Home / Tag Archives: transferon

Tag Archives: transferon

Iner po transferon lojtarin që e kërkojë e gjithë Evropa

Strategjia e tregut të Interit për mesfushën është e përcaktuar mirë dhe nuk do të kufizohet vetëm në një nënshkrim. Për Nerazzurrët, ëndrra mbetet Ilkay Gundogan, edhe pse ka shumë emra në listë kur është fjala për nënshkrimin e një ylli të ardhshëm, përcjell ORAinfo. Në fakt, skuadra e San …

Read More »

Barcelona “ndezë” La Ligën, po e transferon yllin 100 milionësh

Barcelona dëshiron të nënshkruajë sulmuesin e Manchester United, Marcus Rashford këtë verë në një marrëveshje £ 100m, raporton Daily Mirror. Barca, thuhet se do të përpiqet të tërheqë 21-vjeçarin nga Old Trafford me një vit të mbetur në kontratën e tij, përcjell ORAinfo. Rashford, një produkt i akademisë së United, …

Read More »

Befasi nga Manchester United, po e transferon yllin portugez

Duket se Manchester United po përgatitet për një super-transferim. Skuadra është shumë afër që të sigurojnë nënshkrimin e yllit portugez. Sipas raportimeve të ‘A Bola’, Manchester United janë duke prirë në garën për yllin e Sporting Lisbonës, Bruno Fernandes. ‘Djajtë e kuq’ pritet të kenë konkurrencë të fortë nga Milan, …

Read More »

Milan po e transferon lojtarin që po e kërkon e gjithë Evropa

Milan i ri ka ide të qarta në treg. Asnjë lojtar mbi 30 vjeç, qëllimi është të nënshkruajë me lojtarë të rinj para se të bëhen kampione absolute, me shpresën se ata mund të shpërthejnë në fanellën e kuqezinjve. Një linjë e diktuar nga drejtori menaxhues Ivan Gazidis dhe i martuar nga Leonardo, i cili çoi tashmë në blerjet e Lucas Paqueta dhe Krzysztof Piatek në janar. Sidoqoftë, Rossonerët janë fokusuar gjithashtu tek lojtarët më të rinj dhe për këtë arsye, menaxher i ri i Geoffrey Moncada, ka ardhur nga Monako. Në vetëm disa muaj ai po tregon tashmë frytet e para të punës së tij, përcjell ORAinfo. Në shumë ndeshje ndërkombëtare të ndjekura me interes nga vëzhguesit e Milanit çdo fundjavë në stadiume të gjysmës së Europës, Dinamo Zagreb është shpesh protagonist, një klub i cili në vitet e fundit ka nisur shumë talente nga Modric në Kovacic, Brozoviç dhe Pjaca. Siç ju kemi njoftuar disa ditë më parë, lojtarët që Milan janë të interesuar në anën e Dinamos janë Dani Olmo, Nikola Moro ..

Read More »

Lamtumirë Spalletti, Inter po e transferon trajnerin e madh

Luciano Spalletti po largohet nga Interi. Sipas ‘Tuttosport’, Luciano Spalletti do të largohet në fund të sezonit, dhe Marotta po kërkon një zëvendësim për të. Conte është i lidhur me skuadrën nga ‘San Siro’, pas aventurës jo të mirë te Chelsea, pa harruar edhe Allegrin, i cili pëlqehet shumë nga Marotta. Burime të medieve italiane theksojnë se ky do të jetë sezoni i fundit i Allegrit te Juventus, pavarësisht rezultateve në Ligën e Kampionëve. Tuttosport pretendon se Interi mund t’i hap dyert për Allegrin për një sfidë të re, gjë e cila do të ishte një befasi e madhe për futbollin italian.

Read More »

U kry! United po e transferon yllin e madh të Juventusit

Manchester United është në pozitë favorite për të transferuar Alex Sandro në qoftë se vendos të largohet nga Juventusi këtë verë, raporton Tuttosport përcjell ORAinfo. Mbrojtësi i Brazilit ka qenë e lidhur me Djajve të Kuq dhe mund të bëjë një lëvizje nëse klubi i tij i tanishëm do të rrëmbejë Marcelo nga Real Madrid. Mbetet të shihet se çfarë do të ndodh me yllin e Juventusit./ORAinfo/

Read More »

Skuadra e madhe angleze po e transferon yllin e Milanit

Torino së fundmi është lidhur me një lëvizje për sulmuesin e Milanit, Patrick Cutrone, por sipas Sky Sports Italia, ata nuk janë klubi i vetëm që mendon të bëjë një lëvizje për të. Cutrone, 21 vjeç, ka qenë me Milanin që nga mosha 9 vjeçare, pasi u bashkua me skuadrën e klubeve rinore në vitin 2007. Por duket se po rritet i pakënaqur me mungesën e futbollit të ekipit të parë që nga ardhja e Piatek nga Genoa, përcjell ORAinfo. Duke bërë 14 fillon këtë sezon para se Piatek të bashkohet me klubin, ai është ende për të filluar një lojë të vetme që nga Pol të nënshkruar për 35 milionë euro në janar. Torino e ka ndjekur situatën ngushtë dhe duket sikur ishin vrapuesit e parë për nënshkrimin e tij. Por tani duket se Tottenhami gjithashtu po vëzhgon sulmuesin italian, me synimin për të bërë një lëvizje për të në verë. /ORAinfo/

Read More »

Nis festa! Leonardo po transferon “mbretin e driblimeve”

CIES, ose observatori ndërkombëtar i njohur i futbollit evropian, ka publikuar sot një renditje të re shumë interesante. Në këtë rast janë lojtarët, të përfshirë në pesë ligat kryesore të Evropës, të cilat kanë përqindjen më të lartë të dribbling të suksesshme gjatë sezonit aktual përcjell ORAinfo. Mbreti i padiskutueshëm i këtij renditja të ‘dribblers’ është madhështia e tij, Leo Messi; fenomeni i Barcelonës krenohet me një normë suksesi prej 67%, me një mesatare prej një driblimi të përsosur çdo 19 minuta që luhet. Numra mbresëlënës për Messin, por çuditërisht në vendin e dytë është ylli që po kërkohet nga Milanit: francezi Allan Saint-Maximin . Ai ka një shkallë suksesi prej 60%, duke konfirmuar aftësitë e shkëlqyera teknike të të cilave ne kemi folur për njëfarë kohe./ORAinfo/

Read More »

Milan dridh Spanjën, po e transferon yllin e madh

Nëse ka një departament në të cilin Milan duket se nuk ka asnjë problem, ai është mbrojtës i dhënë nga performanca e shkëlqyer sezonale. Sidoqoftë, nuk duhet të përjashtohet që në verë mund të arrihen përforcime të reja në lidhje me diferencën e mbetur, sidomos sa i përket grupeve anësore. Për shembull, në të majtë, Ricardo Rodriguez mund të ketë nevojë për një alternativë interesante, pasi Kroati Ivan Strinic nuk ka arritur të ndihmojë deri tani, ndërsa Diego Laxalt duket se ka karakteristika të ndryshme përcjell ORAinfo. Një ide për të dhënë më shumë sprint dhe cilësi në fazën mbrojtëse të Milanit për vitin e ardhshëm mund të vijë nga Spanja. Sipas asaj që Calciomercato.it shkruan, mbrapsht në fjalë do të jetë Marc Cucurella, i konsideruar për vite një nga talentet më të mira të blaugranë./ORAinfo/

Read More »