Home / Tag Archives: transferohet

Tag Archives: transferohet

“Bomba” e mbrëmjes: Moratta po transferohet te Milani

Alvaro Morata mud të bëhet transferim ë i ri i Milanit. Agjentët e Milanit tashmë kanë nisur bisedimet me lojtarin. Sulmuesi i Chelseat, Alvaro Morata është në bisedime për një rikthim të tij në Itali në afatin kalimtar të janarit, por te Milani dhe jo te Juventusi. Morata është duke u lidhur gjithnjë e më shumë me një largim të tij nga Stamford Bridge. Largimi i sulmuesit spanjoll pritet të materializohet gjatë afatit kalimtar të janarit, pasi Morata nuk po ka shumë minuta te Blutë. Sulmuesi i Chelseat thuhet se ka kontaktuar Barcelonën javën e kaluar për të pyetur rreth një transferimi në Camp Nou. Megjithatë, nuk është vetëm Barcelona në kartat e spanjollit, i cili mund të rikthehet në Serie A. Sipas mediumit italian Calciomercato, agjentët e tij tani po flasin gjithashtu me Milanin për të parë nëse ata do të jenë të gatshëm ta largojnë atë nga Anglia. Çdo marrëveshje do të ishte një huazim me të drejt blerje, pasi Milani ka probleme me Fair Play Financiar. Ndryshe, Morata..

Read More »

Pas dhjetë vitesh te Bayern, Robben po transferohet te gjiganti evropian

Arjen Robben, mund të vendoset për një rikthim në Eredivisie sezonin e ardhshëm pasi kontrata e tij e Bayern Munich përfundon, e PSV Eindhoven një destinacion i mundshëm. Menaxherja e PSV, Mark van Bommel ka pasur diskutime me ish- yllin Holandez mbi një transferim , kështu raporton mediat gjermane “Sport Bild” përcjell ORAinfo. Robben, i cili do të jetë 35 vjeç në janar, zbuloi muajin e kaluar që do të largohet nga Bayerni pas 10 vitesh të shërbimit në qershor dhe luajti për PSV midis 2002 dhe 2004 përpara se të bashkohej me Chelsean./ORAinfo/

Read More »

Punë e kryer! Ja ku po transferohet Mbappe

PSG, nuk ka arritur objektivat për këtë sezon, e presidenti Nasser Al-Khelaifi dha atyre të gjitha yjeve hapësirë që të dominojnë, por që klubi parizian dominojë vetëm në Ligue 1 dhe League Cup. Pavarësisht investimit të madh dhe cilësisë në ekip , thuhet se objektivat e rëndësishme nuk janë arritur përcjell ORinfo. Ndërkohë figura kryesore të rëndësishme te ekipi francez mund të largohen. Nuk bëhet fjalë për Neymarin, por për yllin e ri Mbappen. Për të hyrë në Madrid, Kylian Mbappé i ka kërkuar Benzemës të mos jetë pjesë e ekipit, pasi ai beson se ato janë të ngjashme dhe kjo do të zvogëlonte shanset e tij për të qenë front i padiskutueshëm brenda ekipit të bardhë. jë nga kërkesat tjera është që të bëjë atë lojtarin më të paguar në botë duke mposhtur Lionel Messi, të njëjtën gjë bëri edhe Cristiano Ronaldon i cili u largua për shkak se ai nuk përputhet as pagën që ai kishte marrë argjentinasi në Barcelonë. Ndoshta presidenti i Los Blancos do të bëjë gjithçka të mundshme për Mbapp..

Read More »

Rivaldo shokon: Dua që ylli i Realit të transferohet te Barça

Ish-ylli i Barcelonës, Rivaldo do të dëshironte të shihte yllin e madh të Realit, Iscon të bëjë një lëvizje në drejtim të Barcelonës përcjell ORAinfo. Isco e ka parë vetën në bankën rezervë që nga ardhja Santiago Solari si zëvendësim i Julen Lopetegui në tetor. Kësisoj, mesfushori spanjoll po mendon të largohet përfundimisht nga Los Blancos. Duke parë situatën e tij, ish ylli i Barcelonës dhe legjenda braziliane, Rivaldo ka shprehur dëshirën e tij që ai ta bëjë një lëvizje te Barça. Kujtojmë se për shërbimet e Iscos janë të interesuar edhe ekipet e Premer Leagues./ORAinfo/

Read More »

Shokohet bota e futbollit, ja ku po transferohet “El Tigre”

Kur gjithçka dukje se Radamel Falcao do kthehet në Spanjë, sulmuesi i Monakos ka gjetur një destinacion tjetër. Dhe jo, nuk është në Spanjë. As në Evropë përcjell ORAinfo. Sulmuesi kolumbian i ka të gjitha kushtet për t’u kthyer në Amerikën e Jugut. Në mënyrë të veçantë, në ekipin River Plate, ku ai ishte tashmë katër sezonet. Kampioni i ri i Copa Libertadores i ka ofruar atij një pozicion në ekip, duke qenë më i paguari i të gjithë Divizionit të Parë Argjentinas. Falcao, i cili ka folur tashmë me Marcelo Gallardo, sheh me sy të mirë mundësinë e transferimit në Buenos Aires. Në 32 vjet, el ‘Tiger’ dëshiron të jetojë një fazë përfundimtare në River para se të varur deri çizmet e tij. Sigurisht, Monako do të kërkojë një shumë kompensuese në këmbim të Radamelit, një shifër afër 10-15 milionë euro. Duhet të mbahet mend se kolumbiani ka një kontratë deri në vitin 2020 ./ORAinfo/

Read More »

U kry, Isco largohet nga Real Madrid, transferohet të…

Isco – Real Madrid gjithcka po shkon drejt fundit. Lojtari spanjoll mund të largohet nga Real Madridi pasi që e sheh veten periferik nën urdhrat e trajnerit më të ri, Santiago Solari. 26 vjeçari ishte njëri prej lojtarëve startuar nën urdhrat e Julen Lopeteguit, por ka dështuar që të jetë njëri prej më të mirëve pasi spanjolli u shkarkua. Solari preferon sistemin 4-3-3, një sistem direkt të cilit nuk i përshtatet Iscos-me ish lojtarin e Malagas që ka luajtur vetëm 210 nga 810 minutat e mundshëm që nga emërimi i trajnerit të ri. Tensionet janë rritur në mes të dy palëve dhe mendohet që një vendim mund të bëhet në fund të këtij muaji dhe ata të ndahen pas pesë viteve lidhje. Kujtojmë se disa ekipe janë të interesuara për transferimin e Iscos siç janë: Manchester United, Milan, Tottenham etj.

Read More »

Morata kërkon të transferohet te Milani

Alvaro Morata po bëhet gjithnjë e më shumë i zhgënjyer për situatën e tij në Chelsea, pasi menaxheri Sarri ka zgjedhur Giroudin në formacionet startuese përpara tij. Me pak fjalë, aventura e tij në Angli vazhdon të jetë një fatkeqësi dhe ka raporte për një kthim të mundshëm në Milan, përcjell ORAinfo. Morata i ka lejuar shoqëruesit e tij që ai të kthehet në Itali, duke dashur një mundësi të re sa më shpejt që të jetë e mundur për të lënë Chelsean. Për më tepër, ai do të thoshte ‘po’ në projektin e ri të Milanit me një entuziazëm të jashtëzakonshëm. Megjithatë, siç mësohet nga Calciomercato, Alvaro tashmë është thënë se Milan nuk do të jetë i gatshëm të investojë në atë në janar, për shkak të çështjeve të Fair Play Financiar. Për më tepër, klubi dëshiron të përqëndrohet në Cutrone, si dhe Higuainin. /ORAinfo/

Read More »

Zhvillime dramatike, James Rodriugez po transferohet të gjiganti evropian

E ardhmja e yllit kolumbian James Rodriguez ka mbetur e paqartë. Mesfushori i njohur dëshiron që të kthehet në Santiago Bernabeu kur t’i përfundojë periudha dyvjeçare si huazim te Bayern Munchen. Sipas Marca, kolumbiani i ka thënë një gazetari nga Kolumbia se do të kthehet te mbretërit gjatë verës. “Po kthehem te Real Madridi”, janë fjalët që ai raportohet t’i ketë thënë bashkëvendësit të tij. Mbetet të shihet nëse kjo dëshirë e lojtarit ekziston edhe të ekipi madrilen.

Read More »

Zyrtare: Zbulohet nëse Ibrahimovic po transferohet tek Milani

Duket se më në fund është zyrtarizuar e ardhmja e Ibrahimovicit. Leonardo ka zbuluar nëse Zlatan Ibrahimovic do të transferohet te Milani. Drejtori i rosonerëve ka thënë se sulmuesi suedez nuk do të transferohet në ‘San Siro’. “Ibrahimovic nuk do të rikthehet te Milani”, ka thënë Leonardo. “Ai i ka dhënë fjalën LA Galaxy se nuk do të largohet dhe do ta rinovnte kontratën. Por, ai e ka dhënë fjalën klubit të tij dhe nuk duam të ndërhyjmë më shumë. “Ai ka thënë nga fillimi se ëhstë i lumtur në Amerikë, ndërsa një huazim i mundshëm, nuk ishte në planet tona”, ka shtuar më tej drejtori i milanit.

Read More »

Lojtarin qe po e kërkon e gjithë Evropa po transferohet në Inter!

Afati i janarit po afrohet dhe ekipet janë duke u përgatitur për transferet e radhës. Inter thuhet se është në pole posision për Federico Chiesa e Fiorentinës, falë ardhjes së Giuseppe Marottas. Sulmuesi është një nga lojtarët më premtues në futbollin italian dhe po tërheq interes edhe nga Juventusi dhe Napoli. Sipas Tuttosportit të sotëm, ardhja e Marotta në San Siro, megjithëse nuk është konfirmuar ende zyrtarisht, ka vendosur Nerazzurrët në plan të parë. Ish CEO i Juventusit ka një marrëdhënie të mirë me drejtorin e përgjithshëm të Violës, Pantaleo Corvino, dhe po negocion për Chiesan. Gazeta pohon se ekziston një marrëveshje e palës që Inter nuk do të lëvizë për lojtarët e Juventusit, përveç nëse ata janë në listën e transferimeve, por çdo objektiv tjetër është lojë e drejtë.

Read More »