 2020.

Read More »

U raportuar se 50 aktivistë kanë dhënë dorëheqje, vjen reagimi i Vetëvendosjes

Gjatë ditës është raportuar se 50 aktivistë kanë dhënë dorëheqje nga Vetëvendosje. Kryesia e Lëvizjes Vetëvendosje – dega në Mitrovicë ka reaguar në lidhje me raportimin se 50 aktivistë të kësaj parti kanë dhënë dorëheqje. Gjatë ditës së sotme Hysni Hasani sipas pretendimeve të tij në cilësinë e kryetarit të Vetëvendosjes në pikën Kçiq i Madh ka konfirmuar dorëheqjen e shumicës dërrmues të aktivistëve. Por, ndryshe po thonë nga Vetëvendosje, të cilët përmes një reagimi zyrtar kanë thënë se Hysni Hasani është ish – aktivist dhe ish kryetar i pikës në Kçiq. Si rrjedhojë Vetëvendosje ka mohuar se 50 aktivistë kanë dhënë dorëheqje. Përmes disa pikave kyçe ata kanë dhënë arsyet se dorëheqje të tilla nuk kanë ndodhur. Madje, se disa nga emrat e përmendur nuk kanë pjesë e Lëvizjes e disa ishin përjashtuar kohë më parë. Reagimi i plotë i Vetëvendosje: Kryesia e Lëvizjes VETËVENDOSJE! – Qendra në Mitrovicë priti me habi postimin e një ish aktivisti, ish kryetar i pikës sonë në Kçiq për “d..

Read More »

Humbja nga Atletico Madrid, vjen reagimi i papritur nga Ronaldo

Juventus është mposhtur me rezultat 2:0 nga Atletico Madrid në kuadër të Ligës së Kampionëve. Edhe pse u mposhtën, Cristiano Ronaldo bëri paraqitje të mirë, mirëpo nuk arriti të lë shenjë në këtë ndeshje. Sulmuesi portugez ka reaguar pas humbjes së mbrëmshme. “Ishte një natë e vështirë. Tani fjala ‘deri në fund’”, ka shkruar Cristiano Ronaldo.

Read More »