Home / Tag Archives: shqiptare

Tag Archives: shqiptare

Këngëtarja shqiptare mbledh paratë me fshesë (Foto)

Shqiptarët në amerikë hedhin para në tokë gjatë mbrëmjes me këngëtarët e njohur. Këngëtarja shqiptare, Big Mama dhe kolegu i saj Robert Berisha kanë mbajtur një koncert për shqiptarët që jetojnë në New Jersey të Amerikës. Këngëtarët duken se kanë krijuar vërtetë atmosferë për të ftuarit pasi kanë fituar aq …

Read More »

Almeda dhe Çenari dalin së bashku, nuk e besoni sa kilogramë ka shtuar bukuroshja shqiptare

Almeda dhe Tolga, janë çifti më i përfolur aktualisht. Almeda Abazi është në prag të lindjes së fëmijës së saj të parë me bashkëshortin, Tolgahan Sayisman. Çifti i njohur, duket ditët e fundit të pritjes së ëmbël po i shijojnë pafund në shoqëri të njëri-tjetrit, shkruan Indeksonline. Almeda a publikuar një imazh të ri në llogarinë e saj në ‘Instagram’ ku u shfaq së bashku me aktorin e njohur turk derisa të dy dukeshin për mrekulli. Ajo çfarë vërhet janë kilot e tepërta te Almeda. Fotografia ishte e shkrepur në Stamboll atje ku çifti jetojnë dhe veprojnë.

Read More »

Këta ishin tifozët shqiptarë që i dhanë “zemër” Milanit mbrëmë në “San Siro”

Milan aktualisht po kalon nëpër formë të mrekullushme. Duket që sulmuesi polak i Milanit, Krzysztof Piatek, ka bërë për vete edhe tifozë të shumtë kosovarë. Piatek vazhdoi serinë fantastike të golave edhe ndaj Empolit, ku tani numëron shtatë gola në gjashtë ndeshje për Milanin. Pas kësaj ndeshje ku ai shënoi dy gola, Milan TV, ishte jashtë dyerve të stadiumit për të intervistuar tifozët rosonerë. Pjesë e të intervistuarve ishin edhe disa tifozë kosovarë që jetojnë në Itali, të cilët kishin qenë brenda stadiumit për ta shikuar skuadrën e tyre të zemrës. Drilon Racaj, Kushtrim Racaj, Arjon Racaj, Qëndrim Racaj, Drin Racaj dhe Albion Racaj nga Klina, u intervistuan nga gazetarja e televizionit zyrtar të klubit dhe u shprehën mjaft të lumtur me paraqitjen që skuadra dha në fushë. Në vazhdim ju sjellim një pjesë të intervistës që ata dhanë për Milan TV. Gazetarja: “Pershendetja djema. Çfare po beni? Po gjuan me pistolete sikurse Piatek? Driloni: “Sigurisht. Eshte garanci e shtuar. M..

Read More »

Ndodh edhe kjo, 100 pasaporta shqiptare janë vjedhur në Greqi

Vidhen 100 pasaporta shqiptare. Ministria e Jashtme e Shqipërisë ka reaguar pas skandalit me humbjen e 100 pasaportave shqiptare që po transportoheshin në Greqi me një automjet me targa diplomatike. Në një komunikatë për mediat, Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme ka shpjeguar të gjithë itinerarin e transportit të pasaportave, ndërkohë që ka theksuar se pako e pasaportave u vodh nga makina e konsullit të Përgjithshëm të Republikës së Shqipërisë në Janinë, Pervin Gjikuria. Sipas MPJ-së, në datë 13 shkurt, pasaportat e prodhuara nga kompania ALEAT po transportoheshin drejt Greqisë të ambalazhuara jo në përputhje me praktikat e rregullta të transportimit të pakove diplomatike. “Nisur nga ky fakt autoritetet doganore greke, në pikën e kalimit kufitar të Kakavijës, kryen verifikimin e rastit dhe bllokuan pakon me të cilën transportoheshin pasaportat. Pako me pasaportat shqiptare u zhbllokua pas verifikimit të tyre dhe takimit të përfaqësuesve të Konsullatës së Përgjithshme të RSH-..

Read More »

U tha se është në lidhje me këngëtaren shqiptare, Hakan befason me deklaratën e fundit

Edhe në jetën e tij private, Hakan Calhanoglu është kthyer në paqe. Sot, mesfushori turk botoi një post Instagram kushtuar ditëlindjes së gruas së tij përcjell ORAinfo. “Ju jeni gruaja më e fortë dhe më frymëzuese që kam takuar ndonjëherë. Unë nuk mund të pres që ti të jesh mamaja më e mirë në botë për princin tonë të vogël, të dua shumë ditëlindje të lumtur”, shkroi ai. Sulmuesi i Rossonerëve shënoi golin e tij të parë në kampionat që nga maji 2018, dhe me siguri ai u tregua i rëndësishëm, pasi ai frymëzoi skuadrën e tij për një fitore 3-1./ORAinfo/

Read More »