SHQIPERIA

“Çmendet” moti/ Det 8 ballë në Vlorë, era frenon anijet e peshkimit (FOTO)

Moti është përkeqësuar në Vlorë, duke shkaktuar shumë probleme. Intesiteti i reshjeve të shiut ka qenë 30 milimetra, por lundrimi detar ka pësur më shumë probleme. Anijat e vogla të peshkimit nuk kanë dalë në det, ndërsa trageti i linjës Brindisi-Vlorë ka mundur të ankorohet edhe pse me dy orë vonesë.
Ndërsa i gjithë vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash të cilat do të sjellin reshje shiu në të gjithë territorin. Sipas parashikimeve reshjet do të intesfikohen gjatë pasdites dhe në darkë. Moti me reshje shiu do të vazhdojë për disa ditë, ku sipas sinoptikanëve edhe dita e hënë na pret me reshje. Në zonat malore reshjet do jenë në formën e dëborës.
Sipas Meteoalb, temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë ku do variojnë: në zonat malore nga 00ºC deri në 08ºC, në zonat e ulëta nga 07ºC në 17ºC dhe në zonat bregdetare nga 12°C në 18ºC. Era do të fryjë në drejtim Jugor me forcë valëzimi deri në 5 ballë.
Në Kosovë moti do të jetë i kthjellët me a..

Loading...

Moti është përkeqësuar në Vlorë, duke shkaktuar shumë probleme. Intesiteti i reshjeve të shiut ka qenë 30 milimetra, por lundrimi detar ka pësur më shumë probleme. Anijat e vogla të peshkimit nuk kanë dalë në det, ndërsa trageti i linjës Brindisi-Vlorë ka mundur të ankorohet edhe pse me dy orë vonesë.

Ndërsa i gjithë vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash të cilat do të sjellin reshje shiu në të gjithë territorin. Sipas parashikimeve reshjet do të intesfikohen gjatë pasdites dhe në darkë. Moti me reshje shiu do të vazhdojë për disa ditë, ku sipas sinoptikanëve edhe dita e hënë na pret me reshje. Në zonat malore reshjet do jenë në formën e dëborës.

Sipas Meteoalb, temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë ku do variojnë: në zonat malore nga 00ºC deri në 08ºC, në zonat e ulëta nga 07ºC në 17ºC dhe në zonat bregdetare nga 12°C në 18ºC. Era do të fryjë në drejtim Jugor me forcë valëzimi deri në 5 ballë.

Në Kosovë moti do të jetë i kthjellët me alternime vranësirash të cilat të cilat do të sjellin reshje shiu thuajse në të gjithë territorin. Temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore nga 01ºC deri në 09ºC dhe në zonat e ulëta nga 05ºC në 11ºC.

Loading...
Loading...
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Most Popular

Loading...
Kosova Today News Reviewed by Kosova News on . “Çmendet” moti/ Det 8 ballë në Vlorë, era frenon anijet e peshkimit (FOTO) “Çmendet” moti/ Det 8 ballë në Vlorë, era frenon anijet e peshkimit (FOTO)Rating: 5.0
To Top