Home / Tag Archives: shikoni

Tag Archives: shikoni

Tayna humaniste, shikoni çfarë veprimi ka bërë (Foto)

Tayna humaniste, shikoni çfarë veprimi ka bërë

Reperja Tayna ka pranuar një sfidë nga një humorist për të bërë humanizëm dhe pasi ka bërë këtë ajo ka nominuar të gjithë reperët e tjerë Është njëra prej reperëve më të kërkuara në Kosovë për momentin. Tayna sot ka bërë një gjest interesant dhe ka ftuar shumicën e reperëve …

Read More »

Gruaja e Abid Jasharit kthehet kundër vëllaut, por shikoni ҫfarë bëri ai tani

Privimi nga jeta i 34 vjeҫarit ishte një ngjarje që tronditi të gjithë. Që kur humbi jetën Abid Jashari, bashkëshortja e të ndjerit është kthyer kundër vëllait të saj, Baki Shkodrës, duke e fajësuar atë se e ka shtyrë djalin e tij, Besnikun, t’ia privonte nga jeta burrin. Ndërkaq, për T7, Baki Shkodra ka dhënë një version tjetër. Selvie Shkodra – Jashari po qëndron te shtëpia e kunatit, ku po pret njerëzit që vinë ta shohin për vdekjen e bashkëshortit. Djali i vëllait të saj, Besnik Shkodra, u vetëdorëzua në Polici, duke e pranuar se e ka kryer krimin. E Selvia po e fajëson vëllain e saj, pra babin e Besnikut, se e ka shtyrë Besnikun t’ia privoi nga jeta burrin. Ditë më parë Baki Shkodra tha se do ta ndihmonte motrën e tij të vejë me tre fëmijët e saj. Selvia thotë se nuk merr ndihmë nga vëllai i saj, pasi ai është shkak pse humbi jetën Abid Jashari. “Babën e fëmijëve të mi e kam shti në dhe prej gojës së tij. Nuk munet fmija e mi me hongër prej tij. Normal krimin e ka kry djali ..

Read More »

Një vjehërr si Nera do ta donte ҫdo nuse, shikoni ҫfarë bën për rejën e saj

Nera Fejzullahu është gruaja e ikonës së këngës shqipe, Sabri Fejzullahut. Ata së bashku me familjen e tyre, përbëjnë një ndër familjet më të përfolura shqiptare, shkruan ORAinfo. Pavarësisht moshës, Nera është tejet aktive në rrjete sociale dhe vazhdimisht poston fotografi nga më të ndryshmet. Sot përmes një postimi ajo ka publikuar një foto në të cilën shihet Ariana. “Princesha ime”- e ka quajtuar ajo rejën e saj./ORAinfo/

Read More »

Po mungon tek PSG, por shikoni ҫfarë është duke bërë Neymari

Neymari është lënduar, por duket se kjo gjë nuk po i pengon shumë. Neymar po i mungon skuadrës së Paris Saint Germain për më shumë se një muaj, si pasojë e një lëndimi në këmbë. Braziliani e kishte të pamundur ta ndihmonte skuadrën e tij edhe në Ligën e Kampionëve, kundër Mancehster United, por po kalon një kohë të mirë në vendlindjen e tij. Neymar ka praktikuar ‘nxitësin e turmës’ në një karnaval të mbajtur në Brazil. Tuchel kishte thënë se është koha që Neymar të kthehet në Paris, por braziliani kaloi mbrëmë një kohë të mirë në Salvador, Bahaia, në lindje të Brazilit, në një karnaval. Ai u pa afër një biondine të bukur, dhe nën mbrojtjen e katër “bodyguardëve”. Më poshtë lajmi.net ua përcjell fotografitë ku shihet Neymar duke festuar.

Read More »

Keni bërë plane për ditën e sotme!? Së pari shikoni motin

Me shi apo me diell!? Mësoni se si do të jetë moti në vendin tonë. Moti sot në Kosovë do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe më i freskët me erë të dobët deri mesatare veriore. Temperatura e mëngjesit do të lëviz prej minus katër deri katër gradë, ndërsa ajo e ditës do të jetë në interval prej pesë deri 15 gradë Celsius. Nga e hëna sërish do të mbizotërojë mot stabil dhe më i ngrohtë me erë kryesisht jugperëndimore. Nga e marta në juglindje temperatura do të tejkalojë 20 gradë.

Read More »

U turpëruan nga Barca, shikoni çfarë thotë Carvajal

Carvajal flet pas humbjes. Daniel Carvajal ka befasuar me deklaratën e tij pas ndeshjes, e cila mund të shkojë edhe si mesazh për shokët e skuadrës. Pas fitores minimale të Barcelonës, që është fitorja e dytë brenda një jave në ‘Bernabeu’, Carvajal është shprehur i shqetësuar, madje ka ndjerë edhe turp. “Ne nuk na pëlqen të humbin në shtëpi. Barcelona nuk po ndihet e shqetësuar këtu, dhe ne ndihemi të turpëruar se si rivali kryesorë vjen në shtëpinë tonë dhe fiton ndaj nesh” ka thënë mbrojtësi spanjoll transmeton lajmi.net. Carvajal në këtë takim u ndëshkua me karton të verdh, pasi e lëshuan nervat pas vendimeve të gjyqtarit, që sipas tij nuk ishin të duhura.

Read More »

Shikoni kush po kthehet për Milanin

Mattia Caldara u kthye në fushë për triko Milanin, megjithëse për ekipin e të rinjve, pas pesë muaj e gjysmë në tryezën e trajtimit. Ish mbrojtësi i Atalanta nuk kishte luajtur që nga 20 shtatori, kundër Dudelange në Europa League, përcjell ORAinfo. Ai kishte humbur shumë nga sezoni me probleme muskulare, pastaj pësoi një lezion të pjesshëm të tendinit në tetor. Caldara nuk u inkuadrua në 11’shen e ekipit të sotëm Milan Primavera këtë mëngjes, një hap i parë standard drejt rimëkëmbjes së plotë. Tani që Andrea Conti është kthyer në ekipin e parë, ai shpreson se ish-shoku e ekipit të Atalanta Caldara mund të bashkohen me të së shpejti. /ORAinfo/

Read More »