Home / Tag Archives: shperthen

Tag Archives: shperthen

Shpërthen zjarri në një ndërtesë, ka edhe viktima

Zjarr në një ndërtesë në Stamboll. Shkaku i zjarrit mbetet i panjohur, ndërsa ekipi i zjarrfikësve ende punon në terren. Gjatë zjarrit në një ndërtesë pesë katëshe në qarkun historik Beyoğlu të Stambollit katër persona kanë humbur jetën, ndërsa një tjetër është lënduar, theksuan burime të sigurisë, raporton Anadolu Agency (AA). Shkaku i zjarrit mbetet i panjohur, theksoi një burim në kushte anonime për shkak të kufizimeve për të folur në media. Ekipi i zjarrfikësve ende punon në terren.

Read More »

Kaq shumë është shëndoshur Nora, po ‘shpërthen’ në fustan të bardhë

Nora Istrefi është këngëtarja nga Prishtina që u bë e njohur në publik që në daljen e saj të parë në skenë. Përveç me muzikën që e publikon, Nora karakterizohet edhe me pamjen shumë tërheqëse dhe paraqitjet plot stil, shkruan ORAinfo. E këtë e shohim në fotot që i poston pothuajse çdo ditë ne rrjete sociale. Sot ajo ka publikuar një foto në fustan të bardhë, ku po duket shumë e shëndoshë./ORAinfo/

Read More »

Kapen keq motrat, Marina shpërthen ndaj Luanës

Duket se nervat e Marinës kanë arritur një cak të ri. Mesa duket Luana Vjollca e ka vendosur që me pushimet e saj të çmendë të gjithë fansat, por ajo që po e vuan më shumë këtë fakt është motra e saj, Marina. Një mori komentesh ka nisur midis dy motrave, pasi ajo la pushimet në dëborë me familjen për të shkuar drejt detit, me partnerin e saj. Gjithçka nisi nga një koment i Marinës: “E ke block nga unë” dhe që prej asaj dite zënkat nuk kanë ndaluar. Por, mesa duket nervat e Marinës kanë arritur një cak të ri: “E teprove moooj” – shkruan motra në komente, ndërsa Luana ja kthen vetëm qeshura. Ndërkohë shihet se tashmë në debat ka ndërhyrë edhe Jonida Shehu: “Seriozisht jam me @marina_vjollca e ke tepru”, ndërsa moderatorja i kthehet: “haahahah shpirt ti je me mua”. Mendojmë që vajzat duhet t’i japin fund këtyre zënkave. Të paktën Luana nuk u tregua e tillë, kur Marina ishte në Amerikë me Getoarin.

Read More »

‘Shpërthen’ Granit Xhaka, kapet keq me futbollistin serb

Arsenal ka fituar 3:0 në përballjen e dytë ndaj BATE Borisovit në “Emirates”, për t’u kualifikuar në mesin e 16 skuadrave më të mira në Europa League. Në këtë ndeshje kanë shkëlqyer dy shqiptarët, Shkodran Mustafi dhe Granit Xhaka. Xhaka, që asistoi te goli i Mustafit, u vlerësua si më i miri i ndeshjes me notën më të madhe (8.9), kurse Shkodrani i treti me notën më të mirë (7.9), aq sa Henrikh Mkhitaryan. Xhaka gjithashtu asistoi edhe te goli i shënuan nga Sokratis, për të kompletuar një super ndeshje, që u pasua me një fjalosje në fund, shkruan Express. Në minutat e fundit, Xhaka pati një kacafytje me serbin e BATE-s, Bojan Dubajic, pasi ky i fundit ndërhyri ashpër në mbrojtësin, Nacho Monreal. Kjo i pengoi mesfushorit shqiptar, që u vërsul menjëherë drejt serbit. Megjithatë, gjakrat u qetësuan shpejt dhe gjyqtari përfundoi takimin.

Read More »

‘Shpërthen’ Big Mama, shfaqet më joshëse se kurrë

Big Mama është këngëtarja shqiptare nga Maqedonia që me dukjen dhe zërin e veçantë qysh në fillim u bë shumë e njohur për publikun. Ajo në vitet e fundit u përfol shumë sidomos pas ndërhyrjes së saj në trup duke humbur kështu peshën e tepërt, shkruan ORAinfo. Big Mama është edhe shumë aktive në rrjete sociale e sidomos në Instagram ku na njofton me të rejat rreth jetës së saj. E sot, ajo ka postuar një foto ku shihet se ka shkuar në Nju Jork, e me këtë pamje s’e kemi parë ndonjëherë./ORAinfo/

Read More »

Kaltrina po ‘shpërthen’ nga kilogramët në ditët e fundit të shtatzënisë

Kaltrina Mikushnica është moderatorja e njohur dhe një ndër më të pëlqyerat për momentin nga publiku shqiptar. Ajo tani është e martuar dhe është në pritje për të lindur vajzën e saj të dytë, shkruan ORAinfo. Moderatorja është shumë aktive në rrjete sociale ku bën postime nga më të ndryshmet. Sot ajo ka publikuar një foto në të cilën duket se është shëndoshur shumë./ORAinfo/

Read More »

Daçiq shpërthen ndaj Gjermanisë dhe Britanisë së Madhe për përkrahjen ndaj Kosovës

Kryediplomati serb Ivica Daçiq është shprehur i inatosur për prkahrjen që po e ofrojnë Gjermania dhe Britania e Madhe për Kosovën, duke thënë se këto shtete kanë qenë tradicionalisht kundër Kosovës. Daçiq, ka thënë sot se janë krijuar të gjitha kushtet për një kompromis ndërmjet Kosovës dhe Serbisë që do të marrë garancinë e ndërkombëtarëve, megjithatë ai thotë se Prishtina nuk dëshiron një marrëveshje duke bllokuar kështu vazhdimin e dialogut. “Në këto momente askush nga ndërkombëtarët nuk e di se çfarë do të ndodh, përderisa përfaqësuesit e Prishtina prezantojnë qëndrime të ndryshme dhe deklarata të ndryshme”, ka thënë kreu i diplomacisë serbe. Ai gjithashtu ka folur edhe për raportet ndërmjet Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Republikës së Kosovës, duke thënë se janë në nivelin më të ulët, shkaku i refuzimit për heqjen e taksës. Dacic ka shtuar se komuniteti ndërkombëtar e ka kuptuar se nuk mund të vazhdohet dialogu pa u larguar pengesat. “Ata e kanë kuptuar tani, dhe situat..

Read More »