SHQIPERIA

Basha prezanton Voltanën/ Ja kur do zhvillohen zgjedhjet parlamentare dhe vendore

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha pas takimit me të rinjtë në Shkodër ka dhënë një prononcim për mediat. Ai tha se vetë socialistët janë të mërzitur me këtë qeveri, ndërsa përmendi kandidatë të kriminalizuar.
Vetë Partia Demokratike deri më tani ka publikuar prova për Valdrin Pjetrin, fitues në Bashkinë e Shkodër dhe Agim Kajmakun në Vorë, të cilët që do rezultuan me probleme.
I pari dha dorëheqjen pa u betuar si kryebashkiak i Shkodër, ndërsa i dyti u shkarkua nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve pasi nuk kishte respektuar ligjin për Dekriminalizimin.
Basha tha nga Shkodra se “janë më pak se një ekip kalçeto që mbajnë peng shqiptarët”. Për Bashën, që ka nisur “Rrugëtimin nëpër Shqipëri”, shumë shpejt vendi do të ketë zgjedhje të parakohshme parlamentare dhe zgjedhje vendore.
Sipas tij, Shkodra është e vetmja bashki legjitime pasi në bashkitë e tjera nuk ka kryetar nga një proces ilegjitim.

Loading...

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha pas takimit me të rinjtë në Shkodër ka dhënë një prononcim për mediat. Ai tha se vetë socialistët janë të mërzitur me këtë qeveri, ndërsa përmendi kandidatë të kriminalizuar.

Vetë Partia Demokratike deri më tani ka publikuar prova për Valdrin Pjetrin, fitues në Bashkinë e Shkodër dhe Agim Kajmakun në Vorë, të cilët që do rezultuan me probleme.

I pari dha dorëheqjen pa u betuar si kryebashkiak i Shkodër, ndërsa i dyti u shkarkua nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve pasi nuk kishte respektuar ligjin për Dekriminalizimin.

Basha tha nga Shkodra se “janë më pak se një ekip kalçeto që mbajnë peng shqiptarët”. Për Bashën, që ka nisur “Rrugëtimin nëpër Shqipëri”, shumë shpejt vendi do të ketë zgjedhje të parakohshme parlamentare dhe zgjedhje vendore.

Sipas tij, Shkodra është e vetmja bashki legjitime pasi në bashkitë e tjera nuk ka kryetar nga një proces ilegjitim.

Loading...
Loading...

Most Popular

Loading...
Kosova Today News Reviewed by Kosova News on . Basha prezanton Voltanën/ Ja kur do zhvillohen zgjedhjet parlamentare dhe vendore Basha prezanton Voltanën/ Ja kur do zhvillohen zgjedhjet parlamentare dhe vendoreRating: 5.0
To Top