Home / Tag Archives: zbulohet

Tag Archives: zbulohet

Zbulohet më në fund, ja çfarë i tha Isco yllit të Barcelonës, Messit

EL Clasico vazhdon të mbetet njëra ndër ndeshjet më të shikuara në planet. Në këtë përballje ndodhin shumë gjëra të papritura. Mesfushori i Real Madrid Isco luajti vetëm 15 minuta në El Clasico të shtunën, por ai arriti t’i përdorë ato pak minuta siç duhet. Spanjolli shkëmbeu disa fjalë me Lionel Messin dhe e bëri këtë me argjentinasin në fund të lojës. Duke e ditur admirimin e Iscos për Messin, disa media sygjeruan se lojtari i kërkoi sulmuesit të Barcelonës ‘ta shpëtojë’ atë nga Real Madridi. “Please save me”, mësohet t’i ketë thënë me një buzëqeshje të lehtë Isco – Messit. Isco është duke kaluar një makth të këtij sezoni, pasi marrëdhënia e tij e dëmtuar me trajnerin e skuadrës Santiago Solari e ka privuar atë duke luajtur shumë pak kohë në Bernabeu. Mesfushori ka gjasa të largohet nga Los Blancos gjatë verës.

Read More »

Zbulohet mesazhi që Rama u ka dërguar policëve, e publikon Berisha

Sali Berisha publikon mesazhin. Ish-kryeministri Sali Berisha referuar qytetarit dixhital ka publikuar një mesazh, që sipas tij, Rama ia ka dërguar policëve. Ai shkruan se për shkak të protestës së opozitës, Rama ka kërkuar që policëve t’iu kthen paratë e papaguara për më shumë se një vit si dhe të përjashtohen nga procesi i vettingut. Denoncimi i Berishës Policet brohorasin rroftë protesta! Lexoni mesazhin e oficerit dixhital. sb Pershendetje doktor! Nga frika e protestave dhe per te joshur policet, Edi Rama ka dhene urdher te njoftohen policet ne te gjithe vendin se do t’u jepen parate e papaguara prej nje viti per oret shtese etj dhe se nuk do te behet vetingu. Sot paradite, Sander Lleshi, me porosi te Edi Rames, ka shperndare kete urdher tek drejtuesit e larte te policise. “Ne ëhatsupp dhe ne rrjetin e brendshem duhet te shperndani pa vonese keto mesazhe: 1. Keshilli i Ministrave ka miratuar dje ndryshimet ne ligjin per vetingun ne Policine e Shtetit. Keto ndryshime parashi..

Read More »

Andrra shtatzënë, zbulohet foto me barkun e rrumbullakosur

Sinan Hoxha baba për herë të dytë? Andrra dhe Sinani janë një nga çiftet më të dashura nga publiku shqiptar. Së fundmi, Sinani solli një projekt të ri muzikor, ku pjesë e videoklipit ishte edhe bashkëshortja e tij. Të dy ngjanin në formë perfekte dhe dukeshin më të lumtur se kurrë, edhe pas lindjes së djalit të tyre. Ansi erdhi në jetë në vitin 2016, por me sa duket, çifti nuk ka ndërmend ta lërë me kaq numrin e anëtarëve të familjes. Një foto e Andrrës me barkun e rrumbullakosur ka bërë që të lindin dyshimet. Në foton e publikuar nga “Prive” Andrra shfaqet me motrën e saj dhe barku i duket paksa i fryrë. “Prive” ka kontaktuar Sinanin, por pasi e ka parë mesazhin këngëtari nuk është përgjigjur ç’ka ka bërë që kjo heshtje të merret si konfirmim. Andrra ka zbuluar më herët se fëmijën e dytë do ta donte vajzë.

Read More »

“Ciao” Allegri, zbulohet trajneri i ri i Juventusit

Për Massimiliano Allegri mund të jetë në sezonin e tij të fundit në krye të Torinos Juventusi po konsideron si Pep Guardiola dhe Jurgen Klopp për pozicionin e tyre drejtues, thotë Tuttosport përcjell ORAinfo. Massimiliano Allegri ndoshta mund të largohet nga Juve në fund të sezonit dhe megjithëse asgjë nuk është konfirmuar, klubi ka filluar të bëjë plane të paparashikuara në rast se Allegri largohet. Klubi po shqyrton Zinedine Zidane, por gjithashtu po monitoron situatën e Man City dhe menaxherit të Liverpoolit, edhe pse të dyja do të jenë të vështira për t’u larguar nga ekipet e tyre aktuale./ORAinfo/

Read More »

Blero dhe Teuta Selimi bëhen bashkë, zbulohet…

Një bashkëpunim i ri po vjen në skenën muzikore. Blero dhe Teuta Selimi duket se po vijnë me bashkëpunim. Dyshja e madhe e muzikës pop folk do të vijnë me një projekt muzikor. Tashmë xhirimet e videoklipit kanë filluar për këngën e re. Për Bleron ky është bashkëpunimi i parë i madh pas shumë kohësh. “Falja” titullohet projekti i fufndit nga Blero që erdhi në bashkëpunim me Gasson dhe Fissin në fillim të muajit shkurt. Blero më parë ka ditur të realizojë bashkëpunime me emra të muzikës pop folk. Kujtojmë se hit i madh u bë kënga “5” me Shkurte Gashin.

Read More »

Zbulohet një sekret i Messit

Trajneri i Barcelonës, Ernesto Valverde zbulon një sekret të Leo Messit. A e keni vërejtur se jo gjithmonë Leo Messi jep maksimumin në minutat e para të takimit? Epo pesë herë fituesi i “Topit të Artë” ka një metodë të tijën. Trajneri i Barcelonës, Ernesto Valverde, ka zbuluar se për dallim nga futbollistët tjerë, Leo Messi e nis ndeshje shumë më ndryshe. Në një intervistë për “The Financial Times”, 55-vjeçari, i cili zëvendësoi Luis Enrique si trajner në “Camp Nou” në vitin 2017, tha: “Ju nuk mund të mendoni, por duhet të luani kur jeni në fushë. Sidoqoftë, e pranoj se Lionel Messi bën përjashtim nga kjo metodologji”. Valverde tregoi se “gjeniu i futbollit” shpesh i rezervon minutat e para të secilës ndeshje për të studiuar kundërshtarin. Në vend që të përfshihet plotësisht në lojë, Messi “injoron” topin dhe shqyrton mbrojtësit e kundërshtarit, se si pozicionohen ata e më pas vepron. “Ndërsa loja fillon, ai merr pak kohë për të studiuar e ditur saktësisht se ku janë dobësitë e r..

Read More »

Zbulohet: Për kaq milionë euro Icardi do të transferohet te Reali

Mauro Icardi pritet të transferohet te Real MAdrid, për më pak se 100 milionë euro. Problemet mes Interit dhe Mauro Icardit po vazhdojnë. Derisa Inter po deklarohet se sulmuesi argjentinas po vuan nga një lëndim, 26 vjeçari vazhdon të ngjallë dyshime me reagimet e fundit, duke kërkuar ‘liri’. Prishja e Interit me Icardin ka nisur nga deklaratat e gruas së tij në lidhje me rinovimin e kontratës, ndërsa gjithçka ka ‘shpërthyer’ pas marrjes së shiritit të kapitenit, i cili pastaj iu dha portierit Samir Handanovic. Kjo situatë e krijuar dhe rrjedha e saj japin përshtypje se largimi i Icardit nga Inter do të ndodh gjatë afatit kalimtar veror. Janë disa skuadra që do të kërkojnë transferimin e tij, por Real Madrid mund të rrëmbejë argjentinasin, duke e ditur interesimin e tyre të gjatë. Është Marca që shkruan konkretisht për këtë transferim, duke potencuar se Real Madrid mund të transferojë Icardin për një çmim më të mirë se 100 milionë euro.

Read More »

“Ibrahimi” bëhet baba për herë parë, zbulohet gjinia dhe emri i foshnjës

Granit Uka është ndër aktorët më të njohur në vend. Ai u bë i njohur për rolin e tij si “Ibrahimi” në serialin “Schengen Visa”, shkruan ORAinfo. Pos këtij roli ai tashmë ka filluar të njihet edhe për ‘analizat’ e tij në serialin “Eskpertiza”. Graniti mbrëmë është bërë baba për herë të parë. Ai u bë baba i një djali, emri i të cilit është Bardhi. Granitit i urojmë lindjen e djalit e Bardhit jetë të gjatë./ORAinfo/

Read More »

Ky është personi qe e privoi nga jeta 27 vjeçarin, zbulohet çfarë lidhje familjare kishin ata

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në orët e para të mëngjesit në Prishtinë. Hetimet intensive të zhvilluara për zbardhjen e privimit nga jeta të Abid Jasharaj, 27-vjeç, e ndodhur sot në kryeqytet, kanë nxjerr në pah disa detaje për të dyshuarit. Indeksonline nga burimet brenda policisë ka mësuar se dje viktima ishte kërcënuar nëpërmjet telefonit nga baballëku i tij i cili jeton jashtë vendit. Ndërsa sot, Abidi u qëllua me armë zjarri ndërsa i dyshuar është vëllai i gruas së tij, Besnik Shkodra. Foto: Baballëku i viktimës Gjithnjë sipas burimeve të Indeksonline, baballëku i Abidit ndodhet rrugës për Kosovë dhe aktualisht është në Beograd. Fillimisht policia ka dyshuar në dy persona, mirëpo pas arrestimit të njërit prej vëllezërve të gruas së Abidit, hetimet dhe kamerat e sigurisë zbuluan se ai nuk është i përfshirë në krim, por njëri prej vëllezërve tjerë të gruas së viktimës. Foto: Besnik Shkodra (miku i viktimës) Besnik Shkodra (miku i viktimës) është shpallur në kërkim të ..

Read More »

Mungesa e gjatë e Robben, zbulohet arsyjea e papritur

Ndeshjen e fundit që Robben ka veshur fanellën e Bayern ka qenë ndaj Benfica-s. Arjen Robben duhet ta shtynte tri herë rikthimin e tij në fushë. Tani është zbuluar arsyeja e mungesës së gjatë të sulmuesit anësor. Siç raporton gjermania Bild, kanë qenë dy dhëmballë pjekurie që i kanë shkaktuar probleme holandezit. Ato thuhet të jenë hequr tashmë falë një operacioni dhe ai pritet të rikthehet shumë shpejtë për Bayern Munich. Ndeshjen e fundit që Robben ka veshur fanellën e Bayern ka qenë ndaj Benfica-s më 27 nëntor në Champions League, e fituar 5-1. Se kur do të rikthehet, akoma nuk është bërë e ditur. Megjithatë, për shkak të dëmtimit të Kingsley Coman, ai i duhet më shumë se kurrë ekipit.

Read More »