Home / Tag Archives: reagimi

Tag Archives: reagimi

Arianën e zë bora në mal, reagimi i saj i papritur

U bë e njohur pasi u martuar me këngëtarin e njohur kosovar, Ermal Fejzullahun. Fjala është për Arianën e cila po vazhdon të jetë pothuajse çdo ditë pjesë e mediave rozë. Ajo është një femër shumë atraktive e cila tashmë është shumë e dashur për publikun, shkruan ORAinfo. Ariana tani ka një numër të madh të ndjekësve, për të cilët ajo është shumë aktive. Sot ajo ka publikuar një foto ku tregon se është duke e shijuar borën në një vend të thellë malor. Kaq bukur po duket vendi ku po qëndron Ariana. /ORAinfo/

Read More »

Shkarkimi i Jose Mourinhos, vjen reagimi i papritur nga Paul Pogba

Rezultatet e dobëta kanë bërë që drejtuesit e Manchester United ta shkarkojnë nga posti i trajnerit Jose Mourinhon. Pas shkarkimit të Jose Mourinhos nga pozita e trajnerit të Manchester Unitedit, ylli i skuadrës angleze, Paul Pogba, e ka tallur portugezin në Tëitter, duke e postuar një fotografi. Pogba dhe Mourinho i kishin prishur marrëdhëniet gjatë këtij sezoni dhe kjo gjë u bë edhe më e dukshme fundjavën e kaluar, kur Mourinho e la atë në stol për 90 minutat e ndeshjes kundër Liverpoolit. “Përshkruajeni këtë”, shkruan Pogba në mbishkrimin e fotografisë, të cilët pas pak minutash e fshiu nga të gjitha llogaritë në rrjetet sociale.

Read More »

Do të përballet me Bayerni, vjen reagimi i papritur i Kloppit

Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp foli në faqen zyrtare të klubit anglez pas shortit të Ligës së Kampionëve dhe pasqyroi ndeshjen e ardhshme të tij kundër Bayern Munich. “Do të jetë e vështirë, ata [Bayerni] janë padyshim një nga pjesët më të larta, për mua është mirë të shkojmë në Gjermani, kemi shumë kohë për t’u përgatitur për lojën dhe shpresojmë se kemi të gjithë lojtarët tanë në dispozicion pastaj, “tha ai. ” Është një Bayern ndryshe nga ai që kam luajtur, të gjithë e dimë stadiumin, atmosfera do të jetë e mrekullueshme, natyrisht që dimë më shumë për futbollin gjerman se çdo ligë tjetër por në fund, djemtë duhet të vendosin GJITHKA në fushë. “Bayern dhe Liverpool janë dy nga klubet më të mëdha të botës, me siguri kanë dominuar ligën gjermane në periudhën më të mirë të futbollit gjerman, por duket se është një kohë e gjatë që kur kam qenë përballur me ta në një ndeshje konkurruese, “përfundoi Klopp./ORAinfo/

Read More »

Vajza në lidhje me djalin e Thaҫit, ky ishte reagimi i Lufti Hazirit kur e mori vesh këtë

Djali i Presidentit të vendin, është pjesë e mediave, më shumë për jetën e tij private. Endrit Thaçi i biri i Presidentit Hashim Thaçi, më shumë se për çka do, flitet për jetën e tij private. Media ia ka identifikuar disa të dashura, të cilat megjithatë nuk janë konfirmuar nga vetë i riu, shkruan “Kosovarja”. Së fundi po flitet se Endrit ka hyrë në lidhje dashurie me vajzën e kryetarit të Gjilanit, Lutfi Haziri, që po ashtu njihet si aktivisti më i zëshëm i “LDK”-së. Endriti është parë nën shoqërinë e Lotinës, vajza e vogël e Lutfi Hazirit dhe Mirvete Bajrami. Lotina ka lindur në kohën e luftës, andaj edhe është pagëzuar me këtë emër. Endrit, djali i vetëm i Presidentit të vendit nuk e ka parë të udhës të thotë diçka në lidhje me pretendimet e medies për një romancë mes tij dhe Lotinës.

Read More »

Pas dy golave ndaj Unitedit, ky ishte reagimi i Xherdan Shaqirit

Shaqiri ka shkëlqyer mbrëmë në ndeshjen kundër Manchester Unitedit. Liverpooli arriti ta mposhtë Manchester United 3-1 në kuadër të xhiros së 17-të në Premierligë. Pas dy super golave me Liverpoolin ndaj Manchester Unitedit, Shaqiri më në fund ka reaguar në rrjete sociale. Futbollisti nga Zhegra i vetëm e mposhti Manchester Unitedin, duke i shënuar dy gola për vetëm shtatë minuta. Dy golat e Shaqirit kanë bërë që Liverpooli sërish të marrë kreun e Premierligës. Shaqiri ka postuar një foto në Instagram nga festa e tij pas golit të parë, ku ka shkruar “Ne jemi Liverpooli”. 27-vjeçari deri tani ka shënuar 5 gola dhe ka bërë 2 asistime në 13 paraqitje në Premierligë për Liverpoolin këtë stinor.

Read More »

Kosovarët e ‘bombarduan’ me komente, vjen reagimi i papritur i Mogherinit

Kosovarët konsiderojnë se u janë bërë shumë padrejtësi nga Bashkimi Evropian. Mbi 12 mijë komente e kanë vërshuar statusin e fundit të shefes së BE-së, Federica Mogherinit, në Facebook, në lidhje me ditën e të drejtave të njeriut. Cili është koncepti i të drejtave të njeriut, ishte një nga mijëra pyetjet që iu bënë Mogherinit në statusin e saj. “Në këtë ditë, 70 vjet më parë, shtetet anëtare të Kombeve të Bashkuara, u bashkuan për ta adaptuar Deklaratën e të Drejtave Universale për të Drejtat e Njeriut’’, kishte shkruar Mogherini. Shqiptarët i janë kundërpërgjigjur menjëherë Mogherinit me komente pothuajse identike: “Ku janë të drejtat e njeriut për Kosovën?”. Këtij vargu komentesh i është bashkangjitur edhe deputetja e PDK-së, Ganimete Musliu. Madje, qytetarët thonë se reagimi i tyre ishte i qëlluar, pasi që Mogherini nuk është paraqitur neutrale në raport me kosovarët. Gëzim Qerimi, njohës i çështjeve të BE-së, ka thënë se Bashkimi Evropian nuk ka pasur arsye për t’ua ndaluar ..

Read More »

Transformimin e FSK-së në Ushtri, ky është reagimi i Turqisë

Me 14 dhjetor të këtij viti, Kosova bëri transformimin e FSK-së në ushtri. Ambasada e Turqisë në Kosovë është deklaruar në lidhje me ligjet e miratuara nga Kuvendi i Kosovës më 14 dhjetor 2018 për transformimin e FSK-së në Ushtri. “Turqia, si vend i Ballkanit dhe anëtar i NATO-s që kontribuon në KFOR dhe FSK, duke marrë në konsideratë ligjet e miratuara nga parlamenti i Kosovës më 14 dhjetor për transformimin e FSK-së në ushtri si një e drejtë sovrane, gjithashtu i konsideron deklaratat nga autoritetet kosovare të përshtatshme që procesi i transformimit, i cili pritet të zgjasë me vite, do të zhvillohet në mënyrë demokratike dhe përfshirëse të të gjitha komuniteteve të Kosovës brenda kornizës kushtetuese, në koordinim me NATO-n dhe në një mënyrë që do të ruajë paqen dhe stabilitetin në rajon”, thuhet në deklaratën e Ambasadës Turke në Kosovë. Tutje thuhet se Turqia, në përputhje me rëndësinë që i jep paqes dhe stabilitetit të rajonit, do e mbështesë vazhdimin e dialogut mes Prishtin..

Read More »

Miratimi i rezolutës nga Kuvendit, vjen reagimi i ambasadorit amerikan

Kuvendi i Kosovës mbrëmë e ka votuar një rezolutë për dialogun me Serbinë. Ambasadori Amerikan në Kosovë, Philip Kosnett, ka përgëzuar lidershipin e parlamentin e Kosovës për miratimin nga ana e Kuvendit të rezolutës për dialogun Kosovë-Serbi si dhe votimin e delegacionit shtetëror në këtë proces. Nëpërnjet një postimi në Tëitter, ambasadori amerikan në Kosovë ka thënë se SHBA do të jetë e përfshirë në dialogun që do të ndërmjetësohet nga BE për arritjen e marrëveshjes gjithëpërfshirëse. Dje Kuvendi me shumicëvotash e aprovoj rezolutën për dialogun të propozuar nga PSD dhe të përkrahurnga koalicioni qeveritarë.

Read More »

Djali ia bën këtë ‘sherr’, reagimi i Patrisit iu lë pa fjalë

Patris Berisha është burri I këngëtares së njohur, Tunës. Ata të dy para një viti janë bërë prindër të një djali që e kanë quajtur, Tian, shkruan ORAinfo. Patrisi dhe Tuna po mundohen që t’ia japin pjesën më të madhe të kohës djalit të tyre. E mbrëmë, Patrisi ka postuar disa video ku shihet Tiani duke luajtur në shtëpi e duke bërë vetëm rrëmujë, por Patrisin nuk e ka shqetësuar kjo dhe vetëm e ka inqizuar./ORAinfo/

Read More »

Kuvendi me Rezolutë për dialog, vjen reagimi i Albin Kurtit

Kuvendi i Kosovës në një seancë të jashtëzakonshe ka miratuar një rezolutë për dialogun me Serbinë. Kryetari i Vetëvendosjes, Albin Kurti ka reaguar ndaj seancës që është mbajtur dje për dialog. Kurti ka shkruar se ende pa u bërë gjashtë orë nga miratimi i tri ligjeve të cilat e bënë Kosovën me Ministri të Mbrojtjes dhe me FSK të avansuar drejt ushtrisë, u mblodhën nënshkrimet për seancë urgjente për normalizim me Serbinë. Kurti ka shkruar se për udhëheqësit më i rëndësishëm është dialogu me Serbinë sesa punësimi, drejtësia, arsimi e buxheti i ri për FSK-në. “Ende pa u bërë gjashtë orë nga miratimi i tri ligjeve të cilat e bënë Kosovën me Ministri të Mbrojtjes dhe me FSK të avansuar drejt ushtrisë, u mblodhën nënshkrimet për seancë urgjente për normalizim me Serbinë. Punësimi e drejtësia, arsimi e shëndetësia, buxheti i ri për FSK-në, të gjitha këto presin, ama dialogu me Serbinë është çështje urgjente, thanë mbrëmë! Kush donte ta zvogëlonte entuziazmin popullor për ushtrinë në K..

Read More »