Home / Tag Archives: transferon

Tag Archives: transferon

Juventus po e transferon mbrojtësin qe po e kërkon krejt Evropa

Babai i lojtarit holandez, Matthijs de Ligt ka konfirmuar se Juventusi mund të jetë një mundësi për djalin e tij. Për mbrojtësin e Ajaxit janë të interesuara edhe shumë ekipet të mëdha evropiane. ‘Zonja e vjetër’ është e interesuar që të forcohet qendër të mbrojtjes dhe zgjidhja sipas tyre është Matthijs de Ligt, shkruan Tottosprot, përcjell ORAinfo. “Juventusi mund të jetë një mundësi, por ata nuk janë ekipi i vetëm i interesuar”, tha Frank de Ligt, babai i lojtari holandez. “Tani ne jemi duke u fokusuar në këtë sezon me Ajax. Torino është një qytet i bukur, kam ardhur këtu për ndeshjen e Holandës edhe në qershor”, ka thënë ai. “Në muajt e ardhshëm unë, djali im dhe agjenti Mino Raiola do të marrin vendimin më të mirë për të ardhmen e tij”, ka përfunduar babai i mbrojtësit Matthijs de Ligt. /ORAinfo/

Read More »

Real Madrid po e transferon yllin e madh

Real Madrid e ka nisur këtë sezon ndër më të doibëit të viteve të fundit. Ata po synojnë të transferojnë yllin e Sevillas, Pablo Sarabia, shkruan “Mundo Deportivo”, transmeton lajmi.net. “Los Blancos” mund ta transferojnë lojtarin për shumën e hiq më shumë se 18 milionë eurove. 26 vjeçari i cili luan si mesfushor sulmues ka qenë fantastik me Sevillan që nga transferimi nga Getafe në vitin 2016. Ai ka realizuar gjashtë gola dhe gjashtë asistime në 16 paraqitje të La Ligas me Sevillën. Madrilenët po shpresojnë që këtë transferim ta kryejnë qysh në afatin kalimtar të janarit.

Read More »

Rossonerët në festë, Milan po transferon yllin e madh në “San Siro”

Milan, njoftohet se ka kthyer vëmendjen ndaj rikthimit të sulmuesit Tianjin Quanjian, Alexandre Pato përcjell ORAinfo. Sipas Gazzetta dello Sport, Pato është në radhë pas rikthimit të Zlatan Ibrahimovic dhe Fabio Quagliarella ka vendosur të rinovojë kontratën me Sampdorian. Gazeta shpjegon se braziliani është gati për një magji të dytë me Milanin, por duhet të ulë pagën e tij prej 9 milion euro dhe ta bindë klubin e tij për ta lënë atë të lërë në hua. 29-vjeçari shënoi 63 gola dhe fitoi një Scudetto në gjashtë sezone me Rossonerët dhe ka shënuar 36 gola në vetëm 59 ndeshje që kur u transferua në Kinë në janar 2017./ORAinfo/

Read More »

UKRY!Në janar Arsenali transferon futbollistin e Barcelonës

Arsenali i është ofruar mesfushori i Barcelonës, Denis Suarez për një çmim të prerë prej 14 milionë funte dhe do ta transferojë në janar, raporton Independent përcjell ORAinfo. Suarez ka luftuar për një kohë të rregullt në Camp Nou këtë sezon, duke bërë vetëm pesë paraqitje në të gjitha garat dhe klubi është i gatshëm ta lërë të largohet muajin e ardhshëm. Bosi i Arsenalit Unai Emery do të jetë i njohur me aftësitë e Suarez pasi mesfushori kaloi një sezon të huazuar në Sevilla në vitin 2014./ORAinfo/

Read More »

Chelsea ua mbyll “gojën” shumë skuadrave, po e transferon yllin 60 milionësh

Christian Pulisic, do të nënshkruajë për Chelsea nga Borussia Dortmund, raporton Mail Sunday përcjell ORAinfo. Një marrëveshje me vlerë rreth 60 milionë euro (67 milion euro / 76 milion dollarë) mund të finalizohet muajin e ardhshëm, edhe pse amerikani nuk do të lëvizin në Stamford Bridge deri në fund të sezonit. Pavarësisht interesimit të madh të klubeve për të i siguruar shërbimet e yllit të Dortmundit, 20-vjeçari e ka bërë të qartë se dëshiron të shkojë në Stamford Bridge . Sulmuesi është jashtë kontratës në vitin 2020 dhe para se të bëjë një marrëveshje afatgjatë, ai dëshiron siguri që ai mund të sfidojë me të vërtetë dhe të sigurojë një vend në ekipin e parë./ORAinfo/

Read More »

Milan po e transferon talentin e madh nga Gjermania

Trajneri o Milanit, Gennaro Gattuso ka dhënë dritën e gjelbër për të nënshkruar me mesfushorin e Borussia Dortmund, Julian Weigl. Mesfushori gjerman është një nga lojtarët më me perspektiv në Evropë. Monchi, në fakt, i ka ofruar tashmë BVB-së të nënshkruajë lojtarin me kredi me një opsion për të blerë, përcjell ORAinfo. Weigl ka shumë admirues në të gjithë Evropën dhe një nga të parët është bosi i Manchester City Pep Guardiola. Julian Ëeigl është një nga talentet më të mira të Bundesligës. I lindur në vitin 1995, ai ka pesë paraqitje me ekipin kombëtar të Gjermanisë. Karriera e tij në Borussia Dortmund, megjithatë, ka ndryshuar në mënyrë dramatike brenda pak muajsh. Me kursin e ri të stërvitjes, Ëeigl nuk po luan aq shumë sa kishte bërë nën Thomas Tuchel i cili tani është në PSG. Milan është në kërkim të përforcimeve të mesfushës në janar dhe Ëeigl mund të jetë personi i duhur në momentin e duhur kur Cesc Fabregas i Chelseat duket të jetë tepër i shtrenjtë për rossonerët. /OR..

Read More »

Juventus dridhë Serie A, po e transferon yllin e madh nga Premierliga

Paul Pogba duket se do të rikthehet në Juventus. Juventus ka kohë ë po e kërkon transferimin e Paul Pogbas, andaj është shumë afër që ta rikthej atë në skuadër. Mesfushori francez i ka raportet e acaruara me Jose Mourinhon, andaj dëshiron që qysh në afatin e janarit të largohet nga Manchester United, përcjell lajmi. Por, ‘Djajtë e Kuq’ nuk e lejojnë largimin e tij në këtë afat që po vjen, andaj Juventus duhet të pres deri në verën e ardhshme. ‘Zonja e Vjetër’ është e gatshme të paguaj plot 80 milionë euro për t’i marrë shërbimet e francezit.

Read More »

Chelsea po e transferon këtë lojtar fantastik

Chelesa duket do të bëjë një super-transferim. Chelsea është duke e monitoruar Florian Thauvin, që aktualisht luan te Marseille. Francezi ka bërë të ditur se ai është i gatshëm që të largohet nga Ligue 1, pasi dëshiron të transferohet te një skuadër ku mund të fitojë trofe. Chelsea është vënë në alarm për Thauvin, andaj do të tentoj transferimin e tij në afatin që po vjen. Francezi shihet si zëvendësues ideal i Ëillian, që nuk po kalon nëpër formë të mirë te blutë

Read More »

Barcelona shokon tifozët, po e transferon futbollistin 32 vjeçar

Barcelona, është e interesuar të bëjë një goditje shokuese për kapitenin e Manchester City, Vincent Kompany, raporton The Sun. 32-vjeçarit do të i skadojë kontrata në Etihad në korrik të vitit të ardhshëm dhe ende duhet të mbajë bisedime serioze për një zgjatje të mundshme të tij në Angli, përcjell ORAinfo. Megjithatë, thuhet që as klubi as lojtari nuk janë në ndonjë nxitim të madh për të hyrë në negociata, ndërsa belgu është i vetëdijshëm për faktin se ai ka mundësinë të bashkohet me stafin e stërvitjes kur ai të tërhiqet nga futbolli. Mbetet të shihet nëse Barcelona do të arrijë në fund ta rrëmbejë futbollistin e Cityit./ORAinfo/

Read More »

Yllin që e kërkoi Milan, po e transferon Roma

Gjigantët e Serie A, Roma thuhet se janë në bisedime për të nënshkruar me Christian Kouame sulmuesin e Genoa pasi bisedimet fillestare për lojtarin janë mbajtur shumë vonë. Sulmuesi i Bregut të Fildishtë është bërë një nga të rinjtë më të kërkuar të Serie A këtë sezon, vetëm disa muaj pas bashkimit nga Citadela këtë verë të kaluar. Në 15 paraqitje për Genoa, Kouame ka shënuar tri herë dhe ka asistuar katër herë përcjell ORAinfo. Sky Italia deklaron se edhe AC Milan dhe Napoli janë në gjurmët për Kouame, por është Roma ajo që është takuar me agjentin e të riut dhe tashmë kanë filluar bisedimet fillestare për lojtarin. Thuhet se Monchi takoi agjentin e Kouame për të kuptuar kushtet e një transferimi të mundshëm në të ardhmen, qoftë në janar ose në fund të sezonit./ORAinfo/

Read More »