Home / Tag Archives: ronaldos

Tag Archives: ronaldos

Ky lojtar i Real Madridit ja pa hajrin largimit të Ronaldos

Sulmuesi i Real Madrid Karim Benzema është në formën e jetës së tij. Francezi është duke shënuar shumë gola pas largimit të Cristiano Ronaldos. Benzema në një invetrivstë për L’Equipe thotë se me herët lunte me shumë për të shënuar Ronaldo. “Para tentoja të luaja vetëm për Cristiano, gjithmonë u përpoqa ta ndihmoja atë të shënonte sa më shumë gola të jetë e mundur. Tani luaj për veten time”, tha ai për L’Equipe, përcjell ORAinfo. Benzema tashmë ka shënuar 20 gola në 40 ndeshje deri tani këtë sezon. Në dy sezonte e fundit me Cristiano Ronaldon, Benzema arriti të shënojë 12 gola në 47 paraqitje. /ORAinfo/

Read More »

Zbulohet fajtori i vetëm për largimin e Ronaldos nga Real Madrid

Është zbuluar fajtori i vetëm për largimin e Cristiano Ronaldos nga Real Madrid. Ish presidenti i Real Madridit, Ramon Calderon, vazhdon ta akuzojë Florentino Perezin, si personin e vetëm fajtor për largimin e Cristiano Ronaldos nga ‘Santiago Bernabeu’. 34 vjeçari pas nëntë viteve qëndrim te Real Madrid, është larguar verën e kaluar për t’iu bashkuar Juventusit në Serie A. Gjatë qëndrimit te Real Madrid, Cristiano Ronaldo ka thyer pothuajse të gjitha rekordet e klubit, duke qenë njeriu kryesor në sukseset e tyre në Ligën e Kampionëve. “Florentino Perez është fajtori i vetëm për largimin e Ronaldos”, ka deklaruar Calderon, përcjell ‘lajmi.net’. Sipas pretendimeve të Calderon, Perez ka refuzuar rritjen e pagës për Cristiano Ronaldon, pavarësisht triumfit të tretë radhazi në Ligën e Kampionëve në tre vitet e fundit.

Read More »

Ronaldos i bëjnë tifozët diҫka që nuk e priste

Ronaldo po zhvillon ndeshjen e parë të 1/8 së finales së Ligës së Kampionëve kundër Atletico Madrid. Si ish një lojtar i Real Madridit, Ronaldo ka qenë cak i shumë fishkëllimave të tifozëve vendas. Por, 34 vjeçari nuk ka hezituar t’u përgjigjet, duke i ngritur pesë gishtat e dorës. Pesë gishtat e dorës së portugezit, kanë kuptimin e pesë titujve të Ligës së Kampionëve që ai i ka fituar në karrierë.

Read More »

Lajmi i DITËS! Perez gjen zëvendësuesin e Ronaldos

Real Madrid nuk kanë hequr dorë nga shpresat e tyre për të nënshkruar me Jotën nga Benfica, raporton As përcjell ORAinfo. Gjigandët spanjollë e shohin sulmuesin 19-vjeçar si zëvendësues të Cristiano Ronaldos dhe po përpiqen ta joshin atë. Pasi ka hedhur poshtë një ofertë prej 18 milionë eurosh nga Madridi, Benfica po përpiqet ta lidhë atë me një marrëveshje të re me një klauzolë lirimi prej € 120m (£ 104m / $ 136m), por ai nuk dëshiron ta ripërtërijë atë si ai më parë dhe do të drejtojë drejt kryeqytetit spanjoll./ORAinfo/

Read More »

Piatek ia bën “bajat” futbollin Cristiano Ronaldos

Shumë shpresonin se Krzysztof Piątek, arriti në fund të janarit në Milan, mund të përmirësojë performancën e kuqezinjve, sidomos të bëjë më mirë se Gonzalo Higuain. Polaku u ble për 35 milionë euro nga Genoa, u vu në punë menjëherë dhe po shkon përtej pritjeve: 6 gola të shënuar në pesë ndeshje performancë e jashtëzakonshme përcjell ORAinfo. Statistikat e Piątek janë vërtetë për zili, aq më tepër kur ka veshur fanellën e Milanit Madje polaku ka kaluar edhe Cristiano Ronaldo, dytë kanë shënuar një rrjet çdo 108 minuta, por në janar të ish- ylli i Krakow ka arritur edhe të tejkalojë CR7: që nga sulmuesi i AC Milan ka shënuar një gol çdo 60 minuta të lojës, diçka me të vërtetë e çmendur./ORAinfo/

Read More »

Bomba amerikane “çmendet” pas Cristiano Ronaldos

Zhoselin Kano, modelja amerikane me më shumë se 11 milionë ndjekës në “Instagram” ka zbuluar preferencat e saj për sa i përket futbollit. Ajo ka rrëfyer se është një fanse e çmendur e Cristiano Ronaldos, madje deklaron se kalon orë të tëra duke ndjekur videot e yllit portugez. Duke qenë …

Read More »

Nëna e Ronaldos mbron fort te birin e saj

Nëna e yllit të futbollit, Cristiano Ronaldo, është shprehur në mbrojtje të djalit të saj pas akuzave për përdhunim që rëndojnë mbi të. Dolores Aveiro tha se ka besim tek Ronaldo duke theksuar: ‘E njoh mirë djalin tim.’ Nëna e katër fëmijëve tha se Kathryn Mayorga që akuzon të birin e saj, nuk shkoi në hotelin e tij për të luajtur me letra, duke nënkuptuar kështu që askush nuk e ka detyruar të kryej marrëdhënie me Ronaldon. Mayorga akuzon Ronaldo se e ka përdhunuar në një hotel në Las Vegas në vitin 2009, por futbollisti i Juventusit e ka refuzuar fort diçka të tillë. Gjithashtu, ish-modelja është shprehur se e detyruan të nënshkruajë një marrëveshje prej 300 mijë paund në mënyrë që ajo të heshtë. J.K The post Nëna e Ronaldos mbron fort te birin e saj appeared first on Gazeta Shqiptare Online.

Read More »

Zi në familjen e Ronaldos, humb jetën personi i familjes

Në moshën 70 vjeçare ka ndërruar jetë babai i të dashurës së Cristiano Ronaldos, Georgina Rodriguez. Jorge Eduardo Rodriguez Gorjon, ish-trajner futbolli, prej kohësh vuante nga një sëmundje e rëndë, trasnmeton Metro. I dënuar për trafik dro ge me 10 vjet, babai i të fejuarës së Ronaldos ndërroi jetë në Argjentinë, duke mos i bërë dot më ballë sëmundjes. Dy vite më parë ai pësoi ishemi në tru, por gjendja e tij shëndetësore u përkeqësua me kalimin e kohës. Georgina Rodriguez ishte këtë javë në Buenos Aires, por nuk dha detaje për arsyet e vizitës së saj.

Read More »

Ronaldos ia sheh “sherrin” ky futbollist

Menaxheri i Juventusit, Massimiliano Allegri ka pranuar se Paulo Dybala shënon gola më pak për shkak të pranisë së Cristiano Ronaldos përcjell ORAinfo. Allegri ka dhënë një deklaratë përpara ndeshjes së Serie A kundër Chievo nesër dhe ai është pyetur për Dybala. Allegri beson se Argjentinasi shënon më pak gola për shkak të Ronaldos. “Ai është një lojtar i rëndësishëm për ne. Ai ka shanse shënimi , ai gjithmonë ka pasur ato raste. Ne gjuajmë në shënjestër para kryesisht për shkak të Ronaldos. “Paulo mund të përmirësohet, të gjithë duhet të bëjnë një hap pak përpara “, ka thënë Allegri./ORAinfo/

Read More »