Home / Tag Archives: shqiptar

Tag Archives: shqiptar

“U zhduk” pasi u martua me shokun e tij, “bëhet i gjallë” prezantuesi shqiptar e tregon se ku po e shijon jetën bashkëshortore (Foto)

“Bëhet i gjallë” prezantuesi shqiptar. Dikur ka qenë një nga prezantuesit e Top Channel, në emisionin rinor të pasdites. Mishel Rrena i dha fund beqarisë pak kohë më parë duke u martuar me një mashkull. Ai kishte pranuar hapur orientimin e tij seksual dhe pasi u largua përfundimisht nga Shqipëria, …

Read More »

Dikush po vjedh para në emër të këngëtarit shqiptar (Foto)

Artisti shqiptar ka ndarë me ndjekësit e tij një ‘alarm’. Ditën e djeshme këngëtari i njohur Sidrit Bejleri me anë të një postimi në Facebook ka lajmëruar se dikush ka hapur një llogari të rreme në emër të tij dhe kërkon para për bamirësi. Këngëtari ka shkruajtur në Facebook: ‘URGJENTE! Përshëndetje …

Read More »

Ekspozita “The Donald”, piktori shqiptar i frymëzuar nga presidenti Trump

Duke përdorur një armë të bërë me qindra dollarë, duke u përballur me Barack Obamën apo duke sfiduar George Sorosin, Donald Trump është heroi i një shfaqjeje artistike të një piktori shqiptar i cili e konsideron presidentin amerikan një “idhull”. Artisti 61-vjeçar, Avni Delvina, thotë se puna është përgjigjja e tij ndaj reagimit gjerësisht negativ të mediave ndërkombëtare ndaj qasjes joortodokse të presidentit republikan në politikë. “Është produkt i dy viteve punë nga zemërimi i fortë për sulmin kundërshtues që i është bërë Trump”, tha Delvina për AFP, duke e përshkruar yllin e mëparshëm të realitetit televiziv dhe manjatin e pasurive të paluajtshme si një “shpirt të lirë”. Ekspozita e artit në Tiranë, me titull “The Donald”, përmban rreth 50 piktura të frymëzuara nga Trump, duke përfshirë edhe Zonjën e Parë Melania Trumo në vend të Mona Lisa. I pyetur për pëlqimin e tij ndaj Trump, Delvina citon një thënie të George Orwell: “Në një kohë mashtrimi pohimi i së vërtetës është një ak..

Read More »

Ky shqiptar pritet të zgjidhet kryetar në Kuvendin e Turqisë

Mustafa Shentop është deputeti I Patrisë AK për Stambollin dhe që së shpejti po pritet të bëhet kryetar I Kuvendit të Turqisë. Shentop është i lindur më 6 gusht 1968 në qytetin perëndimor të Turqisë, Tekirdag, është nga një familje me prejardhje shqiptare, mëson Almakos. Ai, pritet të dielën të garojë për kryeparlamentar, ndërsa në 2 raundet e pare nevojiten 401 vota nga gjithsej 600. Në rast se zgjedhja shkon në raundin e tretë, nevojitet shumicë e thjeshtë, ose 301 vota. Siç përcjell Almakos kundër kandidatë janë, Engin Altay nga Partia opozitare Republikan Popullore (CHP), ndërsa Partia e Lëvizjes Nacionaliste (MHP) ka njoftuar se do të mbështesë kandidatin e Partisë AK. Serpil Kemalbay Pekgozegu nga Demokratike e Popujve (HDP), si dhe Imam Huseyin Filiz nga partia IYI.

Read More »

Meda del përkrah futbollistit të njohur shqiptar

Mehdin Përgjegjaj është këngëtari që në publik njihet me emrin artistik, Meda. Ai është një ndër këngëtarët më të kërkuar në dasma dhe ngjarje festive familjare. Meda është një nga këngëtarët më të dashur për publikun. Ai deri më tani ka sjell një numër të madh të projekteve por nuk i lë anash as mbrëmjet dhe koncertet e shumta që ka, shkruan lajmi.net. Së fundmi, Meda ka publikuar një imazh pranë futbollistit shqiptar, Granit Xhaka që mbase janë takuar në një nga mbrëmjet e këngëtarit. Nga ana tjetër, Graniti jeton dhe vepron në Zvicër prej vitesh i cili shquhet mjaft shumë për talentin që ka në futboll. Duhet theksuar se, Granit Xhaka aktualisht është duke luajtur për skuadrën e Arsenal.

Read More »