Home / Tag Archives: transferohet

Tag Archives: transferohet

Vjen lajmi “bombë”, ja ku po transferohet Griezmann

Antoine Griezmann do të largohet nga Atletico Madrid për t’u bashkuar me klubin tjetër të Jose Mourinho. Francezi duket se do t’i japin fund sezonit bosh, pasi skuadra e Diego Simeone u rrëzua nga Evropa dhe tani Barcelona që udhëhoq garën për titullin në La Liga, përcjell ORAinfo. Tani, ish-menaxheri …

Read More »

Bomba e ditës: Paul Pogba po transferohet në Real Madrid

Paul Pogba pritet të largohet nga Manchester United në afatin e verës. Agjenti i Paul Pogbës, Mino Raiola, është në bisedime me drejtuesin e Real Madridit për mundësinë e transferimit të klientit të tij gjatë verës. Raiola ia ka vënë disa kushte të mëdha madrilenëve. Gjatë kohës kur ishte me …

Read More »

Lajm “bombë” nga Italia, ja ku po transferohet Lukaku

Inter shpreson se ata mund ta përdorin Mauro Icardi si pjesë e një marrëveshje për të joshur Romelu Lukaku nga Manchester Unitedit përcjell ORAinfo. Mirror pretendon se ylli i Belgjikës ka qenë një objektiv i gjatë i skuadrës së Serie A, të cilët shpresojnë se largimi i tyre do të jetë i mjaftueshëm për të folur me ekipin e Premierligës në mënyra të ndara me 25-vjeçarin, i cili nuk ka një formë siç pritej në Old Trafford./ORAinfo/

Read More »

Zbulohet: Për kaq milionë euro Icardi do të transferohet te Reali

Mauro Icardi pritet të transferohet te Real MAdrid, për më pak se 100 milionë euro. Problemet mes Interit dhe Mauro Icardit po vazhdojnë. Derisa Inter po deklarohet se sulmuesi argjentinas po vuan nga një lëndim, 26 vjeçari vazhdon të ngjallë dyshime me reagimet e fundit, duke kërkuar ‘liri’. Prishja e Interit me Icardin ka nisur nga deklaratat e gruas së tij në lidhje me rinovimin e kontratës, ndërsa gjithçka ka ‘shpërthyer’ pas marrjes së shiritit të kapitenit, i cili pastaj iu dha portierit Samir Handanovic. Kjo situatë e krijuar dhe rrjedha e saj japin përshtypje se largimi i Icardit nga Inter do të ndodh gjatë afatit kalimtar veror. Janë disa skuadra që do të kërkojnë transferimin e tij, por Real Madrid mund të rrëmbejë argjentinasin, duke e ditur interesimin e tyre të gjatë. Është Marca që shkruan konkretisht për këtë transferim, duke potencuar se Real Madrid mund të transferojë Icardin për një çmim më të mirë se 100 milionë euro.

Read More »

U KRY! Ja ku po transferohet Rodriguez

Manchester United dhe Liverpool janë në mesin e klubeve me interes të madh në James Rodriguez . Nëse Bayern Munich nuk do të marrë opsionin e tyre për të blerë atë pas dy viteve të huazimit nga Real Madridi, dy ekipet janë të gatshme për kolumbianin përcjell ORAinfo. Të dy skuadrat e Premierligës kanë qenë të lidhur me transferimin e kolumbianit në të kaluarën dhe mund të shkojnë kokë më kokë për shërbimet e tij këtë verë./ORAinfo/

Read More »

“Tërmet” te Milani, ja ku po transferohet Cutrone

Sipas asaj që është raportuar në javët e fundit, sulmuesi i Milanit, Patrick Cutrone, mund të largohet nga klubi në verë. Agjenti i Cutrone, i pyetur nëse do të qëndrojë përpara në Milan, tha “Ne do të shohim”, duke shtuar karburant për zjarrin spekulativ që sulmuesi italian mund të largohet nga klubi përcjell ORAinfo. Që nga ardhja e Krzysztof Piatek, Cutrone ka pasur më pak rol për të luajtur në Milan . Torino ka ndjekur Cutrone për disa kohë dhe mendohet se klubi do të jetë ndër të parët që nënshkrimi i tij të vijë në verë. /ORAinfo/

Read More »

U kry, James Rodriguez po transferohet të gjiganti evropian

James Rodriguez prite të largohet nga Bayern Munich gjatë afatit të verës. Raportohet se Liverpool dhe Juventus po synojnë nënshkrimin me Rodriguez, shkruan Calciomercato, përcjell ORAinfo. Kjo pasi Bayern Munich nuk e ka ndërmend të blejë kartonin e lojtarit nga Real Madrid për 42 milionë euro. James është i vendosur të kthehet në Bernabeu në fund të sezonit, por qëndrimi i tij në Spanjë nuk do të jetë afatgjatë. Raportohet se Juventusi dhe Liverpool janë në garë për t’i blerë shërbimet e lojtari kolumbian, dhe agjenti i James, Jorge Mendes, besohet të ketë ofruar klientin e tij te Juventusi, duke injoruar kështu Liverpoolin. /ORAinfo/

Read More »

Lamtumirë Real Madrid! Ja ku po transferohet Isco

Një yll i madh pritet të largohet nga Real Madrid. Mesfushori spanjoll, Isco Alarcon ka vendosur të ndërpresë lidhjet e tij me Real Madridin dhe kjo ka alarmuar Manchester Cityn. Isco ka mbetur zgjidhje e dytë apo e tretë këtë sezon nën të dy trajnerët, Santiago Solari dhe paraardhësi i tij Julen Lopetegui dhe kjo po e zhgënjen. Isco, 26 vjeç, pritet të shtyjë për një lëvizje në Angli në drejtim të Ligës Premier, ku e duan disa skuadra.

Read More »

Bëhet “nami”, ja ku po transferohet Pato

Ish-ylli i Milanit,Pato nuk dëshiron të qëndrojë më në Kinë. Sipas raporteve të fundit të SportMediaset, Pato ka dorëzuar një kërkesë transferimi në Tianjian Quanjian, duke kërkuar të fillojë një aventurë të re te një klub të ri përcjell ORAinfo. Megjithatë, ylli braziliani nuk ka pranuar të kthehet e të jetë pjesë e Milanit, të paktën kështu thonë mediat. Në fakt, ish sulmuesi i Rossonerëve ka vendosur të kthehet në Brazil, saktësisht te ekipi i Santos./ORAinfo/

Read More »