Home / Tag Archives: zbulohet (page 5)

Tag Archives: zbulohet

Zbulohet se si u njoftua Nysret Muçiqi me femrën më të bukur të Prizrenit

Këngëtari i njohur Nysret Muçiqi është një nga këngëtarët më të dashur për publikun shqiptar. Ai është këngëtar i afirmuar, zë i njohur për publikun që e do e e dëgjon prej vitesh, shkruan Kosovarja. Këngëtari është mjaftë i angazhuar në mbrëmje, dasma e ahengje. Vazhdon të jetë shumë aktiv, ndonëse jo edhe aq produktiv në sjelljen e projekteve. Nysreti është i martuar me Merita Spahiun nga Prizreni, këngëtare e talentuar dhe shumë e admiruar nga publiku. Nysreti nga Llapi e bëri për vete më të bukurën e Prizrenit. Me çka? Epo, a pak sharmant ishte e është Nysreti a?

Read More »

Tronditet “San Siro”, zbulohet ekipi i ri i Abates

Ignazio Abate i Milanit është sërish i përfolur se do të bashkohet me Zlatan Ibrahimovic në LA Galaxy sezonin e ardhshëm. Kontrata aktuale e 32-vjeçarit në San Siro do të përfundojë në qershor dhe ai nuk pritet të rinovojë marrëveshjen përcjell ORAinfo. Sipas La Repubblica, këto do të jenë muajt e fundit për Abate në fanellën e Milan, klubin që ai ka përfaqësuar që nga korriku i vitit 2009. Fati i tij është në Amerikë me MLS klubin LA Galaxy, ku do të bashkohet me ish-shokun e kuqezinjve Zlatan Ibrahimovic. Abate mund të luajë gjithashtu në një rol më të avancuar dhe madje është përdorur edhe si qendërmbrojtës gjatë një krizë dëmtimi në Milano këtë sezon./ORAinfo/

Read More »

Zbulohet transferi i parë i Milanit në verë

Gjiganti italian Milan, sipas njoftimeve, tashmë kanë pranuar kushtet personale për të nënshkruar me yllin Llan Saint-Maximin. Rossonerët ishin të dëshpëruar për të nënshkruar me një anësor këtë dimër duke humbur Yannick Carrasco, i cili qëndroi në Kinë. Ata gjithashtu humbën një marrëveshje të vonshme për të nënshkruar me Allan Saint-Maximin. Gazzetta dello Sport deklaron se Milan ka fituar po të njëjtin lojtar, i cili dëshiron të bashkohet me klubin në verë. Ata janë vetëm duke pritur për të arritur një marrëveshje me Nice dhe ata janë duke pritur që lojtari të jetë nënshkrimi i tyre i parë i verës. /ORAinfo/

Read More »

S’ka më rënie të flokëve, zbulohet kura e tyre

Është zbuluar kura kundër rënies së flokëve. Një grup shkencëtarësh besojnë se kanë zbuluar gabimisht një kurë që zgjidh një herë e përgjithmonë problemin e rënies së flokëve. Lajmi i mirë për të gjithë ata që janë shndërruar në qerosë pa dëshirën e tyre mbërrin nga Universiteti i Manchesterit në Angli. Studiues të këtij universiteti ishin duke punuar në gjetjen e një ilaçi për trajtimin e osteoporozës, që shkakton dobësimin e kockave. Shkencëtarët e kanë pagëzuar ilaçin me emrin WAY-316606. Ata thonë se gjatë testimeve vunë re që flokët e pacientëve rriteshin 33 për qind më shpejt dhe më të dendur se normalisht. “Në vetëm 6 ditë u rritën me dy milimetra. Ne as që e kishim menduar një gjë të tillë dhe fakti që e zbuluam, do të thotë që një ditë mund të bëjë diferencën tek njerëzit që vuajnë nga rënia e flokëve”, thotë Nathan Hawkshaw, udhëheqës i studimit. Aktualisht në treg janë të licencuara vetëm dy ilaçe që trajtojnë “qerosllëkun”, por që të dyja me efekte të moderuara sa i pë..

Read More »

Zbulohet: Gjyqtari e dëmtoi Milanin në derbin kundër Romës

Derbi italian ndërmjet Romës dhe Milanit, përfundojë me barazim 1:1. Por, kjo ndeshje nuk ka përfunduar pa polemika. Mediat italiane ‘gozhdojnë’ gjyqtarin e ndeshjes se dëmtoi Milanin me mos akordim të një penallti, përcjell ORAinfo. Barazimi 1-1 i djeshëm në Stadio Olimpico në mes të Romëve dhe Milanit solli ndeshje fantastike, por gjithashtu shumë polemika. Siç raportohet nga Gazzetta dello Sport këtë mëngjes, gjyqtari Maresca duhet të ketë dhënë një dënim për faullin e Kolarov në Suso dhe gjithashtu duhet t’i ketë dhënë Lorenzo Pellegrini kartonin e dytë të verdhë për faullin e tij në Suson në pjesën e dytë. /ORAinfo/

Read More »

Milan duhej të fitonte, zbulohet arsyeja pse

Romët dhe AC Milan në ndeshjen e madhe të fundjavës në Serie A italiane janë ndarë baraz. Por, të dy ekipet italiane kanë pasur statistika intersante që janë më shumë në favor të rossonerëve përcjell ORAinfo. – Milan ka fituar dy ndeshjet e fundit të Serie A kundër Romës: herën e fundit kuqezinjtë fituan tre kundër Giallorossi u kthyen në 1996. – Barazimi i fundit mes Romës dhe Milanit erdhi në janar 2016: që atëherë katër fitore për Giallorossi dhe dy për rossonerët. – Në pesë ndeshjet e fundit në mes të Romës dhe Milanit në Olimpico, nuk ka pasur më shumë se dy gola të shënuara: dy fitore për Giallorossi, dy barazime dhe një fitore për Rossonerët. – Për herë të parë në Serie A këtë sezon, Romët kanë kaluar katër ndeshje të pamposhtura (W3 D1), duke shënuar së paku dy gola në secilën nga këto lojëra. – Milan ka pranuar golat më pak në Serie A që nga fillimi i dhjetorit (vetëm tre në tetë ndeshje). – Roma kanë shënuar golat më të parë në Serie A këtë sezon (21), ndërsa Milan kanë..

Read More »

Zbulohet kushti i LDK-së për tu bërë pjesë e Qeverisë

Ismet Beqiri ka treguar se cili është kushti i LDK-së për t’u bërë pjesë e qeverisë aktuale Sekretari i Përgjithshëm i LDK-së, Ismet Beqiri ka treguar mënyrën se si mund të përfshihet kjo parti në qeveri. Në të kundërtën nuk e kanë problem që edhe me votat e Listës Serbe ta rrëzojnë kabinetin e Haradinajt.

Read More »

Zbulohet gjinia e foshnjës së Diellza Kolgecit

Diellza Kolgeci ka organizuar një “Baby Shower” Modelja e njohur kosovare, Diellza Kolgeci sonte ka zbuluar gjininë e foshnjës së saj përmes organizimit të “Baby Shower”. Bukuroshja shqiptare dhe basketbollisti i njohur, Fisnik Rugova janë në pritje të një vajze, shkruan rtv21.tv Momentet nga ky organizim i ka publikuar Afërdita Paçarada, e cila është mike shumë e afërt me Diellzën, përmes disa fotografive e videove në rrjetin social, Instagram.

Read More »

Zbulohet aksidentalisht, marrëveshja për pagat ishte arritur mbrëmë

Greva në arsimin kosovar ka marrë fund sot. Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, kryeministri Rmush Haradinaj, në mëngjesin e sotëm pas takimit që kanë pasur me kreun e SBASHK-ut, Rrahman Jasharj, kanë garuar se kush do ta jap i pari lajmin për arritjen e marrëveshjes për rritje pagash që do të nënkuptonte dhe pezullim të grevës tre javore të punëtorëve të arsimit. Megjithatë duket se takimi i sotëm, ku krerët e shtetit shiheshin të relaksuar së bashku me Jasharjn, ishte sa për sy e faqe, pasi pazari ndërmjet SBASHK-ut dhe pushtetit për pezullimin e grevës ishte bërë mbrëmë dhe marrëveshja ishte arritur dikur vonë natën e 31 janarit. Ka qenë përfaqësuesi i administratës së Universitetit të Prishtinës i cili e ka zbuluar një gjë të tillë. Gjatë një konference të organizuar sot nga SBASHK-u në orën 15:00 pasdite, në të cilën ishin thirrur edhe përfaqësuesit nga të gjitha komunat, Bardh Bardhin e kanë tradhtuar emocionet dhe aksidentalisht ka zbuluar se pazaret dhe marrëveshj..

Read More »